Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest V. kerületi Kossuth...

Budapest V. kerületi Kossuth Lajos utcában lesznek tetőfelújítások? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most voltam fent várost nézni és láttam a Puskin mozi utáni épület tetejére visszaraktak egy háború előtti díszt, egy bronz turulmadarat. Nagy örömmel töltött el a látvány. Nagyon sok háború előtti képet láttam erről az utcáról, főleg az épületek tetőszerkezetei fogtak meg nagyon. Hallottam valami kormányrendeletet, hogy Budapest elég jelentős mennyiségű lerombolt kupoláját, tornyát visszaépítik. Itt egy régi kép erről az utcáról. [link]


Mint látni, elég sok kupola hiányzik jelen esetben, ilyen pl. a Puskin mozi. [link]


Elsősorban a pestieket kérdezem, nem tudtok valamit erről az utcáról, ami a kupolák visszaépítését illeti? A Királyi bérpalotának is csak a fele teteje van meg. Itt egy régi kép róla. Igazán visszaépíthetnék azt is.

[link]



2021. dec. 20. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez legyen a tulajdonosok dolga.
2021. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, csak érdekelt Budapest egyik legszebb utcájának sorsa.
2021. dec. 20. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Bocsánat,hogy a lakosság 99%-a nem ott él.
2021. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Látom téged nem érdekel a főváros szépsége. A külföldi turistákat és sok magyar embert viszont igen. Rengetegen fotózták ezeket az épületeket, mikor tegnap fent voltam. Nem lenne szebb szerinted, ha mind ezek a szép tornyocskák visszakerülnének? Nem arról beszélek most, hogy ki hol él, hanem maga a városkép.
2021. dec. 20. 19:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Sőt, helyesbítek 99,9 %-a nem ott él. Én magam se. Vidéki vagyok, de szeretem Budapestet, kedvenc városom. És még is érdekel.:)
2021. dec. 20. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A városkép ott kezdődne,hogy aki ott lakik legalább a lépcsőházát kifestené a saját lakása előtt.

/csak naponta 1x mártaná be az ecsetet és elkenné/ ,nem igy nézne ki ,belülről is egy belvárosi épület.

Tornyocskodjál a saját pénzeden,ha már 1 milliós m2 árak vannak a környékeden.

2021. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2021. dec. 20. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ebben a rovatban nem hiszem hogy kapsz normális választ a kérdésedre.

Próbáld meg inkább az "Emberek", "Kultúra és közösség" vagy az "Egyéb" rovatokban!

2021. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, csak kíváncsi lettem volna. Azért akartam inkább a pesti embereket kérdezni, főleg aki sűrűn jár arra, hogy lát e valami fejlesztést ezeken az épületeken, pl. fel vannak állványozva a rekonstrukció miatt vagy valami ilyesmi. Én egy évben maximum ötször felmegyek Veszprémből, de az kevés, hogy nyomon lehessen követni. A google térkép meg 2021 tavaszán frissült utoljára, úgy hogy azon se lesz hamar látható egy esetleges változás. De azért köszi.:)
2021. dec. 20. 21:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Viccen kívül írj levelet az 5. Kerületi önkormányzat építésigazgatási osztályának, hogy válaszoljanak. Nagyon aranyos, hogy ez érdekel téged. Az ilyen dolgokról egy átlag pedti lakosnak sincs tudomása, mert a kerületi képviselőtestület dönt ilyenekről.
2021. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!