Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan jön ki a matek,hogy...

Hogyan jön ki a matek,hogy Magyarország évi 600000 tonna élelmiszert pazaról?

Figyelt kérdés
2021. dec. 29. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Bármelyik afrikai országra lehetne mondani még sokkal többet. Fogadok, rengeteg ott a banán amit nem szednek le. No meg miért élnek még gazellák meg ilyenek a szavannán amikor meg is lehetne azokat sütni és enni? Micsoda pazarlás..
2021. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom átlagos kalória bevitelből és vásárlásból vagy a kidobott szemét összetételéből számolták.
2021. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
A Fidesz sose volt jó matekból, szerintük a 44% az 2/3 :DD:D:DDD
2021. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Pl én pedagógus vagyok, tehát szegény. Mégis egy csomó élelmiszert vásároltam karácsonyra. Családnak, vendégeket is fogadtunk. Na, ne tudd meg a hat fogásos ebéd felét nem bírta megenni senki. Halászlé nagy része is ami hamar romlik a gombasalátával megy a kikába. Egyébként is amikor hosszú hétvége van, szünnap, be vannak zárva az üzletek nagyon sokat vásárolok, hogy ne halljak éhen. Aztán megy minden a szemétbe.


Én pl a hétköznapokban is úgy vagyok vele, hogy sok élelmiszert veszek, ha beüt egy hosszabb helyettesítés legyen erőm fegyelmezni, ordibálni a rendetlenkedőkkel. Ez kaja nélkül nem megy. Ugye ilyen ritkán van tehát megy a szemétbe az akaja is. Nagyon sok esetben naponta változik az amit kívánok, így a már kész főtt étel elromlik. Meg a szemétbe. Sajnos ezek kivédhetetlenek az urbanizáció elkerülhetetlen mellékhatása. Nem lehet ezzel mit tenni az élet kiszámíthatatlan

2021. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Úgy számolják ezt, hogy kimérnek kutatók egy arányszámot egy kisebb minta alapján, és aztán azt felszorozzák a teljes élelmiszerfogyasztással.
2021. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

#4 vegyél egy hűtőt


amúgy meg érdekes órát kell tartani ordibálás helyett

2021. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
hasraütésre bekamuzták
2021. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Meg vagyok győződve, hogy ez csak kormánypropaganda, hogy a 27% ÁFA miatt az emberek vegyék meg a drága élelmiszert és a leárazottat.
2021. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért próbálsz vetíteni megint.

Leosztod 16dkg./nap/fő, 10millió lakosra vetítve.

2021. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül áll távol a valóságtól. Ez napi 1644 tonna. Ezt leosztod mondjuk 2 milliós háztartással meg hozzácsapsz néhány tíz(száz?)ezer boltot,áruházt,éttermet,vendéglátóhelyet és mondjuk 3 millió egységgel számolsz ( jól eltúlozva ) akkor kijön átlag napi fél kiló pazarlásra egységenként. Nyilván egy család nem dob ki napi fél kiló élelmiszert de pl nap végén egy csemege és húspultból simán összejön ennél több nyesedék egy közepes boltban is plusz dobj ki néhány megfonnyadt paprikát, uborkát és jócskán túllőttél a matematikai egységátlagon.


Erre jönnek a szezonális termékek, akciók, Pl dinnyeszezonban kalodánként 1 dinnye simán megsérül már szállítás közben, egy nagyobb árusnál vagy bevásárlóközpontban elmegy naponta néhány kaloda dinnye az alapból minimum napi 3-4 sérült ami minimum 20 kiló mínusz.


Ezekhez hozzáadod a rövid lejárati idejű tejtermékeket abból is megy napi pár darab a kukába és akkor ha csak a boltokat és áruházakat összeadjuk már akkor önmagában qrvanagy számot kapunk.

2021. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!