Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jobb volt Magyarország...

Tényleg jobb volt Magyarországon az élet 2010 előtt, mint ahogy sokan mondják?

Figyelt kérdés

2010 előtt még nagyon fiatal voltam, nem nagyon foglalkoztam a politikával valamint mivel kisgyerekként elég optimistán láttam a világot, ezért nincs komolyabb tapasztalatom a 2010 előtti valós magyarországi helyzettel kapcsolatosan. Ugye mint tudjuk, az idő mindent megszépít.


Viszont sok helyen olvasom és hallom, hogy 2010 előtt sokkal magasabb volt az életszínvonal Magyarországon, a fizetések is viszonylag magasak voltak az árakhoz képest és nem volt ennyire ellenséges egymással a társadalom. Könnyebb volt megélni, nem volt ennyi adó, valamint az utakon közlekedő autók életkora is fiatalabb volt, mint manapság. Több volt az építkezés, sok család, pár épített magának modern házakat, sok társasház épült, valamint egész városnegyedek alakultak ki mediterrán típusú házakkal. Egyes városokban Dubajhoz hasonlítható méretű építkezések zajlottak, valamint optimális légkör uralta az országot.


Arra lennék kíváncsi, hogy ebből mi igaz?

Ti mit tapasztaltok, milyen volt 2010 előtt élni (2000-től kezdve egészen 2010-ig)?



2021. jún. 2. 19:01
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
*optimista légkör
2021. jún. 2. 19:02
 2/35 anonim ***** válasza:
51%

Igen, igazi baloldali demokratikus kormányzás volt. Minden napra jutott egy újabb megszorító intézkedés. De legalább demokrácia volt!


Persze amikor tüntettek a miniszterelnök ellen aki elmondta zárt ülésen majd kiszivárgott, hogy loptak, csaltak, hamisítottak és hazudtak reggel, éjjel, meg este akkor ahogy jó demokráciában szokás jelöletlen viperás rendőrök verték szék a tüntetőket, közéjük lőttek, több ember élete tönkrement , szemkilövetés és a többi.


Jól éltünk!

2021. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
63%

Jol eltunk? :) Anyagilag igen, mert lehetett simliskedni ... robbangattak az ejszakaban ... geppisztolyos merenyletek voltak ... olajszokitas ... HU DE JO VOLT! Kinaiak leuraltak a piacokat, az ukran es alban maffia iranyitotta az alvilagot ... ezerrel ment a penzbehajtas ... lovoldoztek a ciganyokra ... tiszta vadnyugat volt akkor :)))

Politikusok letojtak mindent, inkabb hagytak a dolgokat, hogy a hatterben tudjanak simliskedni.

Nem tudom mikor volt amikor a rendorpalotara ralottek geppisztolyal es az Arnold gymbe mikor lottek bele rpg-vel, de szerintem ezek is akkoriban voltak.

2021. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
40%

A maival összehasonlítva igen, rengeteg dolog jobb volt, kezdve a munkahelyek számával, fizetésekkel, meg hasonlókkal. Az akkori egészségügy, ha nehezen is, de elbírta volna a covid-pánikot. A mostani meg szépen földbeállt. A fizetésed most lehet, hogy több, csak épp a vásárlóértéke zuhant egy jókorát. Kurcsány, ha csendben, zárt ajtók mögött is, de kierőszakolt magából valami beismerő vallomásfélét. A Viktátor meg a sleppje még erre is képtelen.

Félreértés ne essék: akkor is brutálisan szar volt a helyzet, csak éppen nem ennyire.

2021. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, hogy kinek. Minden kormány intézkedéseinek más társadalmi csoportok a kedvezményezettjei és mások járnak rosszabbul vele.
2021. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%
Allandoan emelkedtek az adok, megszoritasok voltak ezerrel, szetcsesztek az iskolarendszert, szetcsesztek az egeszsegugyet (ugybar meg vizitdij is volt!) ... szoval ahogy en emlekszem, pedig akkor is es most is az atlagnal jobban eltem/elek, szoval szerintem mocskos egy vilag volt akkoriban.
2021. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%

#4


Tyűű , már értem kik szavaznak a DK-ra. "kezdve a munkahelyek számával" , bizonyítható tényekkel szemben hazudsz.


" Az akkori egészségügy, ha nehezen is, de elbírta volna a covid-pánikot."


A privatizálás közepén? Sose volt olyan rossz helyzetben az EÜ mint akkor.

2021. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
64%
Eladtak az osszes jelentos magyar ceget, eladtak a foldeket kulfoldi termeloknek, szetcsesztek bos-nagymarost, szemetkedtek a kulhoni magyarokkal, eluldoztek a fiatalokat (akkor kezdodott a kulfoldremenesi mizeria) ... lehetne soroni napestig!
2021. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
30%

#7 barátocskám, azidőtájt mindenesetre nem rúgtak ki országosan 1 millió embert a munkáltatók "neked se legyen jobb" megokolással, amikor megjelent az aktuális világvége-vírus a Távol-Keletről.

Most pedig igen.

Nosza, bizonyítsd, hogy nem így volt! Mert én tudom bizonyítani ennek az ellenkezőjét. Ki is hazudik? Ennyit erről.

Az EÜ-ről meg annyit, hogy 2010 előtt nem pakolták ki szakmányba a gerincsérülteket, defektes vakbeleseket meg szívrohamosokat a folyosóra azzal, hogy bocsikaaa, kell az ágy a covidosoknak, gyógyulj meg ahogy tudsz, szóljál a vajákos Birinek. A TB-nek pedig lett volna kerete arra, hogy legalább koponyánként egy tetves szájmaszkot kiutaljon az embereknek. Merthogy most nem volt.

Persze értem én, ha a Viktátor rókázza szét az országot, az rendbe van, ha a Kurcsány meg a Libajnai, akkor fúj monnyonle. Kettős mérce foreva.

2021. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi műveletlen fideszes tahó van itt, te jó ég
2021. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!