Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a TAJ-számmal...

Magyarországon a TAJ-számmal rendelkező emberek miért nem férhetnek ingyen PCR teszthez, és miért ilyen drága a gyorsteszt is?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap Donáth Anna írt erről egy bejegyzést, hogy egy 4 tagú család esetében közel 60 ezer forintra jön ki az egyszeri tesztelés. És akkor még csak egyszeri tesztelésről beszélünk.


Prágában pl ha van munkaviszonyod, a cég fizeti utánad a biztosítást és oltott is vagy, akkor hetente kétszer jutsz ingyen PCR teszthez. Gyorsteszt meg 3000Ft körül van átszámolva. Nálunk ilyen miért nincs? És most nem arra gondolok, hogy kontaktszemélyként az orvos bejelent.



2022. jan. 25. 23:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
40%

Nem hiszem, hogy fel bírtad fogni, amit írtam. Akkor meg mit akarsz?

PCR teszt átlagembereknek, otthonra?????????????????????????????????


Bővítsék a kapacitást? Kb. 3 év tanulás, meg ugyanennyi idő, amíg elég szakmai gyakorlatot szerez hozzá az, akinek amúgy már van orvosi/biológusi végzettsége. A legegyszerűbb dolog a témában a PCR automata beszerzése.


Jöhetsz te itt a szokásos "nekem minden IS jár, mert fizetem a TB-t" szöveggel, de nem kell IQ bajnoknak lenni hozzá, hogy belásd, ha egyszer ennyit bír a rendszer, akkor ennyit bír. Lehet ezen siránkozni, meg felháborodni, de a tény attól tény marad.


Aki nem akar oltatni, ne oltasson - mindig azzal jöttök, hogy jogotok van hozzá. (Már ez sem minden körülmények között igaz, de ezt most hagyjuk.) Az viszont nyilvánvaló, hogy a döntéseknek következményeik is vannak, amiket a döntéshozónak számba kell vennie, és ennek tudatában döntenie. Ha úgy döntesz, nem oltasz, akkor vállalnod kell ennek a hátrányait is, nem csak az előnyeit! És nem panaszkodhatsz a hátrányai miatt, mert nincs CSAK előnyökkel járó döntés. Aki beoltatta magát, az meg az oltás esetleges negatív következményeit vállalta be. Ez már csak így van, nem vagy te hároméves, hogy ne bírd felfogni.

2022. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
73%

21: Ez már szánalmas. Vagy csak trollkodsz.

De azért reagálok.


Több magáncég vállalja a tesztelést fizetősen rövid határidővel.

Egy alap google keresés kidobja ezeket a cégeket.

Ezek a cégek a weboldalukon leírják, hogy az a teszt, amit alkalmaznak felhasználható igazolásként még a védettségi kártyához is (ami most megszűnik és aki átesett a betegségen, az nem lesz elismerve védettként).

Tehát nem igaz, hogy Magyarországon kicsi a kapacitás. Csak lehetővé kellett volna tenni, hogy ezeken a cégeken keresztül is lehessen teszteltetni TB finanszírozással.


Akik átestek már ezen a betegségen, azok szereztek természetes védettséget. Akik ezt tagadják, azok hazudnak.

Akinek így megvan a védettsége, az miért oltassa be magát? Nem csak, hogy joga van (most még) nem beoltatni magát, hanem egyenesen felesleges oltatnia. Az így szerzett védettség idején vitatkoznak, legutóbb valami 9 hónapot olvastam, de személy szerint nekem mindegy, mert 3 hónapon belül estem át rajta.

A védettségit eltörölni és helyette már csak az oltási igazolványt elfogadni nem előnyökkel járó döntés, hanem egy idióta lépés.

Előnyökkel biztosan jár, de nem számunkra előnyök azok az előnyök.

2022. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%

Azok a magáncégek jól megkérnék az árát az államtól, nem emberbaráti aspektusok vezérlik őket, ebben biztos lehetsz, csak a profit.


Abban viszont egyetértünk, hogy a védettség szintje kellene, hogy alapot szolgáltasson a védettségi igazolványhoz. Azokat a kritiériumokat kellene kidolgozni, hogy ez hogyan mérhető. Legegyszerűbb lenne adott antitest szinthez kötni. (Ám itt is bejönnének sajnos az üzleti szempontok: melyik gyártók teszteredményét fogadják el? És eü. szempontok is: mi legyen az az antitest szint?)

Érthető, hogy vészhelyzetben a legegyszerűbb megoldáshoz folyamodnak, ez viszont az oltás meglétéhez kötni. Ám, szerintem, betehetnének a rendeletbe egy kitételt, miszerint magas antitest szinttel ideiglenesen ki lehet váltani az oltást. (Bár, ez esetben is bejönnének a fenti problémák - melyik gyártó, milyen szint?.)


