Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi táplálja sok mai fiatal...

Mi táplálja sok mai fiatal azon nézetét, hogy apáik generációja hulladék emberekből állt, akik elherdált orosz (sic!) hitelekből élték fel az ország jövöjét, semmi hasznosat nem tettek, és a fiatalok ma ennek isszák a levét?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Én ezzel a nézettel még nem találkoztam :/
2022. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Idézetek a GYIK-ról:


De ha már itt tartunk, a sokat köpködő 50 év felettiekről annyit, hogy:


- Csináltatok egy teljesen elkúrt rendszerváltást,


- A szocializmus idején szétloptátok az országot,


- A munkahelyekre sokan csak lézengeni jártatok be, hiába volt kötelező jelleggel munkahelyetek, sokan egyáltalán nem is csináltatok semmit,


- Kineveltetek közel 1 millió alkoholistát,


- Dőzsöltetek az orosz hitelből, amit a mostani generációk még mindig fizetnek vissza.


- Amit még ide tud más írni helyettem.



Szóval okosabb, ha csendben maradtok.


-----------------------------------

pontosan ez az, csak ők meg vannak arról győződve, hogy "ők építették ezt az országot!" De tényleg szétbaxták! Meg arról is hajlamosak elfelejtkezni, hogy ha nem lett volna 45 év komenyizmus, akkor hangyányit előrébb tartanánk, mind anyagilag, mind gondolkodásban.


------------------------------------

és még ráadásul "őképítettékfeleztazországot" Meg még katonák is voltak. Majd ha lesz időnk felnézünk rájuk.

2022. jan. 4. 14:10
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

eleg hulye volt, aki irta, hiszen az orszag nem orosz hitelt vett fel, hanem a nyugati orszagoktol vett fel hitelt.

Amugy az oroszok pont hogy tartoztak Magyarorszagnak a rendszervaltas utan. Abbol lettek a szep uj MIG29-es gepek a 90-es evekben (28 db)


A tobbi penzzel nem tudom mi lett, de valamennyit abbol is torlesztettek az oroszok

2022. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Értem hogy láttál pár ilyen hozzászólást, lehet hogy 20at, de ez vajmi kevés ahhoz, hogy "Sok mai fiatal" legyen. Inkább sok hülye. A másik meg, honnan veszed, hogy fiatalok írták? Én ilyeneket hallottam már öregektől is, sőt még a saját korosztályukból is.
2022. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a hihetetlen nagy gazdasági felismerés, hogy hitelből nem lehet finanszírozni egy országot? Hogy a kapun belüli munkanélküli nem termel GDP-t? Nyilván a stílus nem megfelelő, de bosszantó tud az lenni, hogy az előttünk lévő generáció jelentős része ellébecolt a munkahelyén, majd 5.000 Ft-ért megvette a tanácsi lakást, miközben ma egy fiatal alig tud egyedül megélni (hiába dolgozik ténylegesen), lakásról meg ne is álmodozzon. Nyilván a kivétel erősíti a szabályt mindkét oldalon, de valahogy nem tudom sajnálni azokat a gazdagréti öregasszonyokat, akiket a néhai férjük kitartott, most meg vígan élnek az özvegyi nyugdíjból.
2022. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4: "honnan veszed, hogy fiatalok írták?"

Az eredeti kontextusból azt jött át nekem.

2022. jan. 4. 15:11
 7/16 A kérdező kommentje:

#5: Hogy lehetett 5000 Ft-ért tanácsi lakást venni? Azt nem is lehetett venni, csak bérelni.

Hitelt meg minden ország vesz fel, még az USA is.

2022. jan. 4. 15:13
 8/16 anonim ***** válasza:

Jajj, dehogynem lehetett venni.

"Jelentősebb lakásprivatizáció a rendszerváltás idején történt. Akkor például a budapesti egykori tanácsi lakásállomány mintegy fele került magánkézbe a forgalmi érték töredékéért."

[link]

Persze, hogy vesz fel hitelt, főleg innovációs és befektetési céllal, ami megtérül. A Balatonakalira épített SZOT üdülő és az ingyen pénz osztás nem térül meg.

2022. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A forgalmi érték töredéke azért nem 5000 Ft-ot (egy akkori félhavi fizetést) jelentett, legalább is ahogy én láttam olyan ismerősnél, aki megvette a tanácsi lakást amiben lakott, hanem többszázezer forintot, ami még így is jóval kevesebb volt, mint egy használt magánlakás ára, de kapott rá hitelt is. Ráadásul csak akkor adták el, ha az egész lépcsőház megvette a lakásokat, így társasházzá alakulva, ő meg ment és 10 emeleten át agitálta a lakókat erre. Azok a lakások már közel 30 évesek voltak akkor, felújításra szorultak, az ingatlankezelő vállalat így szabadult meg tőlük.

De még egy tulajdonjog átruházás (ún. "lelépés") is többe került 5000 Ft-nál, tudom, mert nézegettem akkoriban lakást, volt olyan manusz, aki ideadta volna a tanácsi lakását, ha kifizetem a többszázezres közüzemi tartozását, plusz neki is valami összeget, azt gondolván, hogy palimadár vagyok.

2022. jan. 5. 09:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyilván költői túlzással írtam az ötezret, de a mai árakhoz és fizetésekhez képest jóval kedvezőbben lehetett megvenni.
2022. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!