Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tehetnéd, kinek a fizetésén...

Ha tehetnéd, kinek a fizetésén emelnél?

Figyelt kérdés
A jelenlegi fizetésüket odaírtam a bértábláik alapján.

2022. jan. 31. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

200-ban minimalizálnám minden diplomás pedagógus, rendőr, tűzoltó, és mindennemű egészségügyis fizuját. Nyilván lehet több is, de ez alá ne menjen. Ezek az emberek nagy felelőséggel bírnak, rengeteg múlik rajtuk, osztán valamiért baromira nem fizeitk meg őket.


Az OKJ-s pozíciók, mint a dadák, pedasszisztensek, nővérek... hát ez kérdéses. Ők ugye sokkal kisebb szakértelemmel bírnak és a felelősségük is jóval kisebb, de a hiányukat mégis megszenvedi a rendszer.... úgyhogy igazából az ő fizujukat is 200 köré lőném be, de ezesetben a mellettük lévő szakember (pedagógus, orvos) egy alsóhangon 30%-al keressen már többet.


Ezeken belül terhelt ágazatokban plusz pótlék is jöhetne. Pl minden hiányzó munkaerő után X%-al magasabb pótlék (azaz ha 4 ember kéne, de csak 2 van, akkor az a kettő többet kap, mint azon a helyen ahol 4ből 4en vannak).


Áh, de igazából kár ezen agyalni, úgyis telibesz*rják...

2022. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Most mit mondjak erre? A Fidesznél haszont élvező ágazatok az élsport, vallás, alkoholipar. Elhanyagolt ágazatok az oktatás, egészségügy.


Az egészségügy mostani béremelését meg kellett előzze az, hogy a Magyar Orvosi Kamara egyre hangosabban követelte, és egyre nagyobb szimpátiát találtak a társadalomban. Voltak olyan jelenetek, mint amikor az államtitkárt kifütyülték az orvosok, aki a pódium mögött elbőgte magát!

2022. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Az ápolókén és az orvosokén. Ők életet mentenek
2022. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%

"Az ápolókén és az orvosokén. Ők életet mentenek"

ha a tanár nem figyel oda, akkor a többiek által zaklatott gyerek is megöli magát

ergo a tanár figyelemmel életet menthet

2022. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

14+1

Meg ha a tanár nem tanítja megfelelően a gyereket, nem lesz belőle sem orvos, sem ápoló:D

2022. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%
lehet azt mondani, hogy a tanárnak nem kell csinálnia semmit, én ís azt hittem, hogy minden második órában tanít és kész, de főleg járvány és tanárbetegedések idején még kajálni sincs némelyiküknek ideje
2022. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Az első három munkakörben, valamint a szociális szférában dolgozókén.

De a valaki által írt nettó 200 minimum is egy vicc ezekben a munakörökben. Hogy lehet manapság 200 ezerből megélni, ha egy koszos albérlet is 90-100 ezernél kezdődik?


Orvos vagyok, nyilván ez a fizu sem a csúcsa a dolgoknak a nyugati fiizetésekhez képest, de ahhoz viszonyítva, hogy 6 éve én nettó 124 ezer forintért kezdtem dolgozni, nettó 400 felett kezdőként nem annyira vészesen rossz. És egész jó ütemben nő. Csak ezt a szar szolgálati jogviszonyt ne b.ták volna oda a fizuemelés mellé, ugye....

2022. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sztem ugyanilyen gáz hogy egy MSc-s diplomás a versenyszférában is csak 150-et keres traineekent. Pár éve egyébként az építészeket még ingyen dolgoztatták 1-2 évig, vagy ilyen 60 ezrekért, jelenleg nem tudom mi a helyzet. Kezdő informatikusról is hallottam, aki annyira ostoba volt, hogy elvállalt egy munkát 170 nettóért, hozzáteszem bepalizták, azt mondták itt sokat lehet tanulni, meg "a legnagyobbakkal dolgozhatsz együtt"

Marketinges, grafikus, szintén bagóért dolgozik az elején. Igaz, ott nincs annyira Msc, de ha valaki mégis csinál, az senkit se érdekel. Mint ahogy az informatikában se előny, inkább manapság már beszólogatnak miatta, hogy a "diploma nem ér semmit" ezt konkrétan 5-ből 2 állásinterjún hallja manapság az ember.


Egyszóval én MSc-sek számára államilag adnék egy pótlékot az első pár évben, amíg behozzáka kimaradt éveket. Mivel a cégek nem fogják ezt megfizetni, és így hátrány az egyetem, nem előny. Szóval nem hogy az egyetemeket kéne fizetőssé tenni, de az államnak kéne fizetnie az egyetemistáknak, hogy egyetemet bevállajanak, és utána még egy jó 10 évig, hogy ne szenvedjenek hátrányt az egyetemet nem végzettekkel szemben a munkaerőpiacon.

2022. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!