Persze, túl kell látni az orrodon, hogy mindezt felfogd.

2022. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

23:

"Azok a magáncégek jól megkérnék az árát az államtól, nem emberbaráti aspektusok vezérlik őket, ebben biztos lehetsz, csak a profit."


Csakhogy a kormány már ezeknek a magáncégeknek az árait korlátozta.

Már csak ezt az árat kellene (kellett volna) rendezni a TB kasszából.


Antitest számához kötni? Mikor már azon is vitatkoznak az orvosok, kutatók, hogy az antitest szám számít-e? Az egyik vitában a kormányt képviselő orvos azt nyilatkozta (az MHM csatornáján megnézhetők ezek a viták), hogy az egy idő után nagyon alacsony antitest szám sem sokat számít, mert fertőzéskor emelkedik meg ez az érték, mivel az a lényeg, hogy a szervezeted már találkozott a vírussal és ismeri azt.


A látásom miatt ne aggódj, nagyon messzire ellátok. Nekem biztosan nincs gond a felfogásommal.

2022. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
51%

Már az is minősít, hogy "kormányt képviselő orvost" írsz.

Minden baj akkor kezdődött, amikor hozzád hasonló emberek politikát kezdtek keverni orvosi kérdésekbe. Gondolván, az orvostudományhoz nem értenek, a politikához meg mindenki ért (vagy legalábbis azt hiszi magáról.)

Én óvakodnék attól, hogy véleményt nyilvánítsak olyan témában, amivel kapcsolatos szaktudásom nincs. Attól is óvakodnék, hogy olyan szakembereket minősítsek, akiknek a szakterületéhez nem értek. De ez én vagyok. Nem vagyunk egyformák. Kevesen vagyunk, akik tudjuk, mihez NEM értünk, és abba nem szólunk bele.

2022. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

25: Aki itt minősít már több válasz óta, az nem én vagyok. Mutogatni pedig nem akarok.


"Én óvakodnék attól, hogy véleményt nyilvánítsak olyan témában, amivel kapcsolatos szaktudásom nincs."

Ezért hivatkoztam orvosokra, kutatókra.

De ha már itt tartunk, fogadd meg ezt az idézett tanácsodat. Köszönöm a többiek nevében is.

2022. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
17%

Nálam részletesebb választ senki nem adott a kérdésre. Ráadásul értek is hozzá.

De úgy látom, ti itt nem a valódi válaszokra vagytok kíváncsiak, csak jól meg akarjátok mondani a véleményeteket, hogy aztán jól egyetértsetek ​egymással, meg jól lepontozzatok mindenkit, akinek más a véleménye.

Én ennek nem sok értelmét látom.

2022. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

27

erre a válaszodra gondoltál?

"ha indokolt ingyen van

donáth anna meg egy nemibeteggondozó szökevény"



ki értékeli, hogy indokolt?

ismerősöm náthás tünetekkel csinált pozitív tesztet.

másfél hét betegállomány után még köhög.

az orvos visszaküldte dolgozni.

tanárként dolgozik.

nem csodálkoznék, ha így megbetegítene vagy 100 diákot.

szerintem ilyenkor nem a leggyorsabb munkába állítás, hanem a biztonság lenne az első, aminek egyik feltétele lenne a negatív teszt (és tünetmentesség)



és hogy jön ide donáth anna nemi élete?

2022. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

27: Pontosan így van, itt a véleményünket írjuk le. Ahogy te is!

Mi a többiek vesszük a fáradtságot és utánanézünk az adatoknak.

Az állításokkal vitatkozunk, érvként felhozva a vírussal, a járvánnyal kapcsolatos adatokat.

Ami a politikát illeti, az is mindannyiunkat érint, ezért jogunk van arról is elmondani a véleményünket, hiába nem tetszik.

2022. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
51%

28: Donáth Annáról nem én írtam. Attól, hogy valakinek ugyanannyi pipája van, még nem biztos, hogy ugyanaz a személy.


29: Honnan veszed hogy én nem nézek utána az adatoknak? Ráadásul az én adataim nem a médiából valók, szóval sokkal megbízhatóbbak.

Gondolom, a saját szemeiteknek ti is jobban hisztek, mint annak, amit ilyen-olyan érdekcsoportok által vezérelt megmondóemberek állítanak. MINDKÉT oldalon.

Ezért utálom a politikát. Amit itt a GYK-n írok, mind a saját tapasztalataimon és tudásomon alapulnak.

2022. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!