Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi történik a munkaerőpia...

Most mi történik a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Évekig hianymunkásokról beszéltek. Most nézem a munkanélküli statisztikát, nagyon megnőttek a munkanélküliek. Végülis mi történik? Van hiány vagy nincs? Ha van hiány, hogy merik mondjuk oltáshoz vagy 5 éves tapasztalathoz kötni a munkavállalást? Ha nincs hiány, akkor miért beszéltek éveken át butaságot. Mi történik az országban?
2022. jan. 17. 08:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen változó, van ahol a kezdőknek is örülnek.
2022. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Van amelyik cég az oltáshoz köti és van aki nem.
2022. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Sok területen munkaerő hiány van.
2022. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%
Szerencsére egyre több a munkahely lassan válogatni lehet.👍
2022. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Munkaerőhiány eddig sem volt, csak most mégannyira nincs.

Kezdőként 2018-ban sem tudtam itthon (még Bp.-n sem) elhelyezkedni IT diplomával (de nulla szakmai tapasztalattal). Bécsben kaptam lehetőséget. Most már 4 év tapasztalattal itthon is kellenék, de harmad annyi bérért de ugyanannyi (vagy még több) munkával és szívatással.

Gondolom más területeken is ilyen "munkaerőhiány" van...

2022. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
6%
Egyes területen hiány van, másutt meg többlet.
2022. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
Oltatlanokat kirugdostak ... es uj helyre nem is nagyon veszik fel oket, csak szar melokra. Ez a helyzet. Oltakozni kellene es akkor minden mehetne tovabb mint rendesen.
2022. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hiány van és munkanélküliség van. Vannak pozíciók, amire nehéz embert találni, ugyan akkor száz fölötti (eleve esélytelen) jelentkező van egy-egy hirdetésre.

Ezt hívják strukturális munkanélküliségnek. Van egy rakás kaszakovács (szándékosan választottam abszurd szakmákat), ugyan akkor gázszerelőből, vagy bádogosból nincs elegendő.

Nekem kellett egy technikus. Nagyon jó pénzt tudtam volna neki adni. Volt legalább száz jelentkező (több, de itt feladtam). Akinek az életrajza a minimumot megütötte (6 fő, volt értelmezhető formázás, nem voltak komoly nyelvi hibák) azokkal elbeszélgettem. Végül egy barátom még iskolás fiát választottam.

2022. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Szerencsére vannak még értelmes cégek. Nálunk nem merik oltáshoz kötni a munkavégzést. Nem is éreznék etikusnak. Úgy vannak vele, hogy nincs közük hozzá, nincs joguk a más teste felett rendelkezni.
2022. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Lehet bizonyos helyeken hiány van emberből, meg férfiaknak könnyebb bárhol, de felénk nőként meg nem lehet egy rosszul fizető állást se találni.
2022. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!