Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most 3 oltás a kötelező,...

Akkor most 3 oltás a kötelező, viszont lehetséges, hogy 4 vagy akár 5 oltás is kelleni fog?

Figyelt kérdés
Nevetséges, lassan több a hullám/a beadandó vakcinák száma, mint a betegen eltöltött napok száma, ha elkapod ezt a fura nevű jól felhypolt megfázást :D.
2022. jan. 10. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem kötelező.Mert szabad emberként úgy döntöttem, nem oltatom magam.És ez így is marad,ha kötelezővé teszik akkor is. Pont.
2022. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Igen.

De bízzunk az amerikai hadseregben (a katonák nem szoktak lobbisták lenni):

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__115..

2022. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Jelenleg nem kötelező egyetlen oltás sem, legalábbis Magyarországon.
2022. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Lehetséges, hogy 216 oltás is kelleni fog...
2022. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
3: de, vannak kötelező oltások. Ezek: BCG, DPTa-IPV-HiB+PCV13, MMR, Hepatitis B.
2022. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát nekem előírta a munkáltató, szóval nekem kötelező, persze, nem kötelező dolgozni, vagy nem kötelező ott dolgozni stb stb :D
2022. jan. 10. 13:56
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

#5: Nagyon jól tudod, hogy a kérdező a koronavírus elleni vakcinára gondolt, nem tudom minek rabolni egymás idejét azzal, hogy hülyének nézzük a másikat.

#6: A kérdésből viszont úgy tűnt ki, hogy általánosítasz, pontosabban kellene specifikálnod. Azt sem tudjuk, hogy hol dolgozol, honnan tudjuk, hogy hány oltást ír majd elő esetlegesen a munkáltatód? Nyilván nem is erre vagy kíváncsi, csak jól esik kicsit itt dühöngeni.

2022. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Annyira azért nem kell hüledezni, influenza elleni oltás sem véd sokáig, minden hullám előtt javasolják a beadását a kockázati csoportoknak.

A covid annyiban másabb, hogy egyfelől nem évi egy, hanem jellemzően kettő hullám is van, másfelől egy fokkal súlyosabb betegség, így mindenkinek javasolják a beadását.

Az már elsősorban EÜ politikai kérdés, hogy kötelezővé is teszik-e. Nyilván a cél az oltásosdival, hogy a kórházak ne teljenek meg. Ha ehhez minden hullámnál kell oltás, akkor minden hullámnál. Míg nem lesz egy jobb oltás, vagy míg nem csökken az vírus veszélyessége kb az influenza szintjére.

2022. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehetséges, hanem 100%-ig biztos.

Sőt, ezek a vakcinák (amikből most 3 kell) tavaszig fognak érni valamit, már az omikron ellen sem érnek szinte szart sem, de a Georgetowni Egyetem immunológus professzorai szerint március-május között egész biztosan létre fog jönni teljesen rezisztens mutáns törzs. Tehát el fogják kezdeni gyártani az új vakcinákat. Abból is kell kapásból 2 majd ha elkészül.

Szóval 5 oltás az alap, de még abból is kell majd 6. oltás is. És így tovább, egy idő után az is hatástalanná válik, és még újabb oltások jönnek. Ez van.

2022. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Eddig nagyon úgy néz ki, hogy kb fél évet "tudnak" a vakcinák. Kb addig van megfeleő ellenanyagszint.
2022. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!