Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a magyaroknak tényleg...

Ha a magyaroknak tényleg elege van a Fideszből, és tényleg olyan rosszul élnek sokan, akkor miért nem tüntet, sztrájkol senki?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Mert nem élünk olyan rosszul mégsem. Sokkal jobban élünk, mint a balliberális kormányok alatt és azért nem sztrájkol senki, mert tudjuk hogy csak sokkal, sokkal rosszabbra tudnánk ezt lecserélni. Az ország egyébként virágkorát éli
2022. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 L.. István ***** válasza:
74%
Mert tudja mindenki, hogy úgyse változik semmi, fásultak az emberek.
2022. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Mindig olyan virágkorrol álmodtam, amikor a csirkefarhát ára hatósági áras kell, hogy legyen, de szigorúan csak a választásokig.
2022. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Háááát jogos kérdés...🤫

Erről az jutott eszembe, hogy az egyik munkatársam állandóan szidja a Fideszt. Tegyük hozzá 3 gyerekes, évről évre egyre jobban élnek, a fizetése is rendesen emelkedik, stb.

Megkérdeztem tőle, hogy mi rosszat tett neked a kormány?

Elkezdte, hogy neki tulajdonképpen a jarvanykezelés, meg a számára kötelező oltás a probléma.

Mondom, oké, ebben is dönteni kell valakinek, és biztos lesz mindig, akinek nem tetszik.

Aztán mondom neki, három gyerek után igénybe veszed a havi 100 000 Ft-os szja adókedvezményt, vettetek új hétszemélyes autót állami támogatással, 2 éve

család házat, igénybevetted a falusi CSOK ot, most lakásfelújítási támogatást, fizetésed harminc negyven százalékkal nőtt 1-2 év alatt, a cafeteriád duplájára, éves szinten 400 ezerre, kb háromszor egy hetet nyaralni mentek, van megtakarításod...

A válasz, de a jarvanykezelés....

Szóval erről ennyit. Vannak, akiknek nem tudsz elég jó lenni...

2022. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Pedig jó a Fidesz kormány. Ha összehasonlítod a ballibesi kormányokkal magad is megláthatod. Soha ilyen jól nem éltünk. Az ellenzéknek egyetlen emberbarát intézkedése sem volt 12 év alatt
2022. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Itt gyűlölködés, széthúzás, irigykedés van. Szolidaritásnak nyoma sincs. Ott volt a fekete ruhás nővér, ki állt mellé. Ki áll a tanárok mellé? Ezt lehetne sorolni. Az én munkahelyemen régebben sztrájkoltunk. Erre mi voltunk a rosszak, mert nem tudtak utazni az emberek. Mit képzelünk, miért akarunk jobb munkakörülményt, jobb fizut. Mikor végül kiharcoltuk, jött az utálat, irigység, mi miért kapunk több fizut. Ez a társadalom még mindig ott tart, majd csak löknek kis morzsát, aminek lehet örülni. Tipikus szociszemlélet. Majd fentről intéznek nekünk valamit.
2022. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1. a kormány olyanná tette a sztrájktörvényt, ami a sztrájkot lehetetlenné teszi. A pedagógusok hónapok óta tárgyalnak erről.

2. a tüntetés csak bélkemenet formájában lehetséges, különben a COVID-ra hivatkozva szétverik.

3. a legfontosabb. A sztrájk és tüntetés figyelemfelhívás, nyomásgyakorlás elemi szabályokat betartó kormányok felé. Ennek itt semmi értelme, ez a társaság egyetlen dologból ért. Egy hatalmas nagy fülesből. A formája, jelege mindegy, de ezt ugyan meg nem érti, de jobb hijján eloldalog.

2022. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én nem szeretem a Fideszt, de az ellenzéket se.

Az ismerősi köröm nagyrésze napi több órát tölt el Facebookon azzal h a Fideszt szidja. A Fideszes ismerőseim nyilván csöndben vannak. De mintha kevesen lennének. Legalábbis ez a látszat, hiszen a többiek nagyon "hangosak".


A rokoni, baráti körből látom hogy jópáran jól jártak a Fidesszel. Pl. a tesóm, akinek nemrég született gyereke. Ők is szidják a Fideszt amúgy.


Ugyanakkor látom h cserébe az egészségügy borzasztó és az oktatás is. Bár magamról tudom, h az oktatás már 15 éve is borzasztó volt.

A járványügy nekem is nagyon böki a csőrömet, bár azt mondjuk más országok is hasonlóan csinálták (és máshol se lett túl nagy sikere...) Ebben inkább világszintű a probléma sztem mint országos.

De problémák tényleg vannak ez jól látható, csak ki kell lépni az utcára.


Viszont úgy gondolom a problémáinkat nem fogja megoldani egy ellenzék. Még ha jó is lenne az ellenzék (de sajnos nem az) akkor se hiszem hogy a politikusok egyáltalán képesek, vagy érdekük lenne komplexebb problémákat (pl egészségügy) megoldani. Ehhez mérnöki agy kell, mégpedig egészen zseni agy, hiszen gyakorlatilag a legkisebb építőkockától a legutolsó külföldi milliárdos befektetőig mindent át kell látnod hozzá. Namost a politikusaink, legyen

Másrészt ott van az is, hogy nincsenek illúzióim. Aki közel kerül a tűzhöz az lopni fog egy kicsit. És minél kisebb a társadalmi ellenállás, annál többet.


A népnek sztem mindössze két fegyvere van, a tüntetés és a sztrájk. Ha van egy probléma, akkor egyszerűen ki kell menni és küzdeni azért hogy megoldódjon.

2022. jan. 20. 11:52
 9/14 A kérdező kommentje:

"a kormány olyanná tette a sztrájktörvényt, ami a sztrájkot lehetetlenné tesz"


Ez a legnagyobb paradoxon sztem az utóbbi évek történelmében. Ha holnap a tanárok 75%-a sztrájkba kezd, nem fog senki törődni a törvénnyel...

2022. jan. 20. 11:54
 10/14 A kérdező kommentje:

Lemaradt egy mondatom


*Namost a politikusaink, legyen az Fideszes vagy ellenzéki, nem az eszükről híresek :D

2022. jan. 20. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!