Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják az LMBTQ-k,...

Miért gondolják az LMBTQ-k, hogy a következő generáció már egy szivárványos nemzedék lesz?

Figyelt kérdés

Végeztem egy számítást.

A Budapest Pride kedvelőinek száma mindössze 30.000 fő, ami fennállásuk óta igencsak szerény. Magyarország lakossága 9.75 millió. Ebből a 9.75 millióból vettem a 18-20 éves korú fiatalokat, akik már bőven nevezhetőek szivárványos generációnak, fogyasztják a tiktokos, instás tartalmakat ezerrel, ők mennek ki a Pride-ra, meg lehet nézni az átlagéletkort. Ők a népesség kb. 3%-át adják.

Az összlakossághoz mérten ők tehát kb. 292500 ember jelentenek.

Ennek a számnak a 30.000 mindössze 10%-a, de nagy jóindulattal duplázzuk meg őket, mert biztos vannak támogatók, akik nem lájkolnak mindent összevissza, sőt lájkolni sem mernek, mert annyira félnek...

Összesen tehát a fiatalok még így is mindössze 20%-a támogatja az LMBTQ-t meg a Pride-os vonulást.


Ezek után biztos, hogy nevezhetjük a jövendő generációt LMBTQ nemzedéknek?



2021. dec. 24. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Már a mostani is az.
2021. dec. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A fidesztálib rettegő propagandisták szerint igen, ha csak nem maradnak még 100 évig kormányon hogy megvédjék a szegény nemzethykereszthényeket, az lmbtq démontól.
2021. dec. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként ez is mutatja hogy a fidesz megint hazudik. A számok nem hazudnak. Az egész lmbtq hiszti a fidesztálibok által felfújt szalmabáb.
2021. dec. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3 - azért az is érdekes, hogy az LMBTQ részéről hol az egész társadalom homofób és kierekesztő, hol ugyanennek a társadalomnak a 60%-a támogatja a melegházasságot.

Érdekes kettősség ez, lehet el kéne dönteni, mi igaz.

2021. dec. 24. 19:02
 5/16 hypno ***** válasza:
87%

Nem gondolják úgy.

Az orbánisták - már legalábbis amelyik használja is az eszét - sem gondolják úgy...csak ezzel a dologgal jól lehet uszítani.

2021. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
19:21: ez oximoron. Egy orbánista troll és az ész? :)
2021. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A Pride főleg nekünk van nem hetero embereknek, nem az a cél hogy mindenki ott legyen. 30 ezer ember pedig elég sok, főleg ha azt vesszük hogy a lakosság kb 5%-a tartozik ebbe a csoporba ami országos szinten 500.000 ember.

De ha megnézed, a 2006 os tüntetéseknél is "csak" 100.000 fő volt az utcán.


Az meg hogy valaki támogatja vagy ott van egy rendezvényen az nem ugyan az, pl szüleim támogatják azt hogy legyen de soha az életben nem látnád őket ilyen eseményen.


#4 kérdező, Senki se mondja hogy mindenki homofób, de mikor nem foghatod meg a párod kezét nyilvánosan mert random emberek beléd akarnak majd kötni, titkolnod kell különben kirúgnak a munkahelyedről, vagy egyedül kell lakást kivenned különben a főbérlő közli hogy te nem mehetsz oda akkor nem lesz a legjobb véleményed a társadalom egy nagy részéről.

2021. dec. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7, szerintem eléggé az a cél, hogy mindenki ott legyen tekintetbe véve, hogy mindig megy a számháború az ilyen események után. Ehhez képest voltatok kinn nagyon túlzó becslés szerint 30 ezren legutóbb, amíg a békemeneten senki nem becsülte a tömeget 100 ezer alá... én egyiken sem voltam, de azért ez sokat elmond.
2021. dec. 25. 16:13
 9/16 A kérdező kommentje:

A munkahelyedről meg leginkább akkor rúgnak ki, ha nyíltan nem támogatod a melegházasságot. Itthon még lehet, hogy nem, de nem is szeretnénk, hogy itt is a nyugati minta valósuljon meg ebben a szép "egyenlő" új világban.

Bírom, hogy mindig ez a sirámotok, hogy nem foghatjátok meg egymás kezét, mert lesz 1-2 bunkó, aki beszól... nos ha ez az elnyomás legsúlyosabb tünete, akkor itt igencsak szabadság van.

2021. dec. 25. 16:16
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező ajánlom hogy gyere ki egy Pride ra és nézd meg, senkit se érdekel hogy hányan vannak ott, azért megyünk mert ott nem kell titkolóznunk mások előtt, senki sem cseszeget minket és senkinek nincs random megjegyzése arról hogy meleg vagyok.


És persze hogy nem lesz olyan populáris egy Pride amivel nem tud mindenki azonosulni, mint bármilyen más kivonulás/tüntetés/rendezvény, de mint írtam #7 nél nem is ez a cél.


"Sirámotok" neked könnyű úgy beszélni mások gondjairól hogy neked azokat nem kell átélni, hidd el nem érdekel ha az utcán valaki meglepődve vagy furcsán néz, de nem egy ember akart leköpni vagy épp kötekedni hogy verekedés legyen belőle. Ugyanazok az emberek akik mondják hogy ugyanannyi jogunk van mint bárki másnak, fogja utánna azt mondani hogy jah de amúgy ne merd megpuszilni a párodat, "csináld otthon".


Hasonlóan igaz a munkahelyre is, persze direktbe nem rúghatnak ki, de előfordult hogy valahogy valamiért "leépítés volt", amibe téged építettek csak le, úgy hogy te voltál az egyik legjobb a cégnél és ez nem túlzás, mikor még nem tudták előtte 3 hónapja léptettek a teljesítményem miatt elő.

Nekem nincs bajom azzal se ha valaki nem támogatja a meleg házasságot, lehet hogy nem értem az okát, de elfogadom hogy valaki így gondolja, nem célom hogy kirúgassak valakit csak azért mert nem foglalkozott ezzel a témával és megvannak az előítéletei, meg tudom érteni, vallásos suliban tanultam évekig.

2021. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!