Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a TAJ-számmal...

Magyarországon a TAJ-számmal rendelkező emberek miért nem férhetnek ingyen PCR teszthez, és miért ilyen drága a gyorsteszt is?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap Donáth Anna írt erről egy bejegyzést, hogy egy 4 tagú család esetében közel 60 ezer forintra jön ki az egyszeri tesztelés. És akkor még csak egyszeri tesztelésről beszélünk.


Prágában pl ha van munkaviszonyod, a cég fizeti utánad a biztosítást és oltott is vagy, akkor hetente kétszer jutsz ingyen PCR teszthez. Gyorsteszt meg 3000Ft körül van átszámolva. Nálunk ilyen miért nincs? És most nem arra gondolok, hogy kontaktszemélyként az orvos bejelent.



2022. jan. 25. 23:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
91%
Árukereso.hu -n láttam 1000 forintért gyorstesztet.
2022. jan. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

10

én múlt héten mentem a háziorvoshoz, és 2 nap múlva, 10 km-rel arrébb

foglalt nekem tesztre időpontot (reptéren).

Ez a háziorvostól/lakhelyemtől kocsival 15 perc távolság, BKV-val 50 perc.

Szerencsére sikerült kocsit szereznem.

2022. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
80%
Azért hogy legyen mit megsemmisíteni 5 milliárdért, és az öt milliárdból legyen jó kis visszaosztás.
2022. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
12%
Itt is tesztelnek. Arról nem tehet senki ha a háziorvos is idióta covidtagadó és nem kér tesztet.
2022. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
De magán teszt is csak akkor van, ha nincs tuneted.
2022. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Pintér László ***** válasza:
100%
12: Engem is először beakart küldeni Pécsre a Expo-hoz, ami kb 10 perc bicikli + 30 perc vonat illetve onnan még vagy kb 1 óra séta, vagy busz, ami kb megint olyan 15 perc. Én mondtam Neki, hogy ez így alma Nekem, inkább jöjjenek ki. Kijöttek. Szerencsémre egy aznap betanuló srác volt, és úgy megb@szta az orromat azzal turkásszal.... Elég hevesen káromkodtam.
2022. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
86%

Tavaly a tél kezdetén kaptam el a delta variánst. Tudom, mert a tünetek egyeztek a leírással, de nagyon egyhék voltak és akkor már a delta terjedt. A delta új tüneteként emlegetett hasmenés is megvolt. Csak 38 fokom volt 1 napig. A náthától és az influenzától nem szoktam lázas lenni. Hívtam telefonon a háziorvost. Azt mondta, biztosan nátha. Ennyivel letudta. Nesze neked COVID gyanú. Nem teszteltettem magamat saját pénzből. Ki tudnám fizetni, de miért rendezném saját zsebből, ha én is fizetem a TB-t, mint mindenki más. A gyorsteszt olcsóbb, de hivatalosan is kevésbé megbízhatónak tartják.

Úgy látszik, hogy a háziorvos hozzáállásán múlik. Egyik lelkiismeretes, a másik nemtörődöm (utóbbi az, akihez tartozok, de már nem sokáig).

Ha az orvos rendeli el a tesztelést, akkor ingyenes (legalábbis korábban még így volt). A gyanú az gyanú. Aki beteg, nem poénból hívja fel az orvost.


Most ha nem lesz meg a 3 oltásod, akkor nem kapsz oltás kártyát. Mert ha tudod, hogy átestél rajta, miért törnéd magad, hogy meglegyen a 3? De ha nem oltatod be magad, akkor kártya nélkül nem látnak el az EÜ-ben, mehetsz magán rendelésre, ha valami bajod lesz. De akkor minek fizeted a TB-t?

Nem lenne akkor már legalább az tisztességes a kormánytól, hogy visszatérítené a TB-jét azoknak, akik nem vehetik igénybe az álami EÜ-t és láthatóan nem is vették igénybe? Még egy tesztelésre sem tartották érdemesnek?

2022. jan. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
15%

Kedves mindenki!

Azokhoz nem szólok, aki pénzek ellopkodásáról írnak, mert ezt egyszerűen nem tudhatják saját kútfőből, innentől pedig csak szimpátia kérdése, ki melyik oldalnak hiszi el az állításait.


Ami viszont a tesztelést illeti, az nem csak arról szól, hogy leveszik a mintát. Főleg nem arról szól. Az a könnyebbik része a dolognak. Azt a mintát fel is kell dolgozni.

