Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bizonytalan vagyok, kire...

Bizonytalan vagyok, kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Alapvetően jobboldali,konzervatív elveket vallok. Egyetértek a határkerítéssel, az illegális bevándorlás megfékezésével, a családok támogatásával, a rezsicsökkentéssel, az LMBTQ-ellenes intézkedésekkel, az egyre balliberálisabb EU-val szembeni határozott fellépéssel, a keleti nyitással, a relatíve alacsony adóval. Azonban nem tetszik Mészáros Lőrinc, Tiborcz István gazdagodása, nem tetszik az oktatási rendszer teljes elhanyagolása, a járványkezelés sem volt valami fényes, a forint haldoklik, a fizetések a béka feneke alatt, az melósok ki vannak szolgáltatva a multiknak.

Az ellenzéket egyszerűen nem tudom komolyan venni. Csupa béna és semmitmondó politikusokból áll. Jakabnak csak a szája nagy, tehetség meg nulla. Karácsonynak minden politikai szereplése csak annak köszönhető, hogy valaki mindig rábeszélte az indulásra. Budapesten semmi érdemleges lépése nem volt 2 év alatt, kivéve az értelmetlen biciklisávokat, amik arra jók, hogy még nagyobb dugó legyen, ezáltal még nagyobb legyen a légszennyezettség. A DK-tól a szőr is feláll a hátamon. Gyurcsányéknak már egyszer volt esélyük bizonyítani, elk*rták, mehetnek a süllyesztőbe. Márki-Zayról konkrétan azt se tudom, ki csoda, nem is értem, hogy a fenébe nyerte meg egy nevenincs vidéki polgármester az előválasztást. Számomra nagyon ellenszenves, borzasztóan beképzelt és öntelt, ezt az elszámoltatás maszlagot meg tényleg csak az nyeli be, akinek elmentek otthonról.


2021. nov. 20. 12:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%

Tény, hogy a Fidesz nem kormányzott, hanem az ellenzék ellenzékének szerepét öltötte magára. Szereptévesztés, ami súlyos baj.

Hogy kormányváltás esetén mekkora lenne a korrupció, az jó kérdés. Szerintem hatalmas mértékben csökkenne, mivel az alapígéreteik között szerepel számos átláthatósági szabálymódosítás, ami önmagában megelőző erővel bír. Tökéletes gazdálkodás nyilván nem lesz, lesznek hibák, lesznek jogos kritikák, ahogy alaptalan támadások is, de nem lesz ennyi Mészáros, az biztos!

2021. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalan vagy - tartozkodhatsz is a szavazastol. De meg messze van a valasztas, addig talan biztos leszel valamiben. Te dolgod!
2021. nov. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%
11: Hogyne, a városháza-mutyi után teljesen megnyugodhatunk... Teljesen átlátható az ügy. Hála Anonmyusnak! Na meg a Cseh Katalin féle mutyi is.
2021. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%

"Hogy kormányváltás esetén mekkora lenne a korrupció, az jó kérdés. Szerintem hatalmas mértékben csökkenne, mivel az alapígéreteik között szerepel számos átláthatósági szabálymódosítás, ami önmagában megelőző erővel bír."


Tényleg! Gyurcsányéktól teljesen idegen volt a korrupciónak még a gondolata is. Ja, nem.

2021. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Családot fenntartani nem egy minimálbérből kell, hanem két fizetésből."

Rengeteg szülő neveli egyedül a gyermekét.

"És a gyerek után jár ezer dolog (családi pótlék, családi adókedvezmény, CSOK stb)"

Ez igaz, de az a családi pótlék (13 ezer ft) meg az adókedvezmény (10 ezer ft gyermekenként) nem sok mindent dob rajta. A CSOK-kal én is egyetértek, hiányzott már egy normális otthonteremtési program.

"Ennyire családbarát kormányzata még soha nem volt Magyarországnak."

Egyetértek.

"Vagy 2010 előtt könnyebb volt?"

Ez nem érv.

