Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltás nélkül, igazolt covid...

Oltás nélkül, igazolt covid fertőzés után, ellenanyag vizsgálaton magas számot produkálva tényleg kapható oltási igazolvány?

Figyelt kérdés
Ma hallottam erről, de érdekelne hogy ez igaz e.
2021. nov. 24. 21:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem kell propaganda 9es, ettől kímélj meg légyszíves engem és a hasznos válaszolókat is.

Mindenki tudja, hogy milyen az országban a víruskezelés.

Eleve a tünetek után 3 opció van.

1. kifizeted a tesztet.

2. bemész a tünetek után 8-10 nappal később kapott időpontra tesztre mentőállomásra.

3. vársz 2-3 hetet és akkor kijön a mentő házhoz tesztet csinálni.


Mindeközben ketyeg az óra a tp és oda a fizetésed.

2021. nov. 24. 23:28
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltási, hanem védettségi. 4 hónapig érvényes.
2021. nov. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
10: Mért nem kellett a PCR-tesztért fizetned? 15-19 000 Ft-ba kerül.
2021. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

#13 Miért kellene?

Alig pár hete voltam kovidos. A doki beutalt, elmentem a megfelelő helyre, levették először a gyorstesztet, már az pozitív lett, és utána a PCR tesztet is aminek pár nappal később jött meg a hivatalos eredménye.

Egy fillért se fizettem értem.

2021. nov. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

#11 megköszönöd nekem a hasznos válaszomat majd amikor már nem azt írom le amit te itt próbálsz kamuzni, akkor meg már nem tetszik amit írod.

Legközelebb akkor használd az internetet arra amire való, keress rá a védettségi igazolvány feltételeire és ne mástól várd el! Akkor majd nem kell kamuznod sem és felháborodnod sem azon ha valaki ellentmond neked.

2021. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válaszban [2021. nov. 24. 22:59] írt lehetőség nem újdonság (legfeljebb neked, tisztelt kérdező), a 2021. február 13-tól hatályos, a védettségi igazolásról szóló egyetlen jogszabály, a 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet kezdettől fogva tartalmazza.

Ha van az EESZT-ben (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben) nyilvántartott pozitív eredményű teszt (magán tesztelő helyek jó része is jogosult feltölteni az eredményt az EESZT-be, ezt a honlapjaikon közlik), akkor

• amennyiben utána van nyilvántartott negatív eredményű teszt, akkor ezt a napot követő;

• amennyiben nincs utána nyilvántartott negatív teszt (mert esetleg nincs is ilyen teszt), akkor a pozitív tesztet követő 15. napot követő

hatodik hónap azonos napjával, ha pedig a hónapban nincs ilyen nap, a hónap utolsó napjával megegyező napig érvényes védettségi igazolványt állítanak és küldenek ki, a negatív teszt napját követő 8 napon belül, illetve ennek hiányában a pozitív tesztet követő 15. napot követő 8 napon belül.

2021. nov. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Oké köszi.

Mondjuk én kétlem, hogy automatikusan kiküldenék, szerintem majd járkálnom kell mindenhova utána.

De legalább nem lesz olyan, jövőre amikor megint kérni fogják mindenhol, hogy elmentem a gyerekkel állatkertbe, játszóházba és nem engedtek be minket e nélkül a sza r nélkül.

2021. nov. 25. 00:40
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

[Mindenki tudja, hogy milyen az országban a víruskezelés. …] ← 11/ A kérdező kommentje.

Például, én, másképp tudom, mint te. A menyem és fiam köhögni kezdett, elvesztették a szaglásukat és ízlelésüket; este az otthonában felhívták a háziorvost, aki másnap esetére intézett nekik időpontot, tesztre. Klinika udvarán egy sátorban volt, ingyenes állami egészségügyi tesztelőhely volt. A gyorstesztjük negatív lett, a PCR teszt másnap délután jelent meg az EESZT-ben. Ennyi időbe telt, és ingyenes volt.

2021. nov. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ja és karantén lejárta után hogyan van?

Mert a háziorvosom annyit mondott, hogy azonnal induljak haza meg szégyelljem magam, hogy személyesen mentem be az eredményért stb, de mikor kérdeztem, hogy oké lejár a karantén, utána kellene egy negatív teszt is, azt mondta nem érdekli, azonnal távozzak és majd telefonáljak.

Viszont a telefont soha nem veszik fel, így nem jutok információhoz.

Akkor se ha órákig hívom.

De jól gondolom, hogy be kell utaljon második körre, hogy meglegyen a gyógyultságot bizonyító negatív eredmény?

Ez a logikus.

2021. nov. 25. 00:46
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!


1. Te kezdted el azt a dumot, hogy "ugye mo-n minden pénzbe kerül még egy ilyen nehéz vírus helyzetben is, mint a teszt, vagy az ellenanyag teszt."

Tehát te toltál egy propagandát, ami nem igaz. Mert mind az oltások, mind a teszt ingyenes. Utóbbi abban az esetben, ha jelzed a gyanúdat a háziorvosnak és ő küld el.


2. Amikor elkezdődtek az oltások, akkor a háziorvos e-mail-t küldött. Leírta, hogy nagyon ne telefonáljunk, mert arra most nincs idő. Mail-ben jelezte, hogy mehetek oltásra, megírtam, hogy a preferenciáimat és pár nappal később már mentem is oltásra. Ahol az első esetben 1 percet sem kellett várnom, a másodiknál pedig 5 percet várakoztam.


3. Lehetett volna annyi eszed, hogy járványhelyzetben megkérdezed, hogy mi a protokoll.


4. A korábbi háziorvosomat elvitte a covid. Biztosan volt egy-két okos betege...

2021. nov. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!