Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pozitív vagy negatív,hogy a...

Pozitív vagy negatív,hogy a munkaerőpiac ekkorát "fordult"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy az állami szféra és az állami tulajdonú cégek (posta, Máv,Bkv..stb) kiürülnek.

Anyám is a Postánál dolgozik, csak irodán.Akkoriban került oda, amikor még diploma nélkül is belehetett tölteni azt az állást, azóta diploma kell hozzá.


Ő gyakran meséli,hogy régebben, a szociban és rendszerváltás után is sokáig, a Postán az "ablakos" munkakörök protekciós munkakörök voltak, de ugyanígy a MÁV személypénztáros is az volt.

Továbbá, az önkormányzatnál szellemi munkához is kellett protekció, falun nőttem fel (90-es évek), az ott dolgozókban volt egy kis nagyképűség mindig.



Manapság viszont teljesen más a helyzet.

Biciklis postást, aki normális egyáltalán nem találni.Az ablakos ügyfélszolgálatos munkaköröknél is nagy a fluktuáció.A fiatalabbak hamar elmennek.De, ugyanez a helyzet a MÁV-nál és az önkormányzatoknál is.

Senki nem akar ezeken a helyeken dolgozni.



Anyám szerint, ha nyugdíjba megy az ő korosztálya (60-as években születettek, most 50+ évesek), akkor lesz nagy "banzáj", mert összeomlanak a közszolgáltatások.Ugyanis, ebből a korosztályból nagyon sokan dolgoznak állami cégnél, állami területen.


2021. dec. 28. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Most figyelj, eddig csak a melós volt ukrán, hamarosan a postás is.
2021. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ukrán itt már mindenki.
2021. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Mindegy ez a természetes folyamat.
2021. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"a szociban és rendszerváltás után is sokáig, a Postán az "ablakos" munkakörök protekciós munkakörök voltak"

Anyukád vetít.

Sok éve a keletiben a nemzetközi információnál akartam velamit kérdezni. Nem tudom mit de belémégett, hogy előttem egy nő kérdezett valamit németül azután angolul. Gondoltam segítek. Azt a tenyerestalpas pitschát az üveg másik oldalán. Semmilyen idegen nyelven nem beszélt, amellett is sík hülye volt. Hiába fordítottam. 10 éve németországban élek. Itt ha egy bolt pénztárosától vagy egy vasutastól kérdeznek valamit angolul az tud válaszolni.

2021. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy fokkal jobb, mint a tömeges munkanélküliség, de ennek is megvannak a hátrányai. Azokon a munkahelyeken, ahol megalázóan alacsony fizetést kínálnak embertelen munkakörülmények mellett - a posta, MÁV, BKV ilyenek - csak azok dolgoznak, akiknek nem jutott jobb, mert olyan a hozzáállásuk, személyiségük, kompetenciájuk, stb. Ráadásul tudják, hogy akármilyen rosszul végzik a munkájukat, nem fogják kirúgni őket, mert nem találnak mást a helyükre. Ezért olyan az említett vállalatok színvonala, amilyen.
2021. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 folyt. Belegondolva lehet igaza van anyukádnak és protekcióval rakták be a csajt arra a munkakörre. Amíg Magyarországon dolgoztam minden főnököm sík hülye volt a szakmához IT. A rendszerváltást követően 10 évvel is. Németországban (nem kicsit) más a helyzet. Szó szerint szakmailag pengék dolgoznak vezető állásban.
2021. dec. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Magyarország a munka hazája. Itthon van a legjobb munkamentalitás az egész világon.
2021. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7! Munka van rogyásig, az nincs, aki JÓL elvégezné!
2021. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az állami tulajdonú cégek (posta, Máv,Bkv..stb) kiürülnek."


Csak szólok, hogy a 38.000 álláshelyből 500 nincs betöltve a MÁV-csoportnál. Sok cég örülne, ha nála ennek a létszámhiánynak (1,3%) csak két-háromszorosa lenne.

Maradjunk annyiban, hogy ez a kiürüléstől olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.

"Senki nem akar ezeken a helyeken dolgozni."

Miért, hol akarnak? Bádogosnak, asztalosnak?

Ott sem akarnak pont ugyanígy.

2021. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!