Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért tiltja meg az...

A kormány miért tiltja meg az egyetemeknek az online oktatást, ha ők maguk azt szeretnék?

Figyelt kérdés

Én levelezőre járok és ma két oktató is panaszkodott.

Az egyik méghozzá magasabb pozícióban is van.


Egy alapítványi egyetemről van szó, ami elvileg nagy autonómkával kellene,hogy rendelkezzen.


Azt mondták,hogy ők úgy tervezték,már átállnak online oktatásra, de az államtól valamelyik szerv az orrukra koppintott,hogy bocsi, még nem jött el az ideje.



Az alapítványi átrendezésnek nem az volt a lényege,hogy növekedjen az intézményi autonómia, meg elengedjék az állam bürokráciától nedvedző cicijét?

Akkor meg az állam miért szól bele ilyen dolgokba?


2021. nov. 19. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Biztos hogy akivel beszéltél, az maga "az egyetem"? Amúgy még Ausztriában is ki lehet menni az utcára, ha oktatásra mész.
2021. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1#


Ketten voltak.Az egyik mezei adjunktus.

A másikuk magasabban van, docens és valamiféle vezetői beosztása is van.

Úgy fogalmazott "át akartunk" állni és nem át akartam.

2021. nov. 19. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

hogy ne haljanak meg se a diákok se az oktatók.


Bonyolult, ugye?

2021. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező

Levelezőn lehet online órákat tartani, ahogyan nappalin is. Nekem levelezőn volt már jó pár online órám ebben a félévben, a gyerekemnek meg nappalin vannak így órái.

Gyakorlati órákat nem lehet online megtartani, mert annak éppen az a lényege, hogy ott legyen és csinálja a hallgató, ne csak hallgassa meg nézze az anyagot amit lead az oktatója. Előadásokra pont emiatt nem is kötelező sehol bejárni, mert online is el lehet sokat érni, ha meg azt nem, akkor az anyagot amiről szó volt. Gyerekem inkább be szokott menni, jobban tud figyelni az előadáson ha ott ül az előadóban és nem itthon, de van, hogy az utazgatás nem a legcélszerűbb éppen, akkor itthon marad, leül a gépe elé és úgy nézi végig.

2021. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

A Corvinuson a Szenátus döntött, hogy jelenléti oktatás lesz, (helyesen), az ÓĘ-n szintén a szenátus döntése volt, hogy kb 40%-ban on-line, szeptember elejétől.


A harmadik, vidéki egyetemen meg a rektor döntött az online mellett, mert így olcsóbb.

2021. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert most az a politika, hogy "ha be vagy oltva, akkor minden rendben". Hát, nincs rendben. Nálunk kötelező az oltás, mégis tele vagyunk fertőzöttekkel.
2021. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert 40 év múlva, amikor a munkádból élsz, akkor nem lesz kifogás, hogy nem értesz semmihez, mert online oktatás volt.
2021. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom miféle egyetemhez van bármi közöd, de a kritikai forràskezelést tanuld meg a a szakdolgozatig.

"A Józsi szerint" - ez nem tényközlés.

A kormány tevékenységéről a közlöny alapján nyilatkozz, és hivatkozz!

2021. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!