Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltáskor könnyebb...

A rendszerváltáskor könnyebb lett az életetek, vagy borúsabban láttátok a jövőt?

Figyelt kérdés
Ezt főként azoktól kérdezem, akik akkor már aktív dolgozók voltak, vagy beléptek a munka világába. Én még akkor születtem, így fogalmam nem nagyon lehet.

2021. dec. 27. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül a rendszerváltás után az elején még volt egy hurráoptimista hangulat, hogy na itt aztán máris jön az osztrák életszínvonal, meg a tejjel-mézzel folyó Kánaán. Utána jött a nagy kijózanító pofon egy kemény gazdasági visszaeséssel, megszaladó 30% feletti inflációval, hatalmas munkanélküliséggel, a piacgazdaság farkastörvényeivel. Szóval közvetlenül rendszerváltás után keveseknek lett nagyon jó, s sokaknak nagyon rossz.
2021. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Voltak akiknek fényűző gazdagságban lett részük, aminek aztán a nyugati és a keleti tőkés beáramlás vetett véget.


Az átlagnak az elején még összességében talán kicsit jobb volt, de aztán jött az elhibázott gazdaságpolitika. Az oroszokkal már nem üzleteltünk, a(z) (akkori gyenge minőségű) magyar termék nyugatra meg még nem kellett. Észszerű privatizációval jól lehetett volna kompenzálni a problémákat de helyette herdálás volt. Aztán jött Bokros úr és végleg nyomorba taszította az átlagembert. Igaz egyetlen érdeme a Bokros-csomagnak, hogy legalább megindította a gazdasági növekedést Magyarországon. Az 1. Fidesz kormány alatt ez folytatódott után meg jött vagy 10 év stagnálás I. Bérmálkozó Szent Ferenc uralkodása alatt...

2021. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

#2 Folyt (jav)


10 év stagnálás I. Bérmálkozó Szent Ferenc uralkodásának köszönhetően

2021. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az akkori emberek nagyobb részének fogalma sem volt mit jelent majd az hogy csatlakozunk a Nyugathoz. Nem tudták hogy az nem jelenti hogy minden az ölébe fog hullni, a sikerért keményen kell majd küzdeni, s bizony a lapát támasztását sem fizetik tovább hanem aki nem dolgozik keményen azt ki teszik.
2021. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 árokpart ***** válasza:
78%
A társadalmi, morális közhangulat jóval jobb volt mint napjainkban.
2021. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében semmi nem változott. Jöttek ugyan az ejtőernyősök a minisztériumokból meg egyéb felső hatóságokból, az élelmesek köpönyeget váltottak, a szakmaiság színvonala szépen lefelé süllyedt, átpolitizálódott még maga a termelő és értékteremtő munka is és aztán az idő múlásával az idősebbek kihaltak vagy az idősebb tehetségtelen seggnyalók elmentek ausztráliai nagykövetnek meg mindenféle tanácsadónak és múmiakorú korábbi besúgókat hős forradalmárként kell most tisztelni.
2021. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

14 éves voltam 1990-ban. Már akkor azt mondtam, hogy az MDF kormány '94-ben bukni fog, mert irreális elvárásaik vannak az embereknek.

'90 előtt nem volt munkanélküliség.


Akinek bárhogyan is kötődött a munkája az oroszokhoz, az rosszul járt, mert leépült minden, ami kapcsolatban volt velük. Ami akkor nem volt hiba, hiszen ők is csődközelben voltak és senki nem akart KGST arukat venni, ahogy senki nem akart a SZU-ba utazni sem, ha végre lehetett nyugatra is.

2021. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!