Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell engedni gyermeket...

Miért kell engedni gyermeket vállalni a rokkant, fogyatékos szülőknek?

Figyelt kérdés
Nem azokról beszélek, akik fogyatékosok ugyan, de azért dolgozni tudnak, hanem a súlyosan fogyatékosokról, akik nem képesek dolgozni, magukat is alig, vagy nem tudják ellàtni, de azért van, hogy csak becsúszik nekik egy gyerek, akit semmilyen szinten nem fognak tudni ellátni, ez borítékolható. Másoknak kell majd. Ennek mi értelme? Miért nem végeznek az ilyen esetekben mindig abortuszt? Ez a születendő gyereknek sem jó, egyrészt a nagyon rossz genetika, másrészt pedig azért mert szegényeket valószínűleg nem a szüleik fogják nevelni. És ha árvaházba kerülnek, ráadásul ugyanúgy súlyos fogyatékosok mint a szüleik, akkor nem is nagyon fogják őket örökbe fogadni, vagy legalábbis sokkal kisebb eséllyel, mint egy "normális" gyereket. Nem vagyok a fogyatèkosok, rokkantak ellen, sőt én több és nagyobb támogatást adnék nekik, mint amit most kapnak, de azt viszont ellenzem, hogy gyerekük legyen.

2022. jan. 30. 12:43
1 2 3
 21/25 Thunderfairy ***** válasza:
Meg amikor a hangod után néznek fogyatékosnak. Igaz???
2023. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Fogyatékosnak lenni nem bűn, én soha nem állítottam olyat, hogy az, sőt azt is írtam, hogy én a jelenleginél jobban támogatnám őket, viszont a gyerek az más dolog. Még több egészséges ember sem alkalmas a gyereknevelésre, árvahazak tömve vannak gyerekekkel sajnos. Viszont egy beteg, fogyatékos rokkant ember sok esetben nem alkalmas egészségi állapota miatt a gyereknevelésre+ugye a genetikai tényezők
2023. jan. 26. 12:16
 23/25 anonim ***** válasza:

Igen, ezen én is sokszor elgondolkodtam már.

Pl. minden országban tiltják a közeli vérrokonok házasságát, azért, mert viszonylag nagy az esélye valamilyen rendellenesség felbukkanásának az utódoknál. Ezzel szemben akárhány gyereket vállalhatsz akár egy olyan problémával is, amit örökítesz és pocsék élete lesz tőle.

(Nota bene: úgy sem engedik a rokoni kapcsolatokat, ha sterilizáltatják magukat, azaz nem lesz utód...)

2023. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Tehetség másként válasza:
0%
Egy fogyatékossággal élő embernek ugyanúgy van joga teljes életet élni, gyereket nevelni, mint egy ép embernek.
2023. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
és a gyereknek joga van-e örökletes betegségek nélkül megszületni?
2023. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!