Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valójában kit támogat a...

Valójában kit támogat a kormány a különböző családtámogatási csomagokkal, CSOK, babaváró hitel, zöld hitel, lakásfelújítási támogatás? Csak, mert az árak egekbe emelkedésével már kizárólag az egyébként is tehetős vállalkozói réteg jár jól.

Figyelt kérdés
A lakások, családi házak árai ugyanannyira elszálltak, mint a vállalkozók munkabérei. Például ha egy szakinak számlaképesnek kell lennie, hogy igénybe tudjuk venni az otthonfelújítási támogatást, pont annyival vállalja drágábban a munkát mint amennyi támogatást kapnánk. Minden támogatás már fullosan beépült az árba. El kellene gondolkozni, hogy végülis kit támogat a kormány ezekkel a támogatásokkal. A családokat, vagy a kis- és nagyvállalkozókat, akik már egyébként is pénzesek. A fiatal pályakezdők lakáshoz jutása már a támogatásokkal kimaxolásával is csak évtizedekre történő eladósodással megy. Az egyedülállók lakáshoz jutása pedig csak gazdag szülőkkel megoldható. Ez a nagy családtámogatás amire mindenki vágyott?
2022. febr. 9. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem nagyon kell elgondolkozni rajta. Egyrészt tiltja a hatalom, másrészt eddig is tudvalevő volt: a felső-középosztályt.


Nemrég vettünk egy 35 m2-es lakást. Párommal az első lakásunk, tök jó. Felvettük rá a babaávrót. Az egyharmadát fedezte, a maradékot nekünk kellett összerakni. A maga módján jó, hogy nem lakáshitelt kellett felvenni, ez kétségtelen, de nyilvánvalóan annak éri meg ez a támogatás, akinek amúgy is van 10-20 milliója.


Az adóvisszatérítések alapötlete amúgy nem rossz, hisz így csak az kap támogatást, aki dolgozik is, megkerüli a segélyből élők csoportját. Ugyanakkor aki minimálbéren él, az bszhatja, mert hiába lenne rá jogosult, nincs annyi adója amiből visszatéríthetnének neki.


De igazából ez a jobb oldali gazdaságpolitika. Mármint most nem mutogatok, a klasszikus idológiák palettáján a jobboldali gazdaságpolitika a már valamennyi vagoynnal rendelkezőket támogatja, hogy ezáltal serkentse a gazdasági növekedést, míg a baloldal az alsóbb rétegeket támogatja inkább, hogy csökkentse a társadalmi osztályok közti különbséget (de ezáltal nem produkál akkora növekedést). Mindkettő üdvözlendő cél, de önmagában mindkettő szar, hisz hiányzik belőle a másik oldal előnye.


Az a szép, hogy eközben a kormány kommunikációja teljes mértékben baloldali, azaz úgy beszél, mintha a kis embereknek kedvezne. Aki meg nem sázmol utána, bekajálja. Kb mint a szocializmusban, csak ott nem volt ennyire jobboldali a gazdaságpolitika:D

2022. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A tüzépeseket, kereskedőket. És találd csak ki, hogy pont kinek vannak tüzépei?
2022. febr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz, a családot tervezők jártak jól leginkább.
2022. febr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Varga Judit féléknek segít,hogy megvehesse a nyolcvanhatodik ingatlanját a CSOKból
2022. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők pont hogy szerencsések ha kijönnek 0-ra. Felment az ára a teleknek, építő anyagnak, szakmunkásnak.. Egyik kézzel ad, másikkal pedig elvesz.
2022. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Lehet hogy nem sokan értenek velem egyet, de már volt sikeres állami lakásépítő program, a mai szocipanel házakra gondolok. Lehet szidni de még mindig sokan laknak benne, komfortos lakhatást biztosít nagyon sok embernek. Modernizált változatban lehetne még építeni, nem pumpálná fel annyira az árakat, sőt, a használt lakások is olcsóbbak lennének.
2022. febr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os, az "olcsó" panel lakások árai is az egekbe mentek már a támogatások miatt. Már csak a befektetőknek van rá pénze, hogy megvegyék és aztán drágán kiadják albérletbe.
2022. febr. 10. 00:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom hogy kellene még építeni panelházakat, előre gyártott betonelemekből, pont úgy mint régen, de valamilyen esztétikusabb formában
2022. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

8, hát én ebben nem vagyok biztos.

Oké, Budapesten visozonylag kevés üres lakás van, de van. Szerintem első körben arra kéne törekedni, hogy a meglévő lakások legyenek eszéttikusak és lakottak. Így is baromira be van már építve a város, nem kéne még több.

Pl eeelvileg van arra szabály, hogy az üresen álló lakás után a tulajnak büntit kell fizetnie, de ezt sztem nem tartatják be túlzottan.. legalábbis több ismerősömnek is van üres lakása a városban és telibe szarják. Az kéne, hogy erre egy szép nagy sarcot kivetni, és akkor nem állna érdekükben üresen hagyni. Ez lejjebb nyomná valamelyest a lakás/albérlet árakat is, meg fölöslegessé tenné az új épületek építését egy bizonyos szintig.

2022. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Nagyvárosokban (Szeged, BP. biztos) szerintem nincsen elég lakás, olyan albérlet árak vannak, hogy mellette nem lehet félretenni saját lakásra. Rezsivel együtt simán elmegy 150 ezer, aki meg nem adja ki az jó nagy hülye, mert egy csomó pénztől esik el. Szerintem nincsen annyira sok üres lakás.

Én az airbnb-t tiltanám be, ez rossz a szállodának, és azoknak is aki lakást bérelne. Most a covid miatt közülük sokan pofára estek

2022. febr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!