Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiket kellene beengedni lmbtq...

Feketeruhasember kérdése:

Kiket kellene beengedni lmbtq érzékenyíteni közintézményekbe?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel hogy ebben az országban senki nem homofób és a kormány sem az, sőt aktívan támogatja az lmbtq erzékenyítést. Kik lennének erre alkalmasak? Konkrét személyekre vagyok kíváncsi. Nem csak korulirni hanem kik azok a konkrét emberek, szakértők akik alkalmasak lennének erre.
2022. jan. 8. 11:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%

Pont ez az, hogy elhangzanak kulcsszavak, amikre indulattal ugranak az emberek, de maguk sem tudják, hogy miért. (csak a politikusok).

Normális meleg ember csak annyit akar, hogy élhessen a szerelmével és ne bántsa őket senki. Joguk van a közterületen is felvállalni önmagukat.

Ez az érzékenyítés egy hülyeség. Biztos valaki nagyon bántották és azt hiszi, hogy akkor nem fogják, ha a királyfik szexelnek a könyvekben.

2022. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
"Keresztényként" mondom, hogy a fiatalokat érzékenyíteni szokták a meleg gyűlöletre. Inkább ez ellene kellene fellépni.
2022. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként a hetero embereket is kicikizik, megalázzák, megverik, ha rossz emberbe szeret bele. A melegség csak egy plusz fogás.
2022. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai szakpszihológus hálózat. Elég lenne heti/havi egy alkalom.

De mindenképpen szakember.

2022. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Egyébként én nem gondolom, hogy van értelme konkrét személyeket megnevezni, mert egyszer mindenki nyugdíjba megy, vagy legalábbis meghal. Akkor meg úgyis cserélődés lesz.

Szerintem annak van értelme, ha szempontok szerint értékeljük azokat az embereket, akik előadást tartanak, és pontozás alapján adunk neki engedélyt. Konkrétan vizsgának nevezném ezt leginkább. És bárki jelentkezhet ilyen engedély megszerzésére, aki tagja egy civil szervezetnek, vagy önmaga is érintett (vagy ő más, vagy a családtagja), vagy pszichológus, vagy védőnő, vagy szexuálpszichológus, vagy pedagógus (de saját intézményben nem tarthat előadást, mert az sokszor akadályozza a kommunikációt).

Úgy határoznám meg, hogy ki kapjon engedélyt a "vizsga" után, hogy mennyire felelt meg a szempontsornak. Mondjuk értékelném egytől tízig az összes szempontot, és annak az átlaga alapján. Most így random ezeket a szempontokat mondám: kommunikációs képesség, szakszerű információ átadás, hallgatóság szintjének megfelelő tematika kialakítása, tabumentességre való törekvés (nem kellemetlenkedik, lehet tőle kérdezni, stb), előadásmód, empátia. Megadnám, hogy az számít engedélyezett előadónak, aki átlagra eléri a 7,5-ös átlagot, aki 5,0 felett van az lehet segédelőadó, aki nem mehet be engedélyezett előadó nélkül. Ha az engedelyezett előadó civil szervezetből származik, vagy személyes érintettsége van, és nem társul mellé olyan képesítés, ami igazolja, hogy ő alkalmas, annak az előadásról készült vázlatot ellenőriztetnie kell szakemberekkel valahány évig(nem tudom, biztos lenne rá valami konszenzusos határ), mielőtt előadást tarthatna.

Ezenfelül megadnék körzeteket, ahová kijelölnék olyan embereket, akik a vizsgán elérték a 7,5-ös és az 5-ös átlagot, ami azt takarja, hogy nem egy/pár iskolához egy előadó és egy segéd, hanem többhöz több, és az iskola hatásköre a szülőkkel közösen eldönteni, hogy egy órára kit/kiket hívnak.

Illetve két-három évente felülvizsgálatot tartanék, hogy ki maradhat előadó, vagy segédelőadó, és ki az, aki előadóból segéd lesz, vagy fordítva. Ebbe az értékelésbe beleszámítaba az eddigi összes leadott előadástervezete, az eddigi előadások száma, a szülők értékelése, és a 12 feletti összes hallgatóság értékelése.

