Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a legegészségtelenebb,...

Miért a legegészségtelenebb, eleve nem drága élelmiszereket vették be az "alapélelmiszerek" közé? Zöldség nuku.

Figyelt kérdés

Nem a húsokra gondolok. Bár húst se kéne minden nap enni ugye...

Liszt, cukor, étolaj ???? A lehető legegészségtelenebb dolgok, inkább lebeszélni kéne ezekről mindenkit.

A tejhez nem szólok inkább hozzá, de én nem iszom.

Életemben egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor vettem ilyeneket. Eleve egy elhízott nép vagyunk, az eü. meg tudjuk milyen.


Az senkit sem zavar hogy egy kis bevásárlás a zöldségesnél 3-5ezer forint??

Rizs, krumpli miért maradt ki?

Lenne még kérdésem... ki vagyok akadva.

Őrült idióta a kormány :(



2022. jan. 14. 13:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Mert az egész nem más, mint parasztvakítás, szavazatgyűjtés.
2022. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Többen is látják, értik mennyire nincs rendben a Fidesz élelmiszer válogatása ha hatósági árasításra van szükség. Én sem értem a szempontjaikat.
2022. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
A zöldség nem egy standard árucikk, minőségtől függően eltérhet, ráadásul erősen szezonális az ára.
2022. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván Zay az egészséges élelmiszerekkel fog majd foglalkozni.
2022. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Mert tartós, szinte minden konyhában megtalálható, rengeteg recepthez használt, viszonylag egységes árú élelmiszerek.

Szezonális élelmiszerek, mint zöldség vagy gyümölcs esetében kivitelezhetetlen lenne bármilyen hasonló húzás.

2022. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

A fidesznél valószínűleg mindenki bukott mikroökonómiából, ja és nem emlékeznek már a kommunizmusra se. Nincs náluk egy elsőéves közgazdász se aki felvilágosítaná őket a kereslet-kínálat fogalmakról. Dietetikusuk sincs, vagy csak azt akarják, hogy mégtöbben ne érjék meg a nyugdíjas kort.


Szerintem a következő árstopos termék a pet-palackos bor lesz, de csak a választás napjáig.

2022. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Persze mert az egézségtelen dolgokat támogatják mai napig nem értem alma hogy, drágáb a csokinál ami feldolgozt kaja és csomagolva is van.
2022. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

Elég lenne az ÁFÁ-t levenni 5%-ra a zöldségeknél, gyümölcsöknél, rizs krumpli és társai, hüvelyesek, feldolgozatlan élelmiszerek (mint ahogy minden fejlett országban teszik).


Húsok, tejtermékek, tojás ÁFÁ-ját felvinni 50%-ra, ja és jövedéki adót is rakatni rá az egészségügyi kockázat miatt.

2022. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
Mert ezt eszi az átlag magyar. Még a főzelékeket is úgy telinyomják liszttel, hogy nagyítóval kelljen keresni a zöldségtartalmát. A zöldségalapú levesek pedig igazából olaj főzelékek. Nehéz olyan kaját találni, aminek nem ezek az élelmiszerek a 90%-a. Ilyen a konyhánk, ezen is érdemes lenne elgondolkozni.
2022. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
#7 csokit egy nap alatt legyártasz több vagonnyit, hosszú a szavatossága, az alma nagyon lassan nől, illetve nem áll el több hónapig
2022. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!