Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban miért volt...

A szocializmusban miért volt nagyobb az alkoholisták aránya, mint manapság?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 21:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%
Mert azóta sokan inkább áttértek a drogra, meg a nyugtatókra.
2021. dec. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
90%
Mostanság meg a kovid miatt leszünk alkoholisták.
2021. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
61%
Egy ok, én kezdő szakmunkásként, a fizuból /1750/hó/, tudtam nyugatról hozott ruhákat venni, havonta 500 forintot félretenni és majd mindennap másodosztályú étterembe enni, inni esténként. Természetesen utána taxival hazamenni.Ja és még a rezsibe is beszálltam.
2021. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
64%

Sok kocsma volt. Mindegyik tele volt. Lehetett dohányozni. Mára megcsappantak a kocsmák és az odalátogatok is. Inkább otthon isznak az emberek. A zenés szórakozóhelyek is megszűntek, ami csábított az éjszakába.


A kocsmák mára elvesztették a "varázsukat".

2021. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#12: Nem azért lehetett inni a munkahelyeken (elméletileg nem lehetett volna ott sem), csak nem vont maga után azonnali felmondást és sok főnök is piált munkaidőben, mentek a névnapozások, piát vitt az ember az új munkahelyre, meg akkor is, amikor leszámolt onnan. Ezt ma már egy multinál nem engedik meg ilyen nyiltan.

A hitelekkel mi a gond? Minden állam vesz fel hiteleket, és akkor sem a munkahelyek megtartására költötték, hanem nagyberuházásokra. Tudtommal, az első devizahiteleket épp azoktól az arab kőolajtermelő országoktól (OPEC) vették fel, akik kirobbantották az 1. és 2. energiaválságot, mélyrepülésbe küldve a hazai gazdaságot is.

2021. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, pont azokban az időkben, ha elmentem a haverokkal szórakozni, inkább 1-2 sört vagy kólával kevert vörösbort ittunk meg, ritkán valami töményet, a nők meg leginkább üdítöt, ma meg azt látom, hogy tizesével rendelik a fiatalok maguknak a tequillát, literszámra a rozét, és a csajok is szorgalmasan isszák ezeket.
2021. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán, honnan tudni, hogy nagyobb volt? Hogy lehet ezt mérni?
2021. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!