Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen a királyi csendőrök a...

Régen a királyi csendőrök a cigányokkal kivételesen durvák voltak?

Figyelt kérdés

Nagyapám mesélte, hogy velük így gyerekekkel egész kedvesek voltak, szépen szóltak, de a cigányokat úgy agyba-főbe verték, hogy aztán valósággal menekültek is előlük.

Meg hogy, ha bementek a csendőrök a kocsmába, mindenki elhallgatott, nem mertek volna velük ujjat húzni, mert elég nagy hatalom volt a kezükben, nem kellett elszámolniuk a kegyetlenkedésekkel.



2021. nov. 24. 11:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

14 olyan formában nem voltak egységesek azonban azt is tudni kell hogy ezek foglalkozási csoportok voltak nem pedig alrasszi csoporotok!

A cigányságban 2 alrassz van;

A szintó, sinti cigány magyarul ők a Horváth nevű, búcsús cigányok, “fehér bőrűek”, kereskedő ciganyok

A gitano, gitan, muzsikus, Kolompár, kissé barnábbak de nem feketék


A beás-ok külön népcsoport bizonyítja a törtenelmi, nyelvű, kulturális eltérés! A beás sokkal barnább (fekete) ők nekik román és déli eredetűk van a cigányoknak pedig indo-iráni eredet! (Ezért is van hogy cigányoknak gyakori a vörös és szőke haj míg a beasoknál nem)


Valamint keveredni is keveredtek egymással mármint a cigány foglalkozás csoportok! Ez csak a mai év tizedre nem igaz (azaz a háborús ido után)


Valamint a cigány nyelv az egységes és mindegyik ugyan azt beszéli! Előfordul akcentus valamint jövevény szavak az adott ország nyelvéből de pl az én apám teljesen megértette magát a spanyol és francia valamint németországi cigányokkal sőt még lengyelországiakkal is beszélt! Mindegyiknek megértette magát valamint a rumugro én úgy tudom hogy azok beás magyar származású mert a magyarországi cigányok cigánynak illetve (köszörűs, Kolompár, mutsikusnak mondja magát)


Illetve a teknővájó kifejezést is a beasokra használják


Pl remek példa én magam is aki kolompár koszorus

Apai ágról kolompar anyairol pedig a másik

Apai ágon a nagyapám valami forrasztó gép gyárban dolgozott az ő szulei pedig lovakkal foglalkozott (zenélni viszont mindegyik tudott én is csak hát ugye a szovjet rendszer mert az országnak kellett eltartania a szovjeteket a zenét pedig nem lehet megenni…)

Anyairól pedig kereskedő bucsosok voltak azok előtt pedig földművesek (pl anyai mamanak a testvérei mai napig ezzel foglalkoznak)

Valamint anyai papám ősei Németországból jöttek


A csoportok ahogy mondtam csak az új korban nem keveredtek mivel már el voltak szeparálva egymástól de előtte a cigányság nem nézte ezt sőt sokan a nem cigányokkal is keveredtek

2021. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!