Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A MOL, OMW, Lukoil ... benzink...

A MOL, OMW, Lukoil ... benzinkutjain ki árulja a 95-ös benzint?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy magát a benzint ezek a nagy cégek árulják és így mondjuk most a 480 forintos árt ők szívják meg. Ehhez képest mindenhol azt látom, hogy a szegény benzinkutasokat sajnálják. (a shop részét szokták kiadni magánvállalkozóknak de nekik semmi közük nincs az üzemanyagból származó bevételekhez) De kik akkor a benzinkutasok akiket sajnálni kell a hatósági ár miatt?

2021. nov. 18. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Senkit nem kell sajnálni. Aki üzletel, annak nagyobb kockázattal kell számolni, nem csak a nagyobb haszonnal. Három hónapig csökken az árrésük 2 db termékre.
2021. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kulcs szó: Franchise

OMW, MOL ... nincs saját kútjuk, ők üzemanyag nagykereskedelmi forgalmazással - ellátással foglalkoznak.

A töltőállomások bár mind ennek az üzletlánc egyik tagja, de mindnek van saját tulajdonosa.

2021. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
És kicsit fordítsd meg, a shop tulajdonosíi akik üzemeltetik a kutat, akik a kiskereskedelmi árréssért fenntartják, kiszolgálják... na'h náluk van most az árcsökkenés, és a másodlagos tevékenyégek a fedezett.
2021. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magánkutak érzik ezt meg igazán, a multik nem.
2021. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ma 20:07


Amikor mondjuk 522 forint van kiírva a 95-ös benzinre akkor abból megy bármi is a töltőállomás bérlőjéhez/tulajdonosához?

Mert én eddig azt hittem, hogy az üzemanyagokból származó pénz az anyacégekhez megy(pl. MOL), amit meg a bolt részlegen tudnak összehozni ott van árrésük és abból élnek a kutak tulajdonosai.


Még egyszerűbben. Ha betérek egy MOL kúthoz és veszek 100 liter benzint 480 forintért 500 helyett akkor a MOL-t szívatom meg vagy a Kis Jenőt aki bérli a kutat károsítom meg 2000 forinttal?

2021. nov. 18. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ezek egymás közt hogyan állapodnak meg, azt nem fogják nyilvánosságra hozni.
2021. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A MOL-t annyira szívatod, károsítod meg, hogy jelentkeztek a minisztérium felhívására; hogy ne maradjanak ellátatlan térségek, vállalják az átmenetileg bezáró üzemanyagtöltő állomások üzemeltetését.
2021. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor mondjuk 522 forint van kiírva a 95-ös benzinre akkor abból megy bármi is a töltőállomás bérlőjéhez/tulajdonosához?"

Kérdező

A benzint pont úgy adják el neked, mint a dinnyét vagy a fogkrémet. Van egy gyártó, az nagykereskedelmi áron eladja a termékét a kereskedőnek, aki boltot üzemeltet ahol te megveszed. A bolti ár amit a fogkrémért fizetsz az tartalmazza az adót, a kereskedő költségét és hasznát, és még azt amennyiért a gyártó a kereskedőnek eladta.

A benzint a MOL gyártja, van egy nagykereskedelmi ára. A benzinkutak a boltok. Attól függően hogy a MOL raktárától milyen messze kell szállítania a benzint a benzinkúthoz, attól függően kicsit más lesz az a pénz amit a benzinkutasnak fizetnie kell érte, de ez nagyon kis különbség. Onnantól a benzinkút tulajdonosa dönt arról, hogy mennyit tesz rá és mennyivel drágábban adja el neked a benzint. Emiatt van, hogy ha mész egy kisebb település benzinkútjára, ott 470Ft a liter benzin, ha tovább mész egy nagyobb városhoz, ott már 490-t kér el a benzinkút és a mellette levő autópályán meg már 540Ft-t. A MOL mindnek majdnem ugyanannyi pénzért adta el a benzint, te fizetsz többet és az a több az a benzinkutasnál marad. A MOL ilyenkor már nem kap belőle pénzt.

Nem szívatod meg egyiket se, se a MOL-t se a benzinkutast. neki a 480Ft-tal is van haszna, csak kicsit kevesebb.

Mondjuk nézd sörrel! Ugyanazt a Dreher-t a sörgyár minden boltosnak ugyanannyiért adja el. te viszont a tescóban 259Ft-ért tudod ma megvenni, a közeli ital kereskedésben lehet hogy 279-ért, az étteremben meg 350-ért. A különbség az a bolt hasznának különbségét jelenti. Megéri a tesconak 259-ért eladni, tehát ha onnantól a sör árát rögzítik 260Ft-ban, akkor annyi lesz, hogy a legolcsóbb hely nyeresége marad és a többi hely nyeresége kicsit kevesebb lesz. De lesz nyereségük így is.

2021. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok az üzletben, de kizárt, hogy a kutak 480 fölött veszik.

(Az Auchan 470-ért adták)

S nagyon sokan használnak 98-ast, nem kell ahhoz csodaautó.

Én erősen piac párti vagyok, de láttuk már párszor, hogy tud a piac akkora bajt okozni, amit aztán nem tud megoldani.

Ilyenkor még nincs más csak az állami beavatkozás.

2021. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!