Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy kb.4-5 év múlva...

Igaz, hogy kb.4-5 év múlva összeomlik a nyugdíjrendszer?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam mostanában vkitől... és nem tudom, hogy tényleg így lesz-e...
2010. szept. 11. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
40-50 év múlva jósolják.
2010. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Én egy németországi cikkben olvastam pár éve, hogy miután a fiatalok egyre késöbb és egyre kevesebb gyermeket vállalnak, így a lakosság nagy része pár éven belül nyugdíjasokból fog állni, ezért elképzelhetö az összeomlás.
2010. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
48%
A 4-5 év korai nagyon, feltételezve persze, hogy nem lesz államcsőd, s azért ebben bízhatunk.
2010. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

"Ezt hallottam mostanában vkitől... és nem tudom, hogy tényleg így lesz-e..." tipikus -.- ahelyett, hogy utánanéznél, beveszel mindent,amit Józsibá mond a kocsmában

Amit a német újság írt az így nem pontos: a lakosság nagyobb része lesz öreg/már nem dolgozó. A fiatalok a kitolódott munkábaállás miatt lesznek kevesebben a munkaerőpiacon

Ezt most nagyon leegyszerűsítettem! Ha bővebben érdekel a téma, google a barátod/nőd

2010. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Egész pontosan elképzelhető, hogy néhány évtizeden belül komoly gondjai lesznek a nyugdíjrendszernek.

De nem kell pánikolni, egyszerűen foglalkozz az öngondoskodással. Például lépj be önkéntes magánnyugdíjpénztárba. Vagy rendszeresen fektess be valamibe, amiből később pénzed lehet. Én például megfelelő életbiztosítást indítottam, mert látom, hogy esélyes, hogy mire nyugdíjba megyek, addigra magamnak kell gondoskodnom magamról. És ha most, a húszas éveimben fektetek be kevesebbet, az a hatvanas évekre igen jelentős kamatot fog produkálni nekem. Legalábbis remélem. Ha meg mégsem lesz szükség a dologra: akkor vagy iszonyú jól fogok élni nyugdíjasként (nyugdíj+a félretett pénz), vagy, mivel ez a pénz, ellentétben a nyugdíjpénztárakkal, öröklődik, jó lesz a gyerekeimnek. :)


Na mindegy, a lényeg, hogy mivel az már biztos, hogy nem olyan stabil a nyugdíjrendszer, mint régen, mindenképp fontos, hogy az ember gondoskodjon magáról, gondoljon a jövőre.

2010. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Azt nem tudom mikor,de hogy a közeljövőben az állami nyugdíj meg fog szűnni létezni egyes országokban(pl Magyarország ha nem változik a gazdaság és népesedési politika), az biztos.
2010. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, de nem csak az hanem a TB és többi szociális rendszer is, segélyezés stb. Mivel nem termelünk lófaxt sem, csak importálunk az összes pénz kifelé áramlik, adófizető meg lassan már nem is lesz.
2010. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

"A 4-5 év korai nagyon, feltételezve persze, hogy nem lesz államcsőd, s azért ebben bízhatunk."


Ne hogy azthidd. Nemhogy nem korai hanem már régesrég megtörtént, 2007 környékén. Most is IMF hitelből fedezzük a nyugdíjakat, segélyeket.

2010. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A nyugdíjrendszer sohasem fog összeomolni, mivel nem is létezik.


Persze a sajtó "nyugdíjrendszerről" beszél, és "összeomlásról", mert a sajtó szereti a szenzációkat.


Valójában akkor lehetne nyugdíjrendszerről beszélni, ha a nyugdíjügy valami viszonylag önálló rendszer lenne, ami egyszer megszabott szabályok szerint változatlanul működik évtizedeken át. Ekkor lenne értelme azt számolgatni, hogy összeomlik-e és mikor. Azonban nem létezik ebben az értelemben nyugdíjrendszer. A nyugdíjkifizetési szabályok 1-2 évente változnak, azaz ha úgy tűnik, hogy a jövőben ezekkel a szabályokkal az egészet nem lehet folytatni, akkor átírják a szabályokat és kész. Ez egy csomószor megtörtént az elmúlt években. Így semmi értelme nincs arról spekulálni, mi lesz 5, 10 vagy 1000 év múlva a nyugdíjakkal, mert ha úgy tűnik, hogy baj lesz, akkor már jövőre megváltoztatják a "rendszert" és rögtön új jóslatokat lehet gyártani.


Viszont a szenzációhajhász sajtó mindig el fogja tudni adni a félművelt okoskodóknak az "... rendszer ... év múlva összeomlik" című szenzációkat.

2010. szept. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tegnap 17:16


Egy pozitív elsődleges áht. egyenlegű ország semmiféle segélyt vagy nyugdíjt nem "fedez" hitelből, egyedül az államadósságkezelés egy részét. Ennek megfelelően Magyarország sem csinál semmi olyasmit, mint amit te a Blikkben olvastál vagy a zöldségespiacon olvastál. Csak kb. 2002-től 2006-ig volt az a helyzet, amiről beszélsz.

2010. szept. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!