Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy általán...

Támogatnátok azt, hogy általános- és középiskolában erőteljesebben tanítsák a csillagászatot, akár külön tantárgy legyen, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Szerintem remek ötlet lenne, egyrészt azért mert általában nagyon keveset tudnak az emberek erről a témáról, és nagyon kitágíthatja a fiatalok világról alkotott képét, másrészt korán elejét vehetné olyan áltudományos dolgoknak, mint a laposföld-hiedelem vagy az asztrológia.

2022. jan. 3. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Fizika része lehet, önálló tárgy nem, annyi időt nem érdemes rá szánni.
2022. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Nincs értelme, mert szép, de onnantól kezdve hogy tanulni kell belőle nagyon nehéz. Asztrofizika, részecskefizika, galaktikus fizika száraz számítások és minek?


Inkább azt kellene megtanítani, hogy ne vegyél fel deviza alapú kölcsönt, miért nem

2022. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem
2022. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Így is az a baj hogy túl sokat kell tanulniuk.
2022. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek már csak azért is mert szíjjártó már bejelentette a magyar űrprogramot illetve azt hogy magyar űrhajós megy a világűrbe.igaz hogy csak rongyos tízmilliárdot szántak rá és a nasa,eac,roszkozmosz nem tudnak a dologról de sebaj,itt egy új lehetőség milliárdokat elszórni feleslegesen.
2022. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem. Nálunk Földrajzból túl sok természetföldrajz volt így is, az országokról / városokról meg szinte semmi. (A tanárnő volt olyan lelkiismeretes, hogy tartott szakkört(!) Magyarország földrajzából pár hónapig 4-5 (!) érdeklődőnek a 35-ből, hogy ne menjünk ki mégsem sík h*lyén az iskola kapuján (amúgy akkoriban TOP10-es gimi volt, de Magyarország földrajzára már egyáltalán nem jutott idő)

Egyetemen javítottam beugrókat PhD-sként, és mit mondjak, sokan Magyarország megyéit nem tudták MSc-n megnevezni... Volt, aki Pécset Észak-Somogyba tette:( Amíg itt tartunk, addig nem csak felesleges, de káros is másra szánni az időt.

Én nem is tudom, mivel foglalkoznak a mai fiatalok heti 35-40 órát az iskolákban, amikor sík h*lyén jönnek ki érettségikor. Heti max. 30 óra kellene, de sokkal magasabb szintű oktatásra lenne szükség.

2022. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ez egy speciális része az általános ismereteknek. Éppen így nincs értelme külön tanítani a térképészetet, pedig az is érdekes meg hasznos utána egyeseknek, vagy nem kell külön tanítani a festékgyártást, holott az is szükséges az életben.

Ezért vannak szakkörök, hogy ha van rá érdeklődő és tanár, akkor ott tanulhassák, de miért kellene ezt mindenkinek tanítani, mikor éppen azért megy a sírás mert azt is soknak találják ami enélkül van?

2022. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Fizika tananyagban jelenleg is benne van a csillagászat mint témakör. Lehetne több benne, lehetne több időt rászánni, de külön tantárggyá tenni szerintem sok.
2022. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak szakkör formájában annak, akit érdekell
2022. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Így is sok a tantárgy és szerintem nem sok haszna van az életben a csillagászatnak. De szakkör formájában jó lenne annak aki szereti.
2022. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!