Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A TAJ szám kizárja-e más...

A TAJ szám kizárja-e más egészségügyi biztosításokat?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakinek más országokban van egészségügyi biztosítása (pl Németország, Hollandia, Svájc, Ausztrália stb) és akar TAJ számot az megoldható-e? Vagy le kell mondjon az ottaniakról?

(Mellesleg kint nem kell lemondani a magyarról, ezt tudom, de visszafelé igaz-e?)



2021. nov. 20. 23:05
A kérdező szavazást indított:
Lehet
Le kell mondj a külföldi biztosításról, ha TAJ számot akarsz csinálni
Nem tudom
9 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*kizárja-e más országok egészségügyi biztosításait?


(Szofisztikáltabban fogalmazva)

2021. nov. 20. 23:06
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem zárja ki. A TAJ szám eleve egy azonosítási szám, nem pedig maga a biztosítási jogviszony. A magyar biztosítási jogviszonyod az adott feltételek teljesülése (pl. járulékfizetés, illetve a jogszabály még felsorol egy csomó esetet) jön létre. Ettől még akárhány országban lehet másik biztosítási jogviszonyod.
2021. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egyidőben két társadalombiztosításod az EUban. Amennyiben máshol biztosított vagy jelezned kell a NAV felé és felfüggesztik a magyar TB-d.
2021. nov. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belül nem lehet egyszerre 2 országban biztosított. Jelezni kell a biztosító felé. A TAj számom megmaradt, de nem vagyok Magyarországon biztosított mióta Németországba költöztem. Büntetést is fizettetnek, ha kiderül hogy nem értesítetted a biztosítót /tb-t.
2021. nov. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jelezned kell a NAV -felé. Pár dolog így fizetős lesz számodra itthon, de alap ellátás továbbra is térítés mentes.

Viszont ha nem mondod le, akkor járulékfizetési kötelezettséged keletkezik, amit 5 évre visszamenőleg is kérhetnek.

Ez havi 7~8 ezer ft körül van, ami évi 90 ezer, 5 évre kb. 450 ezer.

2021. nov. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hypno ***** válasza:

Szerintem kevered a társadalombiztosítást az egészségbiztosítással.


Itthon attól hogy van TB számod, szerződhetsz magánbiztosítóval egészségügyi ellátásra. Szerintem külföldön is.

2021. nov. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem
2021. nov. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan vissza kellett postáznim a TB kártyát, amikor jeleztem, hogy külföldön biztosítva lettem.
2021. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálam fordítva van. Már van külföldi biztosításom, de magyar nincs (sosem volt)
2021. nov. 21. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: az csak akkor nem volt ha soha nem éltél Magyarországon.

gyerek - diákként alanyi jogon megkapják, aztán vagy önmagának fizeti, vagy munkáltató vonja a béréből % -ként.

Én is így jártam, suli után kimentem mivel senkim nem volt ide haza, és ott jól lehet keresni, aztán mikor haza jöttem, jött a meglepetés, hogy már végrehajtás alatt van több éves TB tartozás.

Akkor 360 ezret kellet kifizetnem a NAV -felé.

2021. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!