Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esetleg a társadalom nem...

Esetleg a társadalom nem felelős az óriási lakásárakért?

Figyelt kérdés

Horribilis összegűek a lakásárak, mind az újak, mind a régiek. Hozzá lehet venni, hogy emiatt-amiatt-amaz miatt, de részben az eladó is felelős, hogy hogyan adja el a lakását.

Azt hosszútávon be fogjuk egyszer látni, hogy a pénzhajszolásnak (és itt az áremelésekre gondolok) egy határ után nagy értelme nincsen?



2022. jan. 10. 23:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
A burzsoázia a felelős
2022. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogjuk belátni. A világon a két legfontosabb dolog a pénz és a képmutatás.
2022. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem veszi meg a magyar, majd megveszi a kulfoldi befekteto ... ingatlan jo uzlet.
2022. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Ez mind az emberi butaság miatt van,illetve az oktatás hibája.


Ezért kellene változtatni az oktatáson,hogy az emberek felfogják hogyan működik a gazdaság,ha az állam ad valamit,akkor gyakorlatilag rövid időn belül a piacra hat,így gyakorlatilag az sem jár jól,aki állami támogatást kap,csak még mondjuk feltételeket szab meg neki az állam.

A többiek pedig mind szívnak,akiknek nem jár a támogatásból.


Ha röviden összefoglaljuk,lényegében az állami támogatás lényege,hogy az összes adófizető pénzét arra használják,hogy a tehetősebbek még drágábban tudják kiadni a lakásaikat,még drágábban tudják eladni az ingatlanjaikat,magyarán azért fizetsz adót,hogy még drágább legyen a lakhatásod.

2022. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Mutass példát és add el jóval áron alul a lakásodat!
2022. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

"de részben az eladó is felelős"


Én megfordítom: a vevő a felelős.

Árulnak olyan árért házakat, hogy én csak hüledezek, ki fogja azokat megvenni. És előbb-utóbb megveszik, ha másért nem, azért, mert az árnövekedés eléri azt a szintet, hogy már normál árnak fog számítani, nem kiugrónak. Tulajdonképpen az inflációs várakozás inflációt szül a lakáspiacon.

De én se értem, hogyan van pénze tömegméretekben az embereknek megfizetni ezeket az árakat. Mert hogy vannak luxusvillák luxusáron a nagyon gazdagoknak, ezt értem. De pl. ma Győrben egy közepesen jó helyen levő, egyszobás, 40 m2-es, gázkonvektoros társasházi lakás másfélszer annyiba kerül, mint 11 éve egy nem felkapott, de elég jó helyen levő 72 m2-es családi ház 631 m2-es kerttel. Azért ez brutális árnövekedés!

2022. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%

Kereslet kinalat. Illetve van egy jo adag piaci mania is szerintem a mostani lakasarak mogott.


Es valoban sokkal inkabn a vevo aki kiadja egy elet keresetet 100+ rossz allapotu lakasokert a felelos.


Ha senki se venne ezeket az eladok csokkentenek az arat.

2022. jan. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
14%

Magyarország előre!

[link]

2022. jan. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%
A piac határozza meg az árat, és a piac a társadalom tagjaiból áll, szóval igen. Tudomásul kell venni, hogy prosperáló és gazdagodó országokban nőnek az ingatlanárak, ez alaptörvény. Nekem ezzel semmi bajom nincs, ez az egyik legjobb indikátora a magyarországi fejlődésnek.
2022. jan. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%

4-es válaszoló!


Ezt magyarázhatod a sok buta, proli magyarnak. Itt a gyakorin is.

De ebben nem csak az oktatási miniszterek, tanárok, rendszer a felelős, hanem az emberek nagy részének a hozzáállása is.


Pénzügyi, adózási, közgazdaságtani ismeretek? - Nulla

Propaganda és viselkedés, emberi játszmák ismerete? - Nulla.

Értékelemzés és döntés tudománya ismeret? - Nulla.

Politika és érdekérvényesítés ismeret? - Nulla.

Logikus életvezetés? - Nulla.

Egészségfejlesztés, dietetika, stb.? - Nulla.

Minőség szemlélet? - Nulla.

Retorikai ismeretek és érvelés mestersége? - Nulla.

Statisztikai és valószínűség ismeret? - Nulla.

Hatás- és megvalósíthatósági ismeret? - Nulla.

Rendszer és társadalomismeret? - Nulla.

Lelki alapozás és szokás ismeret? - Nulla.


Inkább netflix, meg tiktok, meg sörözés a szabadidejükben. Csak a szórakozás. Eddig terjed az értelmi színvonal…


Csodálkozunk, hogy itt tart Magyarország, itt tart a politikai, a társadalom alacsony szellemi, értelmi, érték kultúrája?

Ezen nem kell csodálkozni. Egy folyamat része.

2022. jan. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!