12 alatt nem tartanék ilyen jellegű előadást kötelező jelleggel, csak ha indokolt, pl ilyesmi miatt kialakul a gúnyolódás. Viszont 12 felett mit tudom én, egy tanévben minimum egy kötelező, egy előadáson nem évfolyam, vagy több évfolyam lehet együtt, hanem maximum egy osztály. Igény esetén lehet több alkalom, esetleg lehet csoportbontás, ha nagyon egyenlő arányokban jöttek össze a szülői szavazatok az előadókra, illetve 14 felett a szülői és diák szavazatok, itt viszont a szülői szavazat kettőt ér diákonként, illetve 16 felett a szülői és a diák szavazatok, de a szülői szavazat egyet ér diákonként, 18 felett szülői szavazat nincs.(18 feletti is lehet középiskolás)


Szerintem ez prtaktikusabb, mint rábízni az iskola egyik tanárára, akitől nem mernek szégyenlősködés nélkül még névtelenül se kérdezni, vagy megbízni valakit csak mert iskolapszichológius, vagy védőnő. Nálunk pl az iskolapszichológus tartott egy szexuális felvilágosítás című előadást tizedikben, csak a heteroszexualitást érintve, levetítette a ppt-t közben jó gyorsan, pironkodva nem mondott ki olyan szavakat, hogy óvszer, csak annyit mondott, hogy olvasd el a ppteől, amit rohadt gyorsan el is lapozott. Kérdésekre nem válaszolt, csak terelt kínosan De azt se felejtem el, amikor hetedikben volt szexuális felvilágosítás a védőnővel, szintén csak heteroszexualitásról volt szó, közölte velünk, hogy van hüvelybe felkenhető krém, ami megöli a spermákat, de ő nem ajánlja ezt a védekezési módot, mert húsz perciz várni kell, és EGY FIÚTÓL NEM LEHET ELVÁRNI, HOGY VÁRJON HÚSZ PERCET SZEX ELŐTT. Ennyit az általanosan szakembernek elfogadott személyekről....

2022. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ne haragudj csak az elejét olvastam el tovább nem érdekelt. Amíg ezt nem tisztázzuk.


"Egyébként én nem gondolom, hogy van értelme konkrét személyeket megnevezni, mert egyszer mindenki nyugdíjba megy, vagy legalábbis meghal. Akkor meg úgyis cserélődés lesz."


Tehát azért ne tudjam ki tanítja a gyerekem mert egyszer úgy is meghal. Ugye ez nem egy komoly érv.

2022. jan. 8. 13:28
 17/25 anonim ***** válasza:

#16 Örülök, hogy egy bekezdés után már hülyeség a válaszom... Bármiféle továbbolvasás nélkül. :)

De mondhatok más érvet is, a konkrét nevek megnevezése irrelevanciájára. A legtöbb szülő nem ismeri például az iskolapszichológust, tanárt, és nincs minden iskolapszichológusról vagy tanárról egy hosszú leírás, hogy milyen, mennyire jó, stb. A legtöbb embernek semmit nem mond egy név. Ahhoz, hogy látatlanban tudjon róla valamit, ahhoz utána kell járnia, tapasztalatokat kell meghallgatnia, és mondjuk előfordulhat, hogy a neten nem talál semmit, és az ismerősök se tudnak segíteni. Akkor bizony ott van, hogy tud egy nevet, de ahhoz semmit sem tud társítani.

Ha elolvastad volna, amit írtam előbb, abban pedig benne van, hogy általánosságban ki felelhet meg, és stb. Most nyilván, aki megfelelt, és tudod mellé a szempontokat, hogy mi alapján, milyen átlaggal, esetleg nyilvános az is, hogy milyen módszerei vannak egy-egy adott előadónak, az sokkal tisztább képet ad, mintha konkrét neveket tudsz. Ráadásul sokkal praktikusabb a keresés, ha szempontok alapján keresel egy nevet, mint az, hogy keresel valami nevet, és bizonyos szempontok alapján eldöntöd, hogy oké-e. Ráadásul amit én kifejtettem, abba benne van, hogy több közül lehetne választani, és még a szakember kiválasztásának a menetét is leírtam.

2022. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Szerintem meg le kellene venni ezt a "tanárbácsi/néni kontra diák" track-ot a listáról. És a kérdésre válaszolni. Őszintén restellem hogy nem figyeltem eléggé és nem akarom megérteni amit nem értek pedig én annyira nagyon próbáltam figyelni. Nagyon szépen leírtad a szempontokat hogy ki megfelelő de egy konkrét embert is szeretnék aki ezeknek megfelel és oda lehet engedni a gyerekem mellé vagy a tied mellé. Legegyszerűbb ha úgy kérdezem.
2022. jan. 8. 14:20
 19/25 anonim ***** válasza:
Nálunk a 40-45 fős tantestületben legalább 2 homokos/leszbikus tanár van. Nem hirdetik, de mindenki tudja róluk, mégsem lettem homár én sem, pedig már 3 és fél éve tanítanak.
2022. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyádat!
2022. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!