Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógussztrájkból az...

A pedagógussztrájkból az következik, hogy minden munkás 250k nettó alatt tüntethetne?

Figyelt kérdés

A pedagógus átlagbér 250k. Az idős pedagógusok is sztrájkoltak, akik ennél jóval többet visznek haza és nem arról szólt a sztrájk, hogy apályakezdők mennyik keresnek. Hanem általánosságban a pedagógusok. Rengeteg munka fizet ennyit vagy ezalatt; Lides, teszkós, GLS, futárok, rakodó, összeszerelő, technikus, operátor, diszpécser, irodista, stb. Azok is mind tüntethetnének hiszen nagyon kevés a pénzük, nemde?


Ráadásul ők nem kapnak olyan kedvezményeket, mint a pedagógusok, hogy részmunkaidős napi 5-6 óra bejárás, három és honap szünidők, amit már egy pályakezdő is megkap. Mit gondolsz?


2022. febr. 6. 18:49
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Megsértődsz ha azt mondom buta vagy?
2022. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Én gyárban (Vas megye) viszek haza 320 nettót végzettség nélkül kezdőként + nálunk van cafi is.


Egy kezdő tanár diplomával kap 170-et, hát ne mondd, hogy ez normális. Ki fogja így az én leendő gyerekeimet tanítani?

2022. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

"Ráadásul ők nem kapnak olyan kedvezményeket, mint a pedagógusok, hogy részmunkaidős napi 5-6 óra bejárás, három és honap szünidők, amit már egy pályakezdő is megkap."

Ti komolyan még a mai napig is azt hiszitek, hogy egy tanárnak ott kezdődik a munkaideje hogy belép a tanterembe, és ott végződik is, ahogy kilép onnan?

2022. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, én Békés megyéből 2015ben jöttem el, akkoriban már nettó 100 ezer jó fizetés volt. Az emberek 70%a szakmunkás minimálbért illetve minimálbért keresett, tehát nettü 68 ezer és nettó 81 ezer közt keresett a lakosság 70%a. Akkoriban egy tanár kezdőként keresett nettó 120 ezret ami gazdagnak számított, errefelé mai napig középosztálybelinek számít a pályakezdő tanári fizu. 2013ban felénk a fizikai munkások átlagbére alig bruttó 133 ezer Ft volt ami netóban 80 ezer Ft.
2022. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenki sztrájkolnak, nem értem a kérdést.

Most is csak annyi volt a baj, hogy nem várták ki a jogerős bírósági ítéletet.

A szàmolàs nem megy arrafelé.

2022. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Végül kivárták a jogerős ítéletet. Csak az EMMI bekamuzta, hogy másodfokon meg fogják támadni és nem szólt, hogy mégsem. De a végén nem támadták meg, tehát meg is volt az ítélet és végül az maradt a jogerős.
2022. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A pedagógus átlagbér 250k. Az idős pedagógusok ... ennél jóval többet visznek haza"

Te azt hiszed, hogy a pedagógusok az átlag 250-et haza is viszik? :DDD Az az átlagos bruttó, barátom!

2022. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

5-6 óra bejárás, plusz gyermekfelügyelet, dolgozat javítás, helyettesítés, készülés, tanulmányi kirándulás (ami a tanárnak egyáltalán nem móka, baromi meló van vele).


Szünidő: nyáron eleve június végéig be kell járni, majd augusztus 20-a után kezdünk. Amikor nincs tanítás pl. tanmenetet írsz (tehát megjósolod, hogy egész évben napra pontosan mit fogsz tanítani), stb.

Plusz számold hozzá, hogy lehet napra kiszámolva több a szabadság, mint másnak, de nem is akkor veszed ki, amikor akarod. Ha pl. gyerekeddel valami van, temetésre kell menni, stb. akkor meg kell oldani a a helyettesítést.


Ettől egyébként mindig savat hányok, amikor a különböző szakmákat hasonlítják össze a tanárokkal. Semmi értelme. Ha nem mennek el elegen ennyiért tanárként dolgozni, akkor nem lesz aki tanít. Tök mindegy, mennyit keres az XY a Z munkahelyen. Ez nem befolyásolja ezt a tényt.

2022. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

"a szabadság ... nem is akkor veszed ki, amikor akarod"

Vagyis az olcsóbb elő- meg utószezon szóba se jön: akármilyen alacsony a fizetés, csak főszezonban lehet belőle nyaralni. Vajon hány évente jöhet ez össze egy pedagógusházaspárnak?...

2022. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: elmehet táboroztatni, aztán azt leírhatja nyaralásnak... (nyilván ironizálok)
2022. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!