Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt hogy gondolta Vona?

Ezt hogy gondolta Vona?

Figyelt kérdés
[link]
2010. szept. 10. 21:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Ez a Vona nagyon király. Szerencsétlen mindent elkövet a cigányok integrálásáért, de neki sem fog menni, hamár 400éven át nem sikerült senkinek.
2010. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Maga az ötlet egyáltalán nem hülyeség. Én is leírtam pár válaszban már itt, hogy a cigányság integrációja kizárólag a gyerekek útján lehetséges, ha egyáltalán. Egy 30-40 éves ember már nem fog életformát váltani, és mivel a cigányság zömének életformája drasztikusan eltér a modern piacgazdaság igényeitől, abba nem is integrálhatók. Tehát csak a gyerekek maradnak, akiket még lehet szépre, jóra tanítani. Persze, tudom, hogy ez se egyszerű. Ez a bentlakásos intézmény pl. eleve sokba kerül, de ha azt akarjuk, hogy tényleg hozzon eredményt is, akkor rengetegbe. Meg szerintem az túlzás, hogy általános iskolás kortól kerüljenek be. Bőven elég 10 éves kortól. És még nagyobb bökkenő, hogy hogy lehet rávenni a szülőket arra, hogy belemenjenek ebbe a bentlakásos rendszerbe.
2010. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

"hogy lehet rávenni a szülőket arra, hogy belemenjenek ebbe a bentlakásos rendszerbe."

Ez egyszerű, még a cigányszülők is szeretnék, ha a gyerekük többre vinné mint segélyből tengődés.

2010. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
34%
Sőt! Tudjátok hogy örülnének, hogy az állam eteti a purdét?
2010. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%
21.19: Hát én ebben nem vagyok biztos. A cigány családokban nagyon erős a családi kötődés, nem hiszem, hogy csak úgy odaadnák a gyereküket, meg félnének attól, hogy átnevelik őket, és aztán már nem hozzájuk fognak kötődni. Nagyon erős ösztönzés kell ahhoz, hogy ebbe belemenjenek.
2010. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy mennyire sikerülne, de nem rossz elképzelés. Mert nem egy leányálom pedagógusnak lenni egy ilyen intézményben, de ha sikerül nagyobb hatást gyakorolni a cigány gyerekekre, mint a saját szüleik, akkor egész jól is kisülhet a dolog. Amúgy naiv kísérletnek tartom, de sajnos jóhiszemű megoldások nem jönnek be. Még ezt a javaslatot is gondolom sokan le fogják ugatni, pedig ez sem elég erélyes. Nem lehet LMP-sen rámosolyogni a cigókra, persze nem is lehet egykönnyen kényszeríteni őket. Ebből a szempontból jó Vona elképzelése.
2010. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy nagyon nagy baromság.

Egyetértek Vona Gáborral abban, hogy a helyzet ellen tenni kell. De nem így. Nem lehet az embereket, a gyermekeket származás alapján kötelezni valamire.


Alapvetöen azt sem tartom jó ötletnek, hogy egy 6-7 éves gyermeket -mert ugye ez az általános iskolába lépés kora - elszakítsunk a családjától. Az a kor ez egy gyermek életében, amikor szüksége van a családra.

Igen, Vona Gábor jól mondja, vannak olyan esetek, amikor a családban a gyermek semmilyen értelmes, példamutató felnött magatartást nem lát(hat), ilyenkor a gyermeket származás, faji hovatartozás nélkül ki kellene szakítani a családból. El lehetne indulni talán ebbe a bentlakásos iskolai irányba, de nem származási alapon, hanem szigorúan szabályozott családvizsgálat után.

De akkor ugyanúgy vonatkoznia kellene ennek a magyar családokra is, a cigány családokra is, és bármilyen Magyarországon élö családra.


Másik kifogás. Ha a cigányokat integrálni akarjuk, akkor vajon mennyire hatékony megoldás lehet az, hogy 8-12 évre összezárják csupa cigány gyermekkel? Nincs kapcsolat a magyarokkal, ök is cska azt látják, tudják, hogy ök nem élhetne otthon, a magyarok igen, tehát nem kezdenek el magyarok lenni, inkább még jobban kiválnak.


Szerintem ez egy teljesen buta, és célra nem vezetö ötlet.

2010. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 bumbi02 ***** válasza:
66%
nem halva született ötlet.. csak nem kéne korlátozni hogy a cigánygyerekek.. sokszor nem ártana hogyha bennlakásos kicsit szigorubb iskolák lennének...a gyerekeket tényleg fiatal korban lehet szocializálni.. 12-13 év felett már eléggé nehézkes.. elsőtől kezdve kéne foglalkozni velük rendesen.. nem csak cigánnyal, mindegyikkel..
2010. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
2010. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%
21.26: Hát kényszert ebben semmiképpen nem szabad alkalmazni, ez jogilag nem is lehetséges, és nem is célravezető. Az viszont nem baj, ha speciálisan a cigányságnak szóló felzárkóztató program készül, mert ők vannak a legnagyobb bajban, és a leszakadásuk, a különállásuk a társadalmi és a gazdasági rend alapjait is fenyegeti. Azzal sincs baj, hogy csak cigánygyerekek lennének egy intézményben, mert hát miért húzzunk le másokat is csak azért, hogy velük vegyítsük, meg erre nincs is szükség. Egymást közt magabiztosabbak lehetnek, és közben egy olyan kulturális és magatartási mintát kapnak, ami összeegyeztethető a többségi társadalom értékrendjével.
2010. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!