Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmus ott bukott...

A szocializmus ott bukott meg, hogy a munkaalapú társadalomra helyezett mindent?

Figyelt kérdés

A teljes foglalkoztatottság egy utópisztikus kommunista ábránd csupán. Nem röhejes, hogy a Fidesz ugyanazokkal a korrupt módszerekkel akarja a lepapirozott magas ál-foglakoztatottságot megvalósítani, mint ahogy a szocializmusban tették?


Ez egy olyan modell ami már megbukott a rendszerváltás előtt is, miért gondolja azt a kormány, hogy a 21. században ez működőképes lehet? Minden értelmesebb ember tudja, hogy a magas foglakoztatottsági adatok csupán ügyes adminisztratív csalások.


Manapság mindenkit beírnak munkavállalónak, még azt is aki életében egy napot sem dolgozott. Ez a poszt-kommunista modell nem gáz picit 2022-ben?



2022. jan. 24. 00:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

#18!


Én sem értem, hogy miért képzeled azt, hogy értesz a politikához és a gazdasághoz csak azért, mert van szavazati jogod.


"Az nem tévedés, hanem pont, hogy jól csináltam."

Nem. Pontosan azért számoltál USD-ben, hogy kihozd azt, amit akartál. Ha HUF-ban számolsz, akkor kijön, hogy 2010 óta majdnem kétszeres lett, miközben a covid előtti években gyakorlatilag nem volt infláció. Tehát maradt neked az USD alapú összehasonlítás.


"Ez azt sem tudom, hogy hogy jön ide. Azt írtad, hogy "ma már", viszont én direkt kiemeltem, hogy 2010 és 2018 közötti adatokról beszéltem, vagyis ennek semmi köze hozzá."

Úgy jön ide, hogy te jöttél azzal, hogy a GDP-nek a 40% jött EU-s támogatásként. Ez gyakorlatilag a mi pénzünk, csak előbb befizetjük, majd visszakapjuk.


"És az idő alatt pedig a kapott pénzek töredékét fizettük be, így ez nem szempont."

Folyamatosan egyre inkább szempont és egyre kevésbé igaz, hogy EU-e pénzekből élünk.


"Mellesleg ma is csak azért kapunk "keveset", mivel nem képes a kormányunk az aláírt szerződéseket betartani. Egyébként most is többet kapnánk, mint amennyit fizetünk."


Na, ezzel bizonyítottad, hogy fogalmad sincs a témáról!

Nem kevesebbet kapunk, hanem többet fizetünk be.

Az egy másik dolog, hogy politikai okokból nem akarják az EU-ban visszaadni a pénzünket. De egy szó sem igaz abból, hogy nem tartjuk be a szerződéseket.

2022. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

#19!


Én azért nem reagélok érdemben erre a kommentre, mert semmi értelme.

Korábban behoztál témákat a ballib fakenews oldalakról és most is csak az ismételgeted, hogy neked igazad van. De meg sem próbálod ezt alátámasztani. (Tudjuk miért.)


Éppen azért engedem el a témát, mert semmiben sincs igazad, csak agyatlanul ismételgeted a betanult szöveget.

2022. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
83%

#15, #16-nak:


Nekem te ne mutasd be a közmunkások arányát, mert én nem találgatok, hanem első-kézből tudom!


Tudod például, hogy egy csomó helyen adminisztratív munkára is közmunkásokat használnak? Például a pécsi katasztrófa-védelem irodistáinak közel a fele, de még az INFORMATIKUS is közmunkás baxdmeg!


A többi hivatalokban is a dolgozók kb fele közmunkás.


És ne hazudj a pofámba, mert a párom KÖZMUNKÁS! Óvodák, bölcsődék, iskolák, MUNKAÜGYI KÖZPONT, GYÁMÜGYI HIVATAL,BARANYA MEGYEI RENDŐRFŐKAPITÁNYSÁG, csak hogy néhány példát említsek!


Volt példa, hogy a Családok Átmeneti Otthona akarta berakni családgondozónak 8 osztállyal baxdmeg úgy, hogy a bentlakó családok ügyes-bajos adminisztratív problémáit kellett volna intéznie számítógép és telefon használatával!


Mivel köteles lett volna elfogadni, ha nem akart volna minden pénzt, még a CSALÁDI PÓTLÉKOT is elveszíteni, ezért én őt megelőzve kimentem beszélni a vezetővel. Bejött a tervem. Cigányoztam egy-két "kövéret", és mindjárt nem kellett nekik a párom! XDXDXD

2022. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
83%

Ismét #16-nak:


És megjegyzem hogy ezeknek az infóknak legalább a felére titoktartási kötelezettség megszegésével jutottam, mert a legtöbb helyen azt is aláíratnak a tetvek!

2022. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
83%

Újfent #16-nak:


A legdurvábbat ki is felejtettem!


A Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ akarta egyszer az óvodai dajka tanfolyamára hivatkozva NEVLŐNEK berakni, mert állítólag a dajka végzettsége erre feljogosítja őket!

Megkérte őket hogy ne vegyék fel, ők pedig rendesek voltak, és ők utasították vissza.


EZ MA MAGYARORSZÁG!

2022. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
83%

#21

"Én sem értem, hogy miért képzeled azt, hogy értesz a politikához és a gazdasághoz csak azért, mert van szavazati jogod."

