Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bizonytalan vagyok, kire...

Bizonytalan vagyok, kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Alapvetően jobboldali,konzervatív elveket vallok. Egyetértek a határkerítéssel, az illegális bevándorlás megfékezésével, a családok támogatásával, a rezsicsökkentéssel, az LMBTQ-ellenes intézkedésekkel, az egyre balliberálisabb EU-val szembeni határozott fellépéssel, a keleti nyitással, a relatíve alacsony adóval. Azonban nem tetszik Mészáros Lőrinc, Tiborcz István gazdagodása, nem tetszik az oktatási rendszer teljes elhanyagolása, a járványkezelés sem volt valami fényes, a forint haldoklik, a fizetések a béka feneke alatt, az melósok ki vannak szolgáltatva a multiknak.

Az ellenzéket egyszerűen nem tudom komolyan venni. Csupa béna és semmitmondó politikusokból áll. Jakabnak csak a szája nagy, tehetség meg nulla. Karácsonynak minden politikai szereplése csak annak köszönhető, hogy valaki mindig rábeszélte az indulásra. Budapesten semmi érdemleges lépése nem volt 2 év alatt, kivéve az értelmetlen biciklisávokat, amik arra jók, hogy még nagyobb dugó legyen, ezáltal még nagyobb legyen a légszennyezettség. A DK-tól a szőr is feláll a hátamon. Gyurcsányéknak már egyszer volt esélyük bizonyítani, elk*rták, mehetnek a süllyesztőbe. Márki-Zayról konkrétan azt se tudom, ki csoda, nem is értem, hogy a fenébe nyerte meg egy nevenincs vidéki polgármester az előválasztást. Számomra nagyon ellenszenves, borzasztóan beképzelt és öntelt, ezt az elszámoltatás maszlagot meg tényleg csak az nyeli be, akinek elmentek otthonról.


2021. nov. 20. 12:40
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Kedves #17!

Valóban egy csomó kijelentésem van, a véleményem tartalmának valóban van lényegi jelentése. Jól is néznék, ki ha nem lenne... Hogy azt ki hogyan ragadja meg, nem nézőpont, hanem szövegértelmezési készség függvénye. Még ha ezzel a készséggel problémáid is vannak, azt akkor sem teheted meg, hogy ráaggatod valakire, hogy ilyenes vagy olyanos, főleg akkor, ha még ki is fejti, hogy bizonytalan és meg is indokolja. Pláne nem olyan hangnemben, hogy "majd én megmondom, hogy kivel szimpatizálsz, mert én látnok vagyok, csak az én meglátásom a helyes, és igenis jobban ismerlek látatlanba, mint te saját magadat". Helyesbítek: megteheted, csak nem fognak komolyan venni.


"nem vagy bizonytalan, elég egyértelműen állást foglaltál. Azt nem itt kell vizsgálni, helyesen-e."

Gondolom azért gondolod ezt így, mert a kormány esetében van, amivel egyetértek, az ellenzékkel kapcsolatban pedig csak negatívumot írtam. Mintha valami omnipotens narrátor lennél, megállapítottad, hogy én a fideszes propagandát mantrázom. Tudod, attól, hogy valakinek éles kritikája van az ellenzékről, az még nem azt jelenti, hogy fideszes. A világ nem fekete-fehér, a magyar társadalom nem fideszesekre és összefogáspártiakra osztható, hanem vannak szép számmal hozzám hasonlóan vélekedők, akik sem ide, sem oda nem akarnak tartozni. Sőt kapaszkodj meg erősen: a bizonytalanok tábora is nagyon színes, telis tele jobb- és baloldali emberekkel vegyesen. Bár számomdra ez valószínűleg sokkoló, de hát képzeld, ilyen sokszínű a világunk. Tudom, hogy az ellenzék oldalán mindenki fideszes, aki kritizálni meri bármelyik ellenzéki politikust, és a Fidesz oldalán Soros-bérenc mindenki, aki kritizálja Fideszt. Többek között ezért is taszító rajtam kívül még milliók számára a ti szélmalomharcotok. Köszönjük szépen, nem kérünk ebből.


Leírtad az elején, hogy az álláspontom helyességét nem szeretnéd vitatni, majd mégis ezt teszed hosszú sorokon keresztül... most akkor kell vitatni a helyességét vagy nem? Egyébként is, mivel vagy te több bármelyikünknél, hogy majd te megmondod, melyik álláspont helyes, és melyik nem?


Nevetséges, és komolyan vehetetlen vagy. Részemről elég is volt tőled ennyi.

2021. nov. 20. 14:59
 22/23 anonim ***** válasza:
71%

Én beidézem a két mondatot.


" Egyetértek a határkerítéssel, az illegális bevándorlás megfékezésével"

Az ellenzék sem bontaná le a kerítést, és szintén megfékezné az illegális határátkelést.

(Ha lenne is kerítésbontás mellett kiálló párt, a szavazáskor nyilván alul maradna, nem érné el az 50%-ot, tehát alaptalan félelem.)


"az LMBTQ-ellenes intézkedések"

Az ellenzék szeretné visszaállítani a korábbi helyzetet, ami gyakorlatilag semmijen kárt nem jelentett a heteroszexuálisoknak. A melegházasságról a vélemény megosztott: Jobbik nem támogatja, több másik viszont igen, mindről nem tudom az álláspontjukat.

A melegházasság megszavazásához szükséges parlamenti többség ugyancsak nem lesz meg, ez is alaptalan félelem. Egy gyermekek valódi védelmét szolgáló törvény meg fontosabb annál, hogy figyelemelterelő botránypolitikát csináljunk belőle. Ez nagy bűne a Fidesznek, és nagy kötelezettsége a következő kormánynak.

2021. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

"Az ellenzék sem bontaná le a kerítést, és szintén megfékezné az illegális határátkelést."

De szó sincs arról, hogy én a kerítés lebontását és az illegális határátkelés letojását feltételezném az ellenzékről. Érted? Ezt csak te vizionálod bele abba, amit írok, mert nem tudod elképzelni, hogy vannak olyan emberek, akik amellett, hogy egyetértenek a kerítésépítéssel és az illegális migráció megfékezésével, nem feltételezik az ellenzékről a kerítés lebontását. Nem csak ez a két narratíva létezik a világon.

"tehát alaptalan félelem"

Milyen félelemről beszélsz?

"Az ellenzék szeretné visszaállítani a korábbi helyzetet, ami gyakorlatilag semmijen kárt nem jelentett a heteroszexuálisoknak."

Mert milyen kár érte a heteroszexuálisokat?

"A melegházasságról a vélemény megosztott: Jobbik nem támogatja, több másik viszont igen, mindről nem tudom az álláspontjukat."

Teljesen mindegy. Én azzal értek egyet, hogy 18 éves kor alatt a szülő döntse el, milyen szexuális nevelést szeretne adni gyermekének. Ezen az álláspontomon nem tudott változtatni egyetlen ütköző vélemény sem, szerintem nem is fog.

"A melegházasság megszavazásához szükséges parlamenti többség ugyancsak nem lesz meg, ez is alaptalan félelem."

Nem fél senki a melegházasságtól, kedves válaszoló.

"Egy gyermekek valódi védelmét szolgáló törvény meg fontosabb annál, hogy figyelemelterelő botránypolitikát csináljunk belőle."

Nekem aztán mindegy, hogy mire használja fel. A lényeg, hogy az LMBTQ az iskola falain kívül van. Nekem ez a fontos.

2021. nov. 20. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!