2021. nov. 20. 13:20
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem tudsz dönteni ne szavazz, ha troll vagy akkor arra aki szimpatikusnak tűnik neked.👍
2021. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%

Volt egy csomó kijelentésed kérdező. Azt ugyan tudjuk, hogy nagyon sok dolog különféle nézőpontokból másképp látszik, de azért mindennek van lényegi tulajdonsága, amit meg lehet ragadni. Már ha valaki akarja és van szeme hozzá. Anélkül viszont nem megy.


Tehát:

"bizonytalan vagyok" - nem vagy bizonytalan, elég egyértelműen állást foglaltál. Azt nem itt kell vizsgálni, helyesen-e.

Nem másolom ide a 2. mondatot, de: az első kettő nem oldalfüggő, a harmadik meg tipikusan baloldali. Már ha megvalósul. Ha csak mondják, az egy más helyzet. A rezsicsökkentés blabla - a tudatlanok beetetése. Most nem vizsgálom az elmúlt 12 év nálunk érvényes és lehetséges árai közötti különbséget, elhangzott ez elégszer. Ám amit ez takar, az mese habbal. A rezsi esetén kétféle szemlélet létezhet: 1. a piaci viszonyokba azért érdemes beavatkozni, mert szeretném csökkenteni a gazdasági egyenlőtlenségeket. 2. azért avatkozom bele, mert tovább kívánom növelni az egyenlőtlenségeket. A jelen helyzetben az utóbbi következett be, hiszen aki akár tízszer annyit fogyaszt, az tízszer annyi kedvezményt kap, miközben neki tellene bármennyire. És ezzel nem is ez a legfőbb baj, hanem hogy ezáltal rontja a gazdaság teljesítőképességet.

"LMBTQ-ellenes intézkedés" kimerül egy nem is létező jelenség tiltásában. Azon túl mindössze rasszizmus. Bár én terelésnek nevezném.

Az EU-ról most nem nyitok vitát, probléma van, de nem az említett.

A keleti nyitás világos. Másképpen nem lehet diktatúrát építeni, ami nem csak a jobboldal jellemzője, már ha van némi történelemismereted. És egyik fajta se előrevivő.

Az "alacsony adó" vonalas gondolkodásra utal. Világos, hogy az SZJA-ra gondolsz, csakhogy így vagy úgy, de az összeset te, az állampolgár állod. És jelenleg nálunk van Európa legmagasabb adórendszere. Persze okkal.

A nevesített ellenzéki politikusokról írottak két sajátosságot mutatnak. Egyik, hogy mantrázod a szokásos fideszes propagandát. És észre sem veszed benne az ellentmondást, mert nem akarod. A másik, azzal nem kérkednék, ha egy befutó politikust nem ismerek, hanem sürgősen utánanéznék, mire föl tudta ezt megtenni.


Szóval kedves barátom, te nem vagy bizonytalan, hanem fideszes, azt viszont elhiszem, hogy - kizárólag a bőrödön érzett hátrány okán és nem elvi alapon ahogy mondod - kezdesz kiábrándulni belőle. Nos nem javaslom neked az ellenzéket. Azért nem, mert az ember olyan ügy mögé álljon be, amit ért és amivel egyetért. Csak a pontos fogalomértés kedvéért: az "egyetért" nem a szolgai mindent elfogadást jelenti, hanem a fő jellemzőkkel való azonosulást (és nem párttal való azonosulást), amely ha sérül, kemény kritikával kell élni. Ez a politika lényege, mert tökéletes rendszer még a természetben sem létezik, hát még az akarattal bíró emberek rendszerében. De azét fogódzó, fő elv akad. Meglehetősen nyilvánvalóan.


Nézz körül itt és az úgynevezett jobb helyeken, vedd észre a látható és a fejekben lévő különbséget, vesd össze azzal, ami előre visz. Ha sikerül, nem kell neked tanácsot adni. Ha nem sikerül, úgy sem lehet. ez a legfőbb mondanivalóm.

2021. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szavazz a Táncsics Radikális "kemények vagyunk, mint a fagyott kutyaláb" Balpártra!
2021. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%
Szavazasnal nincs olyan lehetoseg mint a sportfogadasban a gepi lotto? Nyomsz egy gombot aztan lesz ami lesz ... :)))
2021. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%
Szerencsekerek, vagy ird fel az osszes partot es huzz egyet a kalapbol :)
2021. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!