Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a legegészségtelenebb,...

Miért a legegészségtelenebb, eleve nem drága élelmiszereket vették be az "alapélelmiszerek" közé? Zöldség nuku.

Figyelt kérdés

Nem a húsokra gondolok. Bár húst se kéne minden nap enni ugye...

Liszt, cukor, étolaj ???? A lehető legegészségtelenebb dolgok, inkább lebeszélni kéne ezekről mindenkit.

A tejhez nem szólok inkább hozzá, de én nem iszom.

Életemben egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor vettem ilyeneket. Eleve egy elhízott nép vagyunk, az eü. meg tudjuk milyen.


Az senkit sem zavar hogy egy kis bevásárlás a zöldségesnél 3-5ezer forint??

Rizs, krumpli miért maradt ki?

Lenne még kérdésem... ki vagyok akadva.

Őrült idióta a kormány :(



2022. jan. 14. 13:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%

"az alma nagyon lassan nől, illetve nem áll el több hónapig"

De, eláll. Ott a nagyszüleim pincéjében, hónapok óta és semmi baja. Csak megfelelően kell tárolni.

2022. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%
Az erintettek orulnek az intezkedesnek, akik pedig nincsenek raszorulva minek rugoznak a teman? Oruljenek, hogy nekik jobban megy - vannak sokan akiknek jol jon az ilyen segitseg.
2022. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom te azok egyike vagy, akik beszopták ezt a mindenmentes hülyeséget. Épp ezért segítek megérteni: ALAPVETŐ élelmiszerekről van szó.


A lisztből, ha csak vizet és sót adsz hozzá, csinálhatsz lepényt. Ha másra nem, legalább arra jó, hogy ne halj éhen, ha akkora baj van. De használható rántáshoz, mártáshoz, süteményhez, rendes kenyérhez, palacsintához...


Aztán a cukor. Minek után nem mindenkinek futja frissen facsart avokádómangógrapefruitkiwikókusz teveg*ci smoothie-ra minden nap, de még az üdítő sem fér bele, van aki simán kávét vagy teát iszik. De használható akár süteményekbe is, sőt, egyesek egészen odáig merészkednek, hogy a zöldborsófőzelékbe is tesznek, mert náluk az a szokás, hogy édesen eszik. De vannak tésztás ételek is, amit ki sósan, ki édesen szeret.


Olaj. Gondolom nem szoktál sütni, ezért elárulom, hogy többnyire ki kell kenni a tepsit ha mondjuk piskótát, vagy hasonlót készítenél. De még egy sült húst, vagy pörköltet sem lehet olaj vagy zsiradék nélkül elkészíteni, nem is beszélve mondjuk egy hagymás rántottáról. Persze lehet próbálkozni, csak vagy kuka lesz a vége, vagy eleve jóllakottan fognak hozzád menni a vendégek, hogy ne ott kelljen enniük.


Tej. Akkor ne idd. Majd megissza, megeszi az, aki esetleg szereti, vagy csak épp a korábban említett borsófőzeléket készítené el. Meg az unoka, aki este egy pohár kakaót kér a nagyitól a vacsorához.


A húsokból meg ugyebár ott a far-hát, amiből lehet levest főzni és állatot etetni, meg a csirkemell is, ami az egyik leginkább zsírszegény opció. A sertéscomb pedig jó alap sültnek, rakottnak, pörköltnek, stb. Az élelmesebbek akár sonkát is csinálhatnak ezekből, és akkor nem 3-4.000 forintra jön ki kilója.


A zöldségekről annyit, hogy a legalapvetőbbeket 300 forint/kg körül lehet kapni sok helyen, de legyen mondjuk 400 Ft. Amik tényleg drágák, azok többnyire olyan zöldségek, amik ősszel és télen nem teremnek egyáltalán. Ezekből a nyár során kell felhalmozni és tartósítani, vagy fagyasztani. A gyümölcsnél is ugyanez a helyzet. Ja, és ha már gyümölcsök: A cukor kell ám a befőttekhez és a lekvárhoz is.

2022. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Követeljük, hogy a narancs árát maximalizálják az október 15.-ei árra! S a dinnyét az augsztus 1.-i árra, O1G!
2022. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem lenne benne üzlet.
2022. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
63%
Ezek a dolgok úgy egészségtelenek, ahogyan a víz mérgező. Persze, ha megiszol 10 litert 20 percen belül akkod valószínűleg neked havaztak. De ettől még nem mondjuk, hogy a víz mérgező. Élelmiszerből is a mérték és az arányok a lényeg. Sem a cukorral, olajjal vagy liszttel nincsen semmi baj. A túlzott bevitellel van baj.
2022. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

A csóró réteg ami az ország többségét alkotja szerinted megengedheti magának pl a paradicsomot? 1400 forint kilója, ha befixálják 1500 ra mennyivel tud többet venni az akinek 133 nettója van egész hónapra?


Majd a pacalt fogják hatósági árazni meg a piákat mert ez a fidesz szavazó betevője.

2022. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
27%
Tudod, egy valamiben igaza van ennek a szemétállat Fidesznek, abban, hogy jobban ismeri a néplélek működését, meg az étkezési szokásokat, mint az ilyen zöldséget és gyümölcsöt rágó budai sznobok. Átlag férfi ilyen értelmetlen dolgok rágásával nem tölti az idejét. Félreértés ne essen: akkor sem, ha anyagilag épp jól megy neki. És mielőtt nekiállnánk pontozgatni: nem magamat akartam jellemezni, csak felhívtam a figyelemet a nagy magyar valóságra.
2022. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

8-as ír okosat.


13-as köszi, hogy ilyen szépen kifejtetted. Mindenevő vagyok, a tejet a puffasztó hatása miatt kerülöm.


Liszt oké, kell pár dologhoz pl. aki ráér kovászos kenyeret sütni azt tökre irigylem, de szerintem a liszt pont nem volt drága soha.


Cukor - szerintem nagyon rossz szokás cukros löttyöket inni már bocs, aki ilyenre költ az hülye. A drága gyümölcslé sem egészséges, sőt. A cukorra egyszerűen nincs szüksége a szervezetednek.

Igen pár ételbe jó egy kicsi, borsófőzelék, paradicsomos kaják stb. de ehhez sem kell hetente 3 kiló cukor...


Olaj, a lehető legjobb cucc mindenféle egészségügyi problémák eléréséhez. Tessék utána olvasni. Azokhoz amiket felsoroltál többnyire megfelel a vaj, egyéb állati zsírok, kókuszzsír is.


A húsokat írtam h nem szúrja a szemem, mert a mell tényleg túl drága már. De ki az a hülye aki farháttal eteti az állatát már bocsánat?? Ezt a példát nem értem.


Oké hogy vannak a rossz szokások, de a kormánynak nem kicsit az is a feladata hogy jó irányba terelje a népet?

Így nem tudom mi lesz ebből..


A zöldségek alapvető fontosságúak pl. az egészséges bélflórához is, és ugye a rossz flóra csomó gondot okozhat, mentális és mindenre kiható egészsügyi problémákat amiből épp elég van itthon.


Na mindegy... egyszer csak lesz változás, reméljük.

2022. jan. 14. 23:11
 20/22 anonim válasza:
42%

"a kormánynak nem kicsit az is a feladata hogy jó irányba terelje a népet?"


Hálisten, nem. Mi lenne a következő, hogy állambácsi ébresszen fel reggel időben? Pont ebből az atyáskodó, babusgató és egyben zsarnokoskodó államfelfogásból kéne már kilépne egyszer és mindenkorra.

2022. jan. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!