Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esetleg a társadalom nem...

Esetleg a társadalom nem felelős az óriási lakásárakért?

Figyelt kérdés

Horribilis összegűek a lakásárak, mind az újak, mind a régiek. Hozzá lehet venni, hogy emiatt-amiatt-amaz miatt, de részben az eladó is felelős, hogy hogyan adja el a lakását.

Azt hosszútávon be fogjuk egyszer látni, hogy a pénzhajszolásnak (és itt az áremelésekre gondolok) egy határ után nagy értelme nincsen?



2022. jan. 10. 23:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

A társadalom egészen kis része érintett az ingatlanpiacon.

Szerintem nincs 2% sem.


Szóval kicsit szűkebbre venném a kört.


Még a piaci ár, mint egyéni felelősség: az is macerás.

2022. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%

A Fidesz a felelős az óriási lakásárakért. Annyi "támogatást" bedobtak, hogy a lakásárak elszálltak, mint a győzelmi zászló.

Én már csak emiatt kívánom, hogy bukjon be a Fidesz. Mostmár felőlem jöjjön maga a Sátán is. De hogy tönkretették fiatalok millióinak jövőképét, elvették a reményt - hát dögöljenek meg. Hosszú, kegyetlen kínok között.

2022. jan. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
8%

#22, ennyire nem lehetsz lúzer!

A sátán sem fog helyetted élni!

Szedd össze magad, nekem is sikerült párszor.

2022. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%
Mit szedjek össze magamon? Honnan a fülemből szedjek 15 milliót lakásra? Lakás nélkül meg hogyan lehetne bármit is tervezni a jövőre nézve? Úgyhogy nem, én már kívánom, hogy pusztuljon ez az ország. Már csak ezért is a baloldalra fogok szavazni. Hogy büntessem az országot.
2022. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
58%

22: Mindegy kire szavazol, egyik pártprogramban sem nagyon láttam olyat, ami biztosan megoldaná az ilyen problémákat. Itt nincs jutalom, vagy büntetés.


Az összefogás beszélt valamilyen bérlakásépítési programról, de túl sokat nem árultak el róla, hogy milyeneket, hol, mennyiért, mennyi lenne a bérleti díj, kik költözhetnek be és mi garantálja, hogy később ők, vagy mások nem emelnék a díjakat, vagy egy másik csapat nem kezdi el kiárulni azokat a lakásokat.


Az a legbiztosabb, ha leülsz és átgondolod, hogy mit kell tenned azért, hogy több pénzed legyen néhány éven belül. Új ötletek, új vállalkozás, új munkahely, tervezz és cselekedj.

2022. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Bízom benne, hogy a hozzászólásommal nem lövök mellé túl nagyot.


Szerintem az állam is és a társadalom is felelős. Az állam adja a támogatásokat, az eladók meg felülnek a vonatra. Falun 10 milliónál kezdődik egy normális ház, városban 15-20-nál.


De ez is olyan, hogy bármennyiért meghirdethetsz valamit, ha nincs rá kereslet, nem fogják megvenni. Most az a helyzet, hogy mégis megveszik, akár a putrit is 10 millióért. Állítólag egyenlőre nem is lesz változás ezen a téren.


Ha visszamehetnék 2011-be, akkor 1 áráért vehetnék akár 2 házat is.

2022. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

"Most az a helyzet, hogy mégis megveszik, akár a putrit is 10 millióért"

Attól függ, hogy hol. Vidéken nem nagyon. Budapesten és vonzáskörzetében megveszik drágán is.

2022. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
gondolom #10, te vagy a kivétel
2022. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Bocs 28#, de a 10#-nek tökéletesen igaza van:):).
2022. febr. 5. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!