Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a Kannabisz...

Támogatnátok a Kannabisz legalizálását?

Figyelt kérdés

Egyre több ország adja be a derekát, hogy a polgárok legális szinten is hozzájuthassanak kannabisz/Marihuána/kender termékekhez. Ennek ugyebár vannak előnyei (pl. bizonyítottan segít sok betegség/szindroma kezelésében, az befolyó adó gazdasági előnyökhöz vezethet, csökkenthetné a kriminalitás ebben a szektorban stb.


és persze hátrányai (pl. ez egy könnyű drog ami függőséget okozhat, és mivel tudatmodosító hatása van, megnövekedhetne a balesetek száma, bár ez mondjuk az alkohol esetében is így van.)


Ti mit gondoltok erről? Van esély, hogy MO-n egyszer legális legyen a Kannabisz, illetve támogatnátok?



2022. jan. 17. 22:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%

Zacher szerint orvosi célra legalizálni kellene.


Egyébként engemet nem érdekel, hogy legális e, mert megtermesztem magamnak a kertben ígyis úgyis és probléma nélkül szívhatom.


Mondjuk nekem van eszem, mert én legalább nem ülök autóba miután szívtam.

2022. jan. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
62%
Sok eszed azért még sincs, legalábbis kijelented itt nyilvánosan, hogy termeszted a kertbe, egy rendőri rajtaütéshez elegendő kényelmesen, volt már rá példa, hogy pár ip cím alapján találtak rá iylenekre. Szóval igen, van eszed :D
2022. jan. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%
Nem támogatnám, mert nem ment el az eszem.
2022. jan. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
63%

Támogatnám, teljesen felesleges tiltani, most is sokan fogyasztják. Néhány spanglit elszívó, amúgy teljesen átlagos emberek terrorizálása helyett inkább fordítsák azt az energiát a bűnözők üldözésére.

Csak mivel nálunk a szavazati joggal rendelkező lakosság nagy többsége az előző rendszerben nőtt fel, náluk a fű=heroin, halálos méreg. 🤣

Nincs sok esély még a dekriminalizálásra sem a következő évtizedekben szerintem ebben a szupererkölcsös országban...

2022. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%

Nem, mert a narkósok tévhiteivel ellentétben sokkal veszélyesebb, mint az alkohol, ráadásul a kemény drogok előszobája. Itt egy nagyon jó írás róla:

[link]

2022. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Igen, mert egyrészt attól, hogy tilos, még sokan csinálják. Akkor tehetnék legális keretek között is, ami kiszűrné a szennyezett "termékeket", másrészt adóbevétel is lehetne belőle.

Alkoholisták országa vagyunk, de az nem zavar senkit. Nem nagyon van prevenció és a büntetési tételeknek sincs visszatartó erejük. Pl. az ittas és a "beállt" vezetést is szigorúan büntetném. De attól, hogy valaki vasárnap megiszik egy pohár vörösbort még nem lesz alkoholista, mint ahogy abból az emberből sem lesz drogos, aki 2 hetente elszív egy füves cigit.

2022. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
#12 A kutyát nem fogja érdekelni, hogy mit termesztek itthon a kertemben NEM ipari mennyiségben.
2022. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%
Egy fiú középsuliba jártam, ahol két opció volt, ha társasághoz akartál tartozni: vagy ittál, vagy füveztél. Én nem drogoztam! Viszont a generációnk, és vele együtt az iskolánk is felnőtt és normális emberek lettek. Volt osztálytársam, aki napi 1,5/2 grammot simán elszivott, most ügyvezető egy cégnél.
2022. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem, biztos szétadóztatnák. Így is 3000-be megy 0,8, nem akarom ezen felül még kormanyközeli zsidók zsebeit tömni. Ráadásul nagyon nem tesz jót a túlzott fogyasztás. Párhetente/havonta pár g simán belefér mindenkinek feketén.
2022. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

12


Pontos Ip cím alapján nem történik ilyesmi, csak akkor ha a szolgáltatótól kikérik, ahhoz pedig nyomósabb indok kell mint 1-2 tő.


Általában a postai rendelések buknak meg, szeretnek magokat rendelgetni az emberek, a holland, portugál stb (vannak bizonyos országok ahonnan az adott rendeléseket sűrűbben ellenőrzik ilyen céllal, szúrópróba szerűen)

2022. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!