Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fáj egyeseknek, hogy...

Miért fáj egyeseknek, hogy Márki-Zay nem akar egy Medgyessyvé bábozódni?

Figyelt kérdés
Számos idősebb, baloldali fórumozó hozzászólásaiból tulajdonképpen ezt szűrőm le. Legtöbbjük tisztában sincs a törvényhozással. Úgy állnak hozzá mintha királyt választanánk áprilisban. Mások meg egyenesen odáig mennek, hogy akkor inkább maradjon az Orbán. Tehát azt sem értik kikre, mire lehet majd behúzni az x-et a szavazólapon. MZP-t Orbánnal azonosítják, vagy egyszerűen meg vannak sértődve, hogy nem a legelutasítottabb óbaloldi jelölt a listavezető.

2021. dec. 29. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem fáj, egyszerűen alkalmatlan MZP arra, hogy legyőzze Orbán Viktort.

Egyrészt iszonyatosan kommunikál, süt a hatalmas egoja, másrészt aki DK sok közé keveredik, azt megeszik a disznók!

2021. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem még maga MZP sem tudta, mibe keveredik. Szeretné megőrízni a mindkét irányba csapkodó arcot, csak nem veszi észre, hogy már nem azt kellene mondania, hanem a 6 (vagy 7?) párt közös akarata mellett kiállni, de az meg nem megy neki, inkább a sajátjainak próbál megfelelni pont mint Orbán. Szerintem nem volt erre felkészülve, de hát nincs mit csinálni, vele kell nekimenni a választásnak, vagy sikerül vagy nem. Én egyre kevesebb esélyt látok rá
2021. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Nekem sem fáj, hogy nem akar Medgyessy-féle báb lenni MZP.

Csak nevetséges, hogy azt hiszitek - vele együtt - hogy erre van bármi esélye.

Szemére veted másoknak, hogy nincsenek tisztában mire/kire szavazunk a választásokon, de ugyanakkor te sem érted meg, hogy MZP hiába veri magát, hiába hisz bármit vagy akar bármit, akkor is a parlamentbe már bejutott képviselők fognak dönteni a miniszterelnök személyéről és minden törvényt, rendeletet a parlamenti többség fog majd megszavazni. Mindegy mit hisz magáról MZP, az, hogy ő lesz-e egy ellenzéki győzelem után a miniszterelnök az nem tőle függ, hanem a legerősebb parlamenti pártoktól, ahogyan az, hogy a kormánynak mire van lehetősége, az szintén.

2021. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szurkolok az MZP-nek a Fidesz-kétharmadhoz.
2021. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3#

Én nem hiszek semmit és nem foglalok állást MZP mellett vagy ellen.


"a parlamentbe már bejutott képviselők fognak dönteni a miniszterelnök személyéről és minden törvényt, rendeletet a parlamenti többség fog majd megszavazni. Mindegy mit hisz magáról MZP, az, hogy ő lesz-e egy ellenzéki győzelem után a miniszterelnök az nem tőle függ, hanem a legerősebb parlamenti pártoktól, ahogyan az, hogy a kormánynak mire van lehetősége, az szintén."


Ezzel nincsenek tisztában amit most kifejtettél. Azért ez jóval inkább ad szemrehányásra okot, mint hogy MZP kicsoda, micsoda.

2021. dec. 29. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:
11%

"MZP hiába veri magát, hiába hisz bármit vagy akar bármit, akkor is a parlamentbe már bejutott képviselők fognak dönteni a miniszterelnök személyéről és minden törvényt, rendeletet a parlamenti többség fog majd megszavazni"

Azt a ku... képviselőknek lehetnek önálló gondolatai?!? Bezzeg mennyivel jobb, mikor a vezír megszabja melyik gombot kell megnyomni, ugye elvtárs?

2021. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, MZP tényleg hiába kapálózik, nem az lesz, amit ő egyedül eldönt.


Ezért is nagyon nagy felelőtlenség tőle olyanokat ígérgetni,mondani ami nem áll összhangban az ellenzéki összefogás elveivel.

2021. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!