Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell engedni gyermeket...

Miért kell engedni gyermeket vállalni a rokkant, fogyatékos szülőknek?

Figyelt kérdés
Nem azokról beszélek, akik fogyatékosok ugyan, de azért dolgozni tudnak, hanem a súlyosan fogyatékosokról, akik nem képesek dolgozni, magukat is alig, vagy nem tudják ellàtni, de azért van, hogy csak becsúszik nekik egy gyerek, akit semmilyen szinten nem fognak tudni ellátni, ez borítékolható. Másoknak kell majd. Ennek mi értelme? Miért nem végeznek az ilyen esetekben mindig abortuszt? Ez a születendő gyereknek sem jó, egyrészt a nagyon rossz genetika, másrészt pedig azért mert szegényeket valószínűleg nem a szüleik fogják nevelni. És ha árvaházba kerülnek, ráadásul ugyanúgy súlyos fogyatékosok mint a szüleik, akkor nem is nagyon fogják őket örökbe fogadni, vagy legalábbis sokkal kisebb eséllyel, mint egy "normális" gyereket. Nem vagyok a fogyatèkosok, rokkantak ellen, sőt én több és nagyobb támogatást adnék nekik, mint amit most kapnak, de azt viszont ellenzem, hogy gyerekük legyen.

2022. jan. 30. 12:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
15%
Nézz utána Ludwig van Beethoven családjának.
2022. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
28%

Jelenleg is, ha kiderül a terhesség és a nőgyógyásznak/védőnőnek egy csepp esze is van abortuszra "küldi" a nőt - nem egy ilyen esetről tudok konkrétan. Miért is kellene a megtartásra biztatni, amikor utánna meg képtelen megjelenni azon a pár kötelező terhesgondozási alkalmon is? Úgy kell őket fenyegetni, hogy ha nem megy el, nem kapnak ellátást szülés után. Minek ennek gyerek? És ezek bizony még csak nem is romák, hanem "szép magyar" emberek. Lehet védeni az önrendelkezést, csak ilyen esetben nem sok értelme van.

Szerintem kellene olyan kategória, hogy egészségügyi sterilizálás. És az ilyen esetekben alkalmazni kellene. Én sok szempontból "liberális" vagyok, de ameddig az abortuszt a nő önrendelekésének tartok egy nem érző dologgal szemben, addig megtartani egy gyereket olyannak, aki annak az ellátására képtelen nettó gyerekkínzás. Nem az abortuszt tartom ilyenkor jó megoldásnak, hanem a műtéti megelőzést.

2022. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A 13-assal maximálisan egyetértek
2022. jan. 31. 12:04
 14/25 anonim ***** válasza:
28%

#13

Na és mi van, ha később benő az emberünk feje lágya, de már sterilizálva van?

2022. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Itt nem azokra gondolt szerintem, akiknek kisebb fogyatékossága van csak, hanem akik súlyosan fogyatékosok, még saját magukat sem képesek ellátni, nemhogy még egy kisgyereket. Kígyóknál is egy lelkiismeretes tenyésztő beteg, hibás génekkel rendelkező egyedet nem tenyészt tovább, a hibás géneket nem örökíti.
2022. jan. 31. 12:32
 16/25 hypno ***** válasza:
88%

#16.


Miért is állnál meg a fogyatékosok magzatainál?

Baleset ér és eltörik a nyaki csigolyád, onnantól kezdve magatehetetlen vagy és másokra szorulsz. Nosza gyakoroljunk eutanáziát? Mert úgy kényelmesebb a társadalomnak és családnak?

Vagy ha jó rokkant nyugdíja lesz a szerencsétlennek, akkor tartsuk életben, mert több rajta a haszon mint a kiadás?

2022. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Aki saját magát sem képes ellátni , az szerintem baromi ritkán szül gyereket.

Másrészt (ami sokkal gyakoribb) rengeteg a mentális beteg ember, aki fel tud öltözni, nem kell pelenkázni,tud beszélni,de éppen paranoid skizofrén vagy súlyosan depressziós, vagy bipoláris. De egy alkoholistát is simán idesorolnék. Rengeteg ember egy ilyen anya/apa mellett nő fel ,nagyjából a földi pokolban. Velük mit tennél ? És ha lerakja az italt,vagy szedi a gyógyszereit,kezelésekre jár? Hol van a határ valójában,mikor alkalmas valaki ellátni egy gyereket ? Mit tekintünk ellátásnak? Ismerek olyan családot, ahol épphogy van tető a fejük felett,a gyerekek mocskosak ,büdösek ,de van mit enniük és nem fagynak halálra. A szüleik nem fogyatékosok , elméletileg cselekvőképes,beszámítható emberek . Nagyon sok ilyen van . A kényszerabortuszt hogy hajtanád be ? Amikor a gyámhatóság a hús vér emberek érdekében sem jár el megfelelően akkor majd biztos kényszerabortuszra lenne kapacitás/erőforrás. Hajkurászni ezeket az emberek, és erőszakkal kipakolni .

Nagyon nem reális elképzelés.

2022. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"hanem akik súlyosan fogyatékosok, még saját magukat sem képesek ellátni"

Azok jellemzően nem is szoktak gyereket csinálni

2022. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem leszek népszerű, de én eleve megfordítanám a gyerekvállalás kérdést. Nem alanyi jognak kéne tekinteni, hanem kiváltságnak, amivel csak azok élhetnek, akik megfelelnek lelkileg, stb.

Egy általam képzelt szép új világban alapjáraton MINDENKI terméketlen, amit csak hivatalos procedúrát követően lehet feloldani.

2022. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 hypno ***** válasza:
17%

#20


A természet szerencsére eldöntötte ezt helyetted...és másként döntött.

2022. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!