Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem teszi...

A kormány miért nem teszi alapjoggá a home officet, ott ahol lehet?

Figyelt kérdés

Nyilván a fizikai munkáknál nincs erre lehetőség.

De a szellemi munkák nagy részénél, ahol nem kell személyes kontakt az ügyféllel, ott működne.


Én régóta így dolgozom és a férjem is.Havonta 1x kell bejárni.


A home office nagyon családbarát, ugyanis mindketten itthon vagyunk.Korábban is visszatudtam menni dolgozni.Tervezünk harmadikat is.

A gyerekek nagyon élvezik,hogy mindketten mindig itthon vagyunk.

Főzni is tudok,van rá idő, ha elvagyok havazva, csak akkor szoktam rendelni.



Eleinte voltak kiadások, mint kényelmes, ergonomikus szék és lifteztethető asztal,de szerintem megérte.Rengeteg időt megspóroltam vele.


Reggel nem kell kocsiba ülni és menni,hanem felkelünk Kb negyed 8-kor, reggelizünk kényelmesen és mehet a munka.


2021. nov. 22. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Így is sok a lusta tetü ebben az országban.

Azért.

2021. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Ez alapvetően a munkáltató és a munkaadó ügye, a kormány messziről hogyan dönthetné el, hogy ez hol megvalósítható, és hol nem.
2021. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2.


Úgy,hogy alapjog és a munkavállaló kérhetne vizsgálatot a munkaügyi főfelügyelőségtől amennyiben az otthoni munkavégzés technikailag megoldható lenne, de e munkáltató dacból nem engedi.Ez esetben menne a bünti.

2021. nov. 22. 19:27
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Jó ötlet. Én szívesen fetrengenék egész nap itthon. Úgyis gép előtt dolgozok és a munkahelyen sem csinálok semmit. Miért is nem tehetném ezt otthon?
2021. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%
Azért nem vezetik ezt be, mert ez túl liberális a sok Kádár-rendszerben rekedt vérnyuggernek.
2021. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Nincsenek meg hozzá a jogi alapok. Nagyon sok apróságnak tűnő dolog van. Például otthon elesel, eltörik a kezed, munkahelyi, vagy otthon baleset? Pénzbe nem mindegy. Kinek a gépén és ki hogyan védi meg az adatokat? Sok mindent pontosan le kéne hozzá szabályozni.
2021. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

"ott működne"


Működne ha működne. Csak rohadtul nem működik.


"nagyon családbarát, ugyanis mindketten itthon vagyunk"


Nagyon jó lehet 0-24-ben együtt.


"A gyerekek nagyon élvezik,hogy mindketten mindig itthon vagyunk."


Gondolom mennyire... Majd elmúlik.

2021. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne akkor az irodaházakkal ? Az építőipari vállalkozások jelentős része ezek építéséből él.
2021. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ez nem "alapjog". Ha nem tetszik, menj más munkahelyre, ahol van home office.
2021. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Már most is alapjog.

Vállalkozz,a lehetőség adott.

2021. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!