Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki lehet szavazatszámláló?

Ki lehet szavazatszámláló?

Figyelt kérdés

Adnak valamit, vagy önkéntes?


Jó buli, vagy van konfliktus két tábor között?



Kell e "ótási" igazolvány?


2022. jan. 15. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el és tőtzsd le az Adatlapot meg a Összeférhetetlenségi nyilatkozatot:

[link]

2022. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bárki, néhány kivétel van aki nem lehet: pl katona, párt tag stb.


Megkülönböztetünk delegált és választott tagokat. A delegált tagok azok a pártok emberei. Minden párt (vagy egyéni jelölt) küldhet 2-2 tagot. Persze nem kötelező. Ők nem kapnak pénzt, vagy ha kapnak az a pártjuk ügye.


A választott tagok minimum 3-an vannak. Őket a helyi önkormányzat választja, fizetés is jár érte. Én ilyen vagyok évek óta és amúgy egy sima hirdetesre jelentkezve mentem először. Vidéken ez csókos munka, Budapesten meg sok helyen úgy vadásznak rá embert.


Minimális létszám amúgy 5 fő, szóval ha nincs elég delegált tag akkor hoznak még választott tagokat. De ez kb kizárt, mert a Fidesz egymaga mindenhol delegál 2 embert, és úgy már mindig megvan a minimális 3+2 fő.



És ezeken kívül van még a jegyzőkönyv vezető, aki általában a helyi önkormányzat dolgozója, elvileg neki kéne a legmagasabb szinten tudnia minden szabályt illetve ő hivatalosan nem része a bizottságnak, tehát pl vitás kérdésben nem szavazhat.

2022. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogyan az előző is írta, a választott tagok kapnak tiszteletdíjat; a megbízott (delegált) tagok nem. Ők esetleg a pártjuktól kapnak szendvicset, almát, csokit stb.

Már többször csináltam, eddig mindig korrekt, tisztességes emberekkel dolgozhattam együtt. Attól, hogy más a politikai nézetünk, még tudtunk udvariasan beszélni és szabályosan intézni a tennivalókat.

Azt nem tudom, hogy idén a vírushelyzet mit hogyan változtat meg, de nem is érdekel, mert már van bennem 3 oltás.

2022. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ők esetleg a pártjuktól kapnak szendvicset, almát, csokit stb."


Nálunk a kerületben az a szabály, hogy kaját mindenki kap. Elméletileg párt delegált tagoknak ez nem járna (vagy a párt intézi ha akarja) de nálunk egységesen mindenki kap.

2022. febr. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!