Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy ez...

Csak én gondolom úgy, hogy ez az ország Budapest kivételével teljesen élhetetlen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a fizetésekre, az inflációra, az emberek borzasztó mentalitására. Jó idje pont emiatt kölyöztem nyugatabbra, és bár ott sincs kolbászból a kerítés, valahogy sokkal élhetőbbnek tűnik minden, és az emberekben sincs az a fajta gyűlölködés, mint nálunk.


Vélemény?



2021. dec. 19. 08:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Aki teheti ma az nyugatra költözik ha itt akar lakni az országban, más megoldás nincs. Keleten lakom, bár pest megye mellett, itt is csak szódával de elmegy, viszont Bp-re nem költöznék, drága, zajos, büdös nekem, pedig fiatal vagyok.


Viszont a gond nyugaton még nagyobb ingatlan árak vannak, egyszerűen egy ilyen vidéki parasztgyereknek mint én esélytelen egy lakást is venni ott, esetleg ha örökölök majd pénzt meg eladom a házamat amit itt tudok venni, akkor talán tudok majd odaköltözni, azt semmiképp nem akarom, hogy a gyerekem itt legyen ezen a részen, mert oktatásban is ott 2x jobb.

2021. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Budapest egy bűzlő szarkupac a nyugati megyékhez viszonyítva.
2021. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van kérdező. Éltem Budapesten is, meg vidéki nagyvárosban is, van összehasonlítási alapom. Mintha nem is ugyanaz az ország volna. És ugyanez a tapasztalata azoknak az ismerőseimnek is, akik innen Budapestre költöztek, mintha nem is ugyanaz az ország volna. Persze biztos nem lenne ennyire lesújtó a helyzet, ha az ország valamelyik szerencsésebb vidékére költöztem volna, de mégis elképesztő, hogy hogy lehetnek ekkora különbségek ugyanazon országon belül.
2021. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem új dolog, keleten pl mindig is rosszabb volt élni mint Pesten vagy attól nyugatabbra, de ez azért van mert ott a szomszéd Ausztria nem Ukrajna vagy Románia.


Aki értelmes az nem vesz keleten ingatlant és nem költözik oda, minek? Nyomorogni?


Van 1-2 cég ami jól fizet akár a Jász, Heves megyékben is, de kevés és egész nap bent kell lenned kb. Szakmával még akár jól is lehet keresni, de nyílván amelyik régió le van csövesedve ott nem tudsz sok pénzt elkérni, és ez itt a baj.

Akkora különbségek vannak fizetés terén, de ha bemész a boltba a tejföl annak is annyi aki Sopronban lakik és annak is aki Sátoraljaújhelyen...

2021. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én nem tekinteném kivételnek Budapestet, viszont udok pár élhető helyet vidéken.
2021. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%
Ahogy elnézem, jelenleg a világ országainak többsége élhetetlenebb magyaroroszágnál, figyelembe véve, hogy milyen elmebeteg korlátozásokkal szivatják a gondolkodásképes polgárokat.
2021. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
Azzal nem vitáznék, hogy a vidék élhetetlen, de Budapest mitől lenne kivétel? A közlekedés katasztrofális, a lakásállomány állapota tragikus, főleg ha ár-érték arányukat nézzük. Még az újépítésű házak is elképesztően igénytelenül felépített papírházak, persze tele "prémium" lakással. Az utcák is gusztustalanul mocskosak, drogosok, csövesek, lejmolók minden sarkon. Ez mitől élhető?
2021. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Budapestről mindenki vidékre menekül, mostanában sokan tanyákra az Alföld felé.
2021. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Éppenhogy Budapest élhetetlen. Vidéken sokkal jobb.
2022. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt találtam: [link]
2022. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!