Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék programjában...

Az ellenzék programjában szerepel az Orbán által ellehetetlenített vasútvonalak újra legalább a lezárás előtti szinten történő üzemeltetése?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, miről beszélek: [link]


A kormány úgy döntött (mindezt az első hullám lecsengésének végén...logikus), hogy számos vasúti mellékvonalon onnantól kezdve napi egy vonatpár fog közlekedni. Azóta volt egy-két vonal, amely érdekében a helyi fideszes képviselők vagy polgármesterek elég hangosan sírtak, így azokon visszaállt az eredeti rend, a többség azonban továbbra is vegetál.


Tett valamilyen ígéretet, vagy halvány utalást az ellenzék arra, hogy ez megváltozik, ha ők szerzik meg a hatalmat?



2022. jan. 18. 08:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10 Én annál inkább.


De mivel a Volánbusz a mai napig minimális erőfeszítéseket tett az ügyben, maradt a vonat.

2022. jan. 18. 10:30
 12/13 anonim ***** válasza:

Az EU-nak célja a vasút korszerűsítése és erre hajlandó pénzt is adni.

Az ellenzék nagy része EU barát, így lehet rá esély, hogy korszerűsítenék.


Bár nem hiszem, hogy rövid távon, mivel rövid távon vannak fontosabb területek, amiket megoldanának.

2022. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Erről én még nem hallottam az ellenzéktől semmit. Azt tudomásul kell venni -még a vasútbarátoknak is- hogy bizony vannak "menthetetlen" mellékvonalak. A baj az, hogy a döntéshozók -függetlenül attól, hogy milyen párt van hatalmon- még az életképes vonalakat is "taccsra teszik" a lehetelen menetrenddel. Ha valahol az iskolás, a melós nem tud bejutni időre a céljához vonattal, -még akkor is ha esetleg az gyorsabb- akkor bizony buszra vált. Így nem lesz utas, lehet hagyni tönkremenni a vonalat, majd megszüntetni. A járványügyi menetrend egyébkén szerintem vicc a köbön.
2022. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!