Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi készpénzt írjak ahhoz,...

Mennyi készpénzt írjak ahhoz, hogy a kormányhivatal átvállalja az egészségügyi biztosításom?

Figyelt kérdés
Eddig 3 évig ápolási díjt kaptam, és együtt éltem anyukámmal aki azóta meghalt. Regisztráltam a munkaügyi központba, keresek is valami könnyebb munkát. Beadtam egy kérelmet, hogy a kormányhivatal 1 évre vállalja át az egészségbiztosítás költségét. Kitöltöttem a papírt, és beírtam hogy a tartalékaimból élek jelenleg, ami igaz is. Az ügyintéző is rábólíntott, hogy jó. Erre egy hétre rá küldtek egy levelet, amibe az van, hogy nyilatkozzak arról, hogy mennyi készpénzem van itthon. Nem tudtam, hogy ezt is megkérdezik. Szóval van egy kis félretett pénzem, ami még 2 db kisértékű ingatlan eladásából származik. (Bár a temetés is elég sok pénzt elvitt.) Nem tudom hogy írjam, annyit amennyim van? Nem túl sok, de tartok tőle, hogy akkor elutasítják a kérelmet. Ha keveset, akkor meg lehet kivizsgálják, hogy miből élek, és lehet feketemunkát sejhetnek, hogy végzek, ami persze nem igaz. Hátkutatást gondolom nem tarthatnak, mivel nem bankszámlán tartom a pénzem. Nagyságrendileg annyi, hogy 1 évig meg lehet belőle élni szerényen.

2021. szept. 8. 16:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Házkutatást*
2021. szept. 8. 16:41
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őket csak az érdekli, hogy tényleg rá vagy szorulva arra, hogy mentesítést kapj az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól, vagy egyébkén tudnád fedezni a havi 8 ezer forintot saját zsebből és kényelmesen.


Ezen logika mentén ne sokat írj, csak annyit amennyiből szűkősen 2 hónapig meg tudsz élni. Tehát zsíroskennyérre való összeget írj úgy, hogy kalkuláld bele a rezsidet is. Ha mondjuk a rezsid havonta 32 ezer forint, akkor legyen tartalékod jelenleg összesen 110 ezer forint.


"Ha keveset, akkor meg lehet kivizsgálják, hogy miből élek, és lehet feketemunkát sejhetnek,"


Nem fognak ilyesmit vizsgálni. Az nem lehetetlen, hogy környezettanulmány miatt kimennek oda, ahol élsz, és megszemlélik, hogy "szegényes" a környezeted, vagy sem (Munkácsy festmények a falon). Amíg a rászorultságról az igazolást nem kapod meg, addig rakd el szem elől az értékes holmijaidat.


"Hátkutatást gondolom nem tarthatnak,"

Ilyenre nincs jogosultságuk...

2021. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 Köszönöm
2021. szept. 8. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak bankszámlán szereplő összeget kell a vagyonnyilatkozatba feltüntetni
2021. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy kp.nyilatatkozatot kértek
2021. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy anyukád meghalt. Erőt és kitartást.
2021. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!