Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy az...

Egyetértetek azzal, hogy az elmúlt tíz évben jelentősen csökkent a nélkülözők száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link]
2022. febr. 11. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
A környezetemben tényleg jobban élnek, ahhoz viszont nyilván nem ismerek elég embert, hogy ebből kijöjjön egy országos statisztikai.
2022. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem! Ez egyszerűen, hazugság!
2022. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Lehetne jobb is,de igen alapvetően.
2022. febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is annyit biztosan állíthatok, hogy a családi, baráti, ismerősi, munkatársi körömben abszolút igaz, hogy érezhetően jobban élünk/ élnek... gondolom nem mi vagyunk csak a " kiválasztottak"...🤔
2022. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Mi számít nélkülözésnek?


Mondjuk én a lakhatási válságot ide sorolnám.

Sok fiatal nélkülözi a saját privát szférát,albérletre sincs pénze sokaknak,így ez csökkent életminőség,mondjuk idős szülőkkel nyomorogva élni,kis helyen.


A társadalmi szakadékok pedig az adórendszernek,a családtámogatási rendszernek köszönhetően egyre nagyobbak.


Másrészt az sem mindegy,hogy az átlag embernek mennyit kell dolgoznia,azért,hogy ne nélkülözzön.

X nem tudom mennyi túlórával lehet torzítani azt,hogy ki milyen szinten él,csak nem mindegy milyen áron.

2022. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Igen nagyon sokat emelkedett az életszínvonal, az én megyémben 2015ben még csak nettó 130 volt az átlagbér, ma már 230 nettó. Az emberek vagy dupláját keresik anno 2014 tájékán amikor nekem továbbtanulás volt mindenki azt mondta ne légy szakmunkás mert örülhetsz a nettó 80 ezernek is ,ma 2022ben egy szaki már nálunk is 200 nettó felett keres, a hónap végi evés mérnök szokásból legalább kijöttünk.
2022. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
He fideszül beszélnék, akkor azt mondanám, hogy igen, minden más emberi nyelven nem.
2022. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

#6 és kit érdekel, hogy mennyit emelkedett a szám amit kapnak, anélkül, hogy mennyit emelkedett az a szám amit ki kell adni?


Nem mintha az átlag bármit is mondana:

Egy kisfiú megkérdezi a nagypapáját, mi az, hogy átlag. Nagypapi elgondolkodik, majd mond egy példát:


- Te 8 éves vagy, én 80, tehát ketten együtt 88 évesek vagyunk, vagyis átlagban 44 évesek, ami a legszebb férfikor.

De, te se tudsz mit kezdeni a nőkkel, meg én se!

2022. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

8.


Tudod a társadalom nem csak 8 és 80 évesekből áll.

Ezért demagóg a példád, illetve ezáltal te magad is.



Én is úgy gondolom, hogy jobban élünk, szinte minden étterem tele, wellnessfürdők, új autók.

Félénk egy segédmunkás is 15-20 körül kap.

Közben egy albérlet 70 ezer.

Akkor miről beszélünk?

2022. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Le lehet pontozni, de alapvetően azt látom, hogy átlag szinten jobban élnek az emberek.


Panelban lakom, mindenhol autók, mindenki felújít, a legtöbb ház le van szigetelve, ablakcserés.


Vidéken hazamegyek nem ismerek a környékre. Akik régen "jó múdúak" voltak azoknál áll 2-3 nagyobb autó, meg 1 hobbi autó. Akik meg csak átlagos fizetésűek azoknál is legalább 1-2 régebbi, kisebb autó.


Összességében viszonylag jó állapotú az ország. Sokat túrázom, nem azt mondom vannak leszakadt világvége falvak, de összességében a legtöbb kisebb település is egészen rendezett. Nem egy Ausztria szint persze, de nem is putri gettók.

2022. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!