Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért váltott ki negatív...

Miért váltott ki negatív visszhangot az üzemanyagok bérplafonja?

Figyelt kérdés

Én teljes mértékben egyetértettem a lépéssel, pedig nem vagyok Fideszes.

Orbántól, félig-meddig egy tökös lépés volt.Azért, mert úgy csinálta,hogy a kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon.Lehetett volna az a plafon alacsonyabban is.



Nyugaton is vannak hasonló példák.Berlinben például a bérlemények ingatlanárait szabályozzák, mert különben nagyon elszállnának.

Mégse dőlt még össze az a város.


Ilyesmire, Magyarországon is szükség lenne, mert a tulajdonosok pofátlanul magas árat is képesek elkérni egy szutyok panelért.



Néha az államnak oda kell lépnie és nem szabad hagynia,hogy előbbi esetben az autózás, utóbbi esetben a lakásbérlés csak a felsőbb osztályok kiváltsága legyen.


2021. dec. 28. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Kádár megkönnyezné írásod :D
2021. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Üzemanyagot bérelni is lehet?
2021. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert a rezsicsökkentéssel is rossz tapasztalatunk van. Ezt is nyerészkedésből csinálta. Ha majd visszaáll a normálisra az olaj ára, akkor is ilyen magasan fogja tartani, a sok hülye meg azt hiszi még mindig drága.

Amikor kitört a covid, a földgáz ára 0 alá csökkent, az USA-ban égették is csak azért, mert drágább volt a tárolási költsége mint az értéke. Mi meg akkor is fizettünk érte de mint a katonatiszt, jó sokat.

2021. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy korlátozták az árakat, hogy az olajár adott volt, az üzemanyagok árának ~60% át kiadó adókon sem változtattak, hanem rákényszerítették az üzemanyag kutakat, hogy veszteséggel árulják az üzemanyagot.
2021. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

#4


"...rákényszerítették az üzemanyag kutakat, hogy veszteséggel árulják az üzemanyagot."


Érdekes, hogy egyes kutak jóval a plafon alatt árulják.

Most tankoltam 359,- ft-ért.

2021. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
5-re Bocs. Elütetöttem. 459-ért tankoltam.
2021. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed havi bontásban az olaj világpiaci árát, jelenleg épp esett és alacsonyabb mint pár hete:

[link]


Ezért tankoltál most olcsóbban.

2021. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutak nem kapták kevesebbért a benyát. Az meg milyen már, hogy megfenyegették őket, hogy ha be mernek zárni egyszerűen átveszik az üzemeltetést! Tiszta 50-es évek! Mint most a multiknál a kötelező beszolgáltatás, magyarul át kell adnod a tulajdonodat. Rákosi is csettintene egyet elégedetten.
2021. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 jajjaj! Te inkább ne szavazz a választásokon, jobb az úgy az országnak.
2021. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom szerencsésnek, hogy így beleavatkozik a piaci folyamatokba.
2021. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!