Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy az...

Egyetértetek azzal, hogy az elmúlt tíz évben jelentősen csökkent a nélkülözők száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link]
2022. febr. 11. 08:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Amik nekem feltűntek:


Régen mindenki az olcsót vette, saját márkás termékek, olcsó energiaital, mindenféle névtelen kóla, meg cukros lötty.


Most meg a segédmunkások is raklapszám hordják a boltból a Coca Colát, meg Red-Bullt isznak és nem a 150 Forintos Budget energiaitalt.

2022. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

#9 jellemző, hogy egy fidióta nem érti a példát, de elmagyarázom:


Lőrinc keres havonta 100 milliót, 9 másik ember 200000 ezret. Átlagbér 10 milló/ hó :)


Hol minden étterem tele? Itt Budapesten tök jó mert nem kell már foglalni helyet mert mindig van, még péntek, szombat este is.


Újnak látszó autók azok vannak, főleg hitelből, mert a prolipresztízs mindig nagy úr a vadkeleten.

2022. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

A lakhatás egyrészt tény, egyre elérhetetlenebb.


Másrészt régen is sokak számára az volt. Vidékiként sosem volt könnyű mondjuk Budapestre felkerülni. Mindig az volt az arány, hogy az emeletes vidéki házból csak egy 2 szobás kis panel jönne ki. És ez 10+ éve.


Illetve akinek van 2 dolgozó szülője, aki támogatja, ő maga is dolgozik, van párja aki szintén. Kapnak anyagi támogatást, relatív kedvező hiteleket, CSOK, állami támogatás, stb.


Ha belegondolok, én mint egyedülálló is tudtam egy kis lakást venni, 2 szobás panelt. Most a felújításba bele ülök még milliókat, de ha azt nézem, milyen hátterem volt. Zéró anyagi támogatás, nincs adóstársam, senki egy fillért nem adott bele nekem. Alacsony bérre vagyok bejelentbe, stb. És még így is összejött.


Nyilván ehhez kellett az, hogy fejlődjek, dolgozzak éveket.

2022. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Egyértelműen csökkent.

Azért tudnak közmunkásokat megzsarolva és krumplit osztogatva szavazatokat gyüjteni, mert rohadt nagy a jólét.

2022. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, szegények, közmunkások, hajléktalanok mindig voltak és mindig is lesznek.


Mert ahhoz, hogy javuljon az életszínvonalad, neked is tenned kell. És valljuk be vannak emberek, akik a kisujjukat nem emelik meg, ők nyilván nem fognak soha jólétben élni.

2022. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán. Korábban több fiatalt láttam akik saját lakásba tudtak költözni, most 40 alatt csak elvétve tudok ilyenről.
2022. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

"hogy egy fidióta nem érti a példát, de elmagyarázom:



Lőrinc keres havonta 100 milliót, 9 másik ember 200000 ezret. Átlagbér 10 milló/ hó :)"


Látom az arányokról se hallottál még.

A társadalom még mindig nem úgy néz ki, hogy 1 Mészáros Lőrinc, 9 200 ezres fizetésű ember.

2022. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!