Először is átvenni a mintákat a szállítóktól, akik összegyűjtötték a különböző mintavételi helyekről ezeket. A mintaátvételi pontokon zsákszámra állnak a minták. Ezeket egyesével fel kell venni valamilyen informatikai rendszerbe, miután meggyőződtek arról, hogy a mintavételi csövön és a kísérőlapon egyeznek a betegadatok. Az informatikai programba való berögzítés ritkább esetben egy vonalkód beolvasásával történik, mondjuk, ha a saját kórháza mintájáról van szó, mert ott közös az informatikai rendszer. Ez néha még kórházak között is működik, ha a két kórház ugyanazt az informatikai programot használja. Ám a legtöbb esetben nem erről van szó, tök különböző programokat használnak a háziorvosi rendelőkben, mentőállomásokon, az egyéb mintavételi pontokról már nem is beszélve. Vagyis, a legtöbb esetben a betegek adatait szépen manuálisan kell beírni, kezdve a TAJ számától a nevén át a beküldő orvos pecsétszámáig. Vagy 15-20 adat minden betegnél, amit egyesével kell bepötyögni. Ehhez rengeteg ember kell, és akkor még csak ott tartunk, hogy beérkezett a minta a vizsgálatot elvégző laborba.

Ezután minden mintából RNS-t kell izolálni, majd lefuttatni a PCR-reakciót, ami több órás folyamat, hiszen arról van szó, hogy az akár párszáz darab vírusrészecskét, ami a mintában van, felsokszorozzuk olyan mennyiségre, amit már a detektálórendszer érzékelni tud. Ehhez idő kell. És ezután még ki kell értékelni, de legalábbis ránéznie egy hozzáértő személynek minden egyes eredményre, hogy rendben van-e, majd ki kell adni a leletet.


Politikától független okok miatt úgy alakult, hogy Magyarországon néhány kivétellel csak az egyetemi laborok végezhetnek PCR-t. A többi labor számára nem engedélyezett. Egyetemi labor meg azért nem olyan sok van. Vagyis, olyan kevés labor van olyan sok PCR mintára, hogy egyszerűen nem győzik a munkát. És a PCR vizsgálat azért kissé több, mint egy ujjbegyes vércukormérés, komoly technika kell hozzá, csomó kiegészítő műszer, egyéb berendezés, és nem utolsósorban gyakorlott szakember. Szóval, nem lehet csak úgy elkezdeni, hogy veszek egy PCR készüléket, aztán hajrá.

Vagyis, ha boldog-boldogtalan ingyen tesztelhetne, akkor a PCR laborok tényleg belefulladnának a munkába, és azok sem kapnának időben eredményt, akiknek a sorsa múlik rajta, nem pedig csak síelni akarnak menni.

2022. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja amúgy én is egy regisztrálatlan covid eset vagyok, mint gondolom még sokan.


Én sima megfázásnak hittem, munkahelyhez tartozó orvosi alkalmasságin látva a megfázást, csináltattak velem egy gyorstesztet.


A háziorvos nem akarta beregisztrálni, merthogy a magánklinika nem töltötte fel a felhőbe az eredményt, és a lefényképezett gyorsteszt pedig nem volt elég neki.

Úgyhogy csak simán felírta nekem a gyógyszereket, és elmondta hogy maradjak otthon 10 napig.

2022. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
84%

Nem ingyen PCR tesztekről van szó, hanem TB finanszírozottról!

Mert mi azt, hogy most "ingyen" teszteljenek, már kifizettük előre.


Egy többnyire egészséges magyar állampolgár ha 10 éve fizeti a TB minimum összegét (2012-ben havi 6390 volt, tavaly már havi 8000), akkor a 10 év alatt 857 760 forintot fizetett be.

Számolja ki mindenki, ha nem hiszi.


Közben tegyük fel, hogy elment néha megfázással fogorvoshoz, tüdőszűrőre, TB által fizetett fogorvosi ellátásra. Akkor is bőven bele kellene, hogy férjen egy-egy teszt.

Akkor is, ha mi a befizetett TB pénzünkkel igazából egy felosztó-kirovó rendszert támogatunk.

Amit befizetünk, legalább annak elejéig jogunk van az ellátáshoz. A teszthez is.

De ha nincs oltási kártyád, egy egyszerű fogorvosi ellátáshoz sincs már jogod, hacsak nem tesztelteted le magadat előtte 1 nappal saját büdzséből.


Világos, hogy nincs elég kapacitás. Akkor bővítsék a kapacitást. Oldják meg. Egyébként volt elég teszt, mostanában semmisítettek meg több raklapnyit, mert lejártak. Ha ezeket használati utasítással egy átlagember is tudja használni, kioszthatták volna, mielőtt lejárnak.

2022. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!