Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az állami...

Magyarországon az állami intézmények miért jutalmazzák a diplomát?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok,hogy például egy diplomás ápoló és egy OKJ ápoló között milyen nagy különbség van fizetéseben.

2022-es bértábla szerint egy diplomás ápoló kezdőbére 0-3 év tapasztalattal 408 ezer bruttó,egy középfokú viszont csak 298 ezer.

A diplomás ápoló kezdőbére nagyjából ott van, ahol egy versenyszférás kezdő nem top diplomával (villamosmérnök,informatikus) rendelkező fizetése.Ugyanis jellemzően 400-455 bruttó az indulófizetés.



Egy NAV-os ismerősöm például azért diplomázott le levelezőn, mert így több, mint 100 ezer forinttal többet kap, pedig ugyanazt csinálja, mint középfokúval.


Az ápolók esetén sincsen különbség a munkavégzés között.


2021. dec. 30. 10:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

#10 Kevered a dolgokat.

A versenyszférában nem külön adnak magasabb bért a magasabb végzettségért hanem eleve azt veszik fel a jelentkezők közül akinek magasabb a végzettsége - amire szükségük van.

Versenyszférában mérnökként végeztem olyan munkát amire képes lett volna egy érettségizett is. De engem vettek fel rá a sok-sok jelentkező közül, a diploma nélküliekkel szóba se álltak sem az én munkámnál sem a többiekénél körülöttem. A fizetésem is magas volt ennek megfelelően. Ahogy azokra a munkákra amiket kevésbé fizettek meg a diplomásokkal nem foglalkoztak. Oda pedig eleve olyanokat vettek fel akiknek alacsonyabb a végzettsége.

Másféle úton de ugyanoda jut el a versenyszféra és az állami szektor is. A magasabb végzettséggel ugyanazon a területen többet lehet keresni.

Ha okleveles grafikusként te buszvezetőnek mész el, sehol nem fog számítani a grafikus végzettséged, se az állami cégnél, se a magán társaságnál. Tudsz-e vezetni buszt vagy sem.

2021. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem kb ugyanazt irtuk.

Van egy olyan jelenség is hogy inkább a diplomast veszik fel de általában azért mert a, nagyon ostoba a hr-est cég és abszolút nem értik mi a fontos vagy b, és ez inkább az általad említett magas fizetéssel járó és többnyire magas hozzáadott értékűnek ítélt munkák esetén van: kell a diplomás szerteagazobb tudása, hogy a felmerülő problémákat rugalmasan megoldja.

A közszférában akkor is kaptam a diplomás bért mikor hot ugyanazt csináltam mint a szakmunkások.

2022. jan. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
11! Tehát éppen most írtad le, hogy nincs is szükség rengeteg esetben a diplomára, csak mert nem volt más szempont ezért választotta téged, ergo volt egy a munkaadódnak semmit nem érő papírod és ezért kerestél jobban. Avagy versenyféra at its finest, avagy, hogyan NEM MŰKÖDIK a kapitalizmus! :-DDDD
2022. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 Na, fuss neki még egyszer, mert elsőre egy szót se sikerült megértened!
2022. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14! ezt szerinted, hogy lehet félreérteni:


Versenyszférában mérnökként végeztem olyan munkát amire képes lett volna egy érettségizett is.


Tehát olyan munkát végeztél, amire elég lett volna egy érettségi is, pont.

2022. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 Segítek kicsit. Egy szöveg megértésének szokásos és bevált módszere, hogy az ember az egész szöveget elolvassa és egyben értelmezi, nem a mondatok egyik vagy másikát külön.
2022. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

16! Te vagy az Takács?

Már bocs, ha meggyanúsítalak, de pont olyan kiálhatatlan és buta személyeskedő hangnemben írsz mint anno "régi jó cimborám" Takács Zs5 ő csinálta ezt, hogy írt valami baromságot, és mikor megmondtam neki, hogy baromság, beismerés helyett elkezdett személyeskedni, meg llinkelni, mint te, most a stílusod pont ugyanolyan, és írtál egy olyan "takácsos" ökörséget a 11. válaszban.

2022. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"...egy diplomás ápoló és egy OKJ ápoló között milyen nagy különbség van fizetéseben."


Lehet azért, mert egy egészségügyi diploma és egy OKJ között is nagy különbségek vannak.

2022. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!