Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik amúgy a Fidesz-szavazók,...

Kik amúgy a Fidesz-szavazók, hol élnek ezek?

Figyelt kérdés

Én egyetemet végzett pesti friss diplomásként elmondhatom, hogy ismerősi körömben szinte mindenki Fidesz ellenes. Ok, az ismerőseim 60-70%. Van egy nagyjából 25% százaléknyi ember, akit abszolút nem érdekel a politika, és pár olyan embert ismerek, akik a családjuk miatt vagy mert meg lettek tolva pénzzel és emiatt fideszes szavazók. A 12 évnyi korrupciós botrányok kevésbé zavarják őket. Ezek az emberek az aljább rétegekből valók főleg, illetve az újgazdagok?


Mi alapvetően jómóduak vagyunk, de messze vagyunk a fideszes oligarchák vagyonától.



2022. jan. 19. 18:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%

"Én is ismerek olyat (ellenzékben politikus, így nevet nem mondok), aki a pénz miatt csinálja a cirkuszt, de egyébként hulla normális ember lenne. Csak épp bekattan, ha politika a téma."


Szerintem a Fidesznél Bayer Zsolt pont ilyen. Egyszer vendég volt Gulyás Marcinál a Partizánba, Trianonról beszélgettek, és olyan úriember módjára viselkedett, amilyet én még nem láttam tőle.


Viszont mikor bármi fideszes médiumba megjelenik, csak fröcsög ki a véresfos a száján.

2022. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
80%
Budapesten kevesebben élnek , vidéken többen.
2022. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben is ,sokaknak saját lakásuk házuk van.
2022. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
67%
Jégkunyhókban élnek az Északi-sarkon.
2022. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
73%
Olyanok akik inkább a konzervatív értékrendet képviselik.
2022. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha nem csak fröcsögni szeretnél akkor ezt elolvashatod.


De pár érdekességet azért idéznék belőle:

Teljes népesség körében 39%-os támogatottságot mértek, míg érettségizettek között 37%-ot, főiskolai, egyetemi diplomával rendelkezőknél meg 35%-ot.


Szóval messze nem olyan vészes a helyzet az iskolázottabbak között se mint azt szeretnéd te beállítani.


Vagy egy másik kedvencem, hogy nagy okos értelmiségi Budapesten több roma támogatja az ellenzéket, mint a Fideszt.

2022. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
32%

Én is, és az ismerőseim döntő többsége fidesz ellenes.

Van aki dk-s, meg egyéb balos, de van két ismerősöm is, akik vérfideszesek.

Ők szó szerint habzó szájjal kezdik a "mert a gyurcsány jobb vót" monológot, ha számra merem venni orbán vagy a fidesz nevét.

Nyugdíjas, nyolcvanas, gyermektelen, özvegy nénik.


Kormánymédiát esznek. Szerintük, aki nem fideszes, az lmbtq migráncssimogható, nemzetáruló, stb...



Ez Bp külső kerület.

(itthon dolgozok, a szomszédságból tevődik össze az ismerősi kör nagyja)

2022. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
36%
Engem csak az érdekelne, hogy miért szavaznak a fideszre. Most azon kívül, hogy gyurcsányoznak egyet, meg stb. Valami épeszű indokot tudnak mondani? Mást sem hallok, csak migránsok, Brüsszel, libernyákok, Soros stb. Hatalmas program, persze a korrupcióról nem beszélnek és hogy lassan Európa szégyene lesz az ország.
2022. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván az egykulcsos szja, alacsony rezsiárak, stb.

Ezért szavaznak rájuk, nem pedig a migránsok Brüsszel miatt, legalább is én biztos nem azért.

2022. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%

Vidéki vagyok.


Nkm kb az összes 30+os ismerősöm/rokonom akinek tudom a politikai véleményét az fideszes. Az összes unokatesóm apám felől egyetemet végzett értelmiségi, mindannyian fideszesek.


A velem korabelieknek, haveroknak, meg kb fele fideszes, fele ellenzéki. A legjobb haverom is ellenzéki, neki pl fogalma sincs a politikáról. Azt se tudja milyen pártok vannak, olyan sötét. De azért a kormányt szidja orba szájba, o1g meg ilyenek. Multkor megkérdezte hogy mit jelent az hogy infláció xd


És sokszor talasztalom hogy a fiatalok nem tájékozottak, csak mennek a tömeg után hogy az órbán róssz. Sztem ez az Orbánellenesség egyfajta divat, majd kinövik.


Amúgy én is csak azért fogok valszeg a fideszre szavazni, mert nincs jobb.


20f

2022. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!