Mondjuk azért mert én tanultam, láthatóan veled ellentétben. Nem a fő területem a gazdaság, de egyetemi szinten tanultam.


"Nem. Pontosan azért számoltál USD-ben, hogy kihozd azt, amit akartál"

Ezt pont tévedés, azért nem cáfolod az USD alapő összehasonlítást.


"Ha HUF-ban számolsz, akkor kijön, hogy 2010 óta majdnem kétszeres lett, miközben a covid előtti években gyakorlatilag nem volt infláció"

Nos, pont ezért nem szeretek hozzá nem értőkkel vitázni.

2008-hoz képest közel 60%-kal gyengült a forint a dollárhoz képest, és a ksh adatai alapján az infláció ezen időszak alatt 23%-os volt, vagyis már ezek majdnem teljesen elnyelték forint növekedést.

[link]


Viszotn a legnagyobb probléma, hogy rosszul számoljuk az inflációt, ami miatt nem valós adat jön ki, és ezért baj, hogy nem értesz hozzá, mert nem tudod, hogy ez az adat miért rossz.

Az inflációs kosár alapján számoljuk az inflációt, amit pedig az EU-tól vettünk át. Ott úgy alakították ki a kosarat, hogy fedje a nyugat-európaiak kiadásait.

Egy példán keresztül, a németek gyakrabban vesznek, mint a magyarok és rendszerint új autókat vesznek, emiatt is a kocsik aránya az inflációs kosárban viszonylag magas és új autók vannak benne.

A magyarok elsősorban meg használtam vásárolnak. Ez abból is látszik, hogy évről évre magasabb a forgalomban lévő autók átlag életkora.

[link]


"Úgy jön ide, hogy te jöttél azzal, hogy a GDP-nek a 40% jött EU-s támogatásként. Ez gyakorlatilag a mi pénzünk, csak előbb befizetjük, majd visszakapjuk."

Csak az a baj, hogy ez simán hazugság.

Parancsolj, itt látható a táblázatban, hogy mennyit fizettünk és mennyit kaptunk.

Abból a 40%-ból a negyede sem tőlünk származik, szóval jobb lenne, ha nem hazudnál.

[link]


"Folyamatosan egyre inkább szempont és egyre kevésbé igaz, hogy EU-e pénzekből élünk."

Egyrészt, még mindig 2018 és az azelőtti állapotokról beszéltem, nem mostról.

Másrészt, az a normális, ha nem kapunk az EU-tól pénzt azontúl, ami visszakapunk, mivel 50 évvel ezelőtt sem öntötték országokba más országok a pénzt.

Mi EU-s pénzekkel együtt értünk el szar gazdasági növekedést.


"Na, ezzel bizonyítottad, hogy fogalmad sincs a témáról!"

Tessék, lebuktál, hogy hazudsz, és folytatod.

Olvasd el szépen az EU honlapját, mivel belinkeltem neked.


"Nem kevesebbet kapunk, hanem többet fizetünk be."

2020-ban 1.5 milliárd eurót fizettünk és 6.1 milliárd euró kaptunk. Ez kb. 4-szerse visszafizetés.

A forrás még mindig ugyanaz:

[link]


"De egy szó sem igaz abból, hogy nem tartjuk be a szerződéseket."

Bírósági ítélet van arról, hogy a kormány embereket éheztet a tranzitzónában, vagyis az emberi jogokat sem képes megadni. Ez pedig a szerződés megszegését jelenti.

2022. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
13%

14!

El kell keseritselek. Már alig-alig van közmunkás. Az önkormányzatokon kívül nem nagyon alkalmaz senki, mert nincs elég. Régebben volt rá lehetőség a mi cégünknél is volt 3-4 fő közmunkás (akiből 2 fő állandó kolléga lett). De már nincsenek.

2022. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

A munkakedv már akkor is a béka segge alatt volt. Nyilván ez érthető is, mivel ki a fene akar éhbérért minőségi, felelősségteljes munkát végezni? A nyugati társadalmakban is nagyjából ugyanannyit dolgoztak az emberek, a heti munka órák száma is hasonló volt, persze a szabad szombatot is nálunk jóval később vezették be 1981-ben és akkor is csak minden második szombat volt szabadnap.


A nyugati országokban ez már régen bevezetett dolog volt. Nyugaton, viszont anyagilag sokkal jobban motiválták az embereket rá, hogy jó munkát végezzenek, mivel már a 60-70-es években is tudták, hogy alacsony fizu = szar munka. A szocializmusban meg nem volt igazi igény minőségi munkavégzésre, elég volt ha Pista bácsi félrészegen betámolygott a gyárba a szalaggép mellé.


Nem is igazán értem sokak számára miért annyira nosztalgikus az a korszak. Talán a fiatalság vagy kitudja.

2022. jan. 25. 07:50
 29/36 anonim ***** válasza:
25%

28 - Ember, neked még nagyon sokat kellene tanulnod ahhoz, hogy "kinyilatkoztass"!

Elképesztő ostobaságokat hordasz össze!

Annyira nem vagy képben, hogy nagyon fárasztó lenne tételesen vitatkozni veled, mert alapdolgokkal nem vagy tisztában!

2022. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
54%
A kereslet - fogyasztás miatt.
2022. jan. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!