Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bukarest miért húzott el...

Bukarest miért húzott el ennyire Budapest mellett bérekben és életszínvonalban?

Figyelt kérdés

Lehet itt fikázni a románokat, de ha külön választjuk a fővárost és a vidéket, vidéki átlagban nagyjából még egálban van a két ország, de Bukarest úgy lehagyta Budapestet mint a fene. Alig pár év alatt egyenlítődött ki, de már 1,4-1,5x annyira ugrott a bérszínvonal Bukaresten, milyen rövid idő alatt, köpni-nyelni nem tudunk olyan gyorsan fejlődnek.

Míg Budapesten teljes a gazdasági pangás, az istennek sem nőnek a langyhúgy (nagyvárosi színvonalban langyhúgy) bérek. Miért van ez?



#politika #bér #fos a fidesz
2022. jan. 23. 18:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is feltettem már, csak más formában. Amit meg sikerült tudnom:

-Akkor költözzél oda!!! (Kikezdhetetlen fideszes logika! :D Viccet félretéve ha már költöznék, akkor nyilván nem a minket valamivel megelőző Bukarestbe költöznék, hanem a minket sokkal megelőző Bécsbe. Főleg hogy románul nem tanultam az iskolában, németül tanultam. De attól még ciki, hogy a rendszerváltás után 32 évvel itt tartunk, hogy Bukaresten magasabb az átlag fizetés vásárlóereje, mint Budapesten.)

-Budapesten a segédmunkás keres félmilliót, diplomával egymillió alatt művészet keresni. (Akkor én csinálok valamit nagyon rosszul, meg az összes ismerősöm.)

-Jó, de Bukarest hogy néz ki és Budapest hogy néz ki. (Ez mondjuk jogos, de nem vigasz.)

-Gyurcsány jobb volt??? (Hát nem. Ezért nem Gyurcsány feleségére szavaztunk az előválasztáson. Fideszeseknek ez furcsa szokott lenni, de nálunk is óriási Gyurcsány elutasítottsága!)

-Sok kkv-nál dolgozó ember borítékba kapja a fizetése egy részét, az lehúzza a statisztikát. (Ez mondjuk igaz. De a románok arról híresek, hogy ott nincs feketézés? Nem hiszem!)

2022. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Valóban egy betondzsungel, de melyik Kelet-Európai város nem az? Google Street View alapján láthatóan jóval koszosabbak és rosszabb minőségűek az utcák Budapesten. Láthatóan, jóval nagyobb a szegénység, alulöltözöttebbek az emberek. Láthatóan régebbiek és rosszabb állapotúak az ingatlanok már mint Bukaresten.
2022. jan. 23. 20:21
 13/19 anonim ***** válasza:
11)Nem tudom,hogy a google street alapjàn,hogyan látod milyenek az ingatlanok.Én Bécsben élek mar 12 éve 18 êves korom óta.még 18 évesen újságkihordòként kezdtem,tudod mennyi kîvűlről szépen bemeszelt hâzban jârtam,ahol 4-5 lakâsra volt a folyòson egy közös wc,meg sok lakásban nincs önâlló furdoszoba,hanem csak egy fuggony. Ezt most azêrt mesélem el,hogy nehogy azt hidd,hogy azért,mert egy hâz kîvulrol szêpen nez ki,, attòl még "topp hâz"
2022. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 a fidesz komcsi párt ***** válasza:
Mert egy büdös hazug tolvaj vezeti az országunkat.
2022. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
na már megint jobbak a románok nálunk a libbantok szerint?:D elég lesz a hazudozásból mára
2022. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen. 2010-2020 között nagyobb arányban nőtek a Román bérek mint a magyar bérek.

[link]

2022. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16)Eközben meg volt 3 kemény megszorító csomag és kêt államcsőd közeli helyzet Romániabab
2022. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2022. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Miért van ez?"

Megemelték az állami fizetéseket, a versenyszféra pedig ment utána. Másik magyarázat az lehet, hogy a románok nem annyira tökkelütöttek, mint a magyarok, s nagyobb fizetéseket kérnek, ha pedig nem kapnak, akkor nem az interneten sírnak, hanem tovább állnak. Kb. 4x annyi román költözött külföldre, mint magyar, holott csak 2x annyian vannak (de a valóságban még ennél is nagyobb lehet a kivándorlás mértéke náluk).

2022. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!