Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi nyugdíjrendszer...

A jelenlegi nyugdíjrendszer fenntartható?

Figyelt kérdés

Csak esetleg a 30 évben tévedett Orbán, hiszen fél év után már nem tűnik működőképesnek?

[link]


2010. dec. 16. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Persze!!! Hiszen a születések aránya nem csökken, dehogy. Amikor én nyugdíjas leszek akkor is ugyan ennyien fognak dolgozni, járulékot fizetni, ezért nyugodtan lehet folyósítani az én befizetett pénzem a mostani problémákra. Nagy szart. Orbán könnyen ugat, nem neki kell majd számot adnia akkor!
2010. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Azt mondta, a választások előtt (februári a cikk!), hogy 30 évig fenntartható. Ez annyit jelent, hogy tovább nem. Ebből értelemszerűen következik, hogy változtatni kell és ennek megfelelően változtatnak is. Nem értem, hogy mi a kérdés.
2010. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem a "nem szükséges más modellekre áttérni" megjegyzésből inkább az következne, hogy akkor nem szüntetjük meg a magánnyugjdípénztárakat, de valószínűleg, én értelemezem rosszul...
2010. dec. 16. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Fent tartható akkor, ha a születő gyermekek száma és a dolgozó emberek száma bővül. Sajnos jelenleg egyik sem igaz, de szerencsére a kormány új családi adórendszere arra ösztönzi a családokat, hogy vállaljanak több gyereket. Nem véletlenül 3 gyereknél nő meg jobban a támogatás mértéke, hiszen a legtöbb ember csak 2 gyermeket akar, de ilyen támogatással lehet, hogy bevállalják a harmadikat. Ha meg a családok nagy része elkezd 3 gyermekben gondolkodni, akkor megindulhat egy pozitív folyamat. A munkahelyek teremtésén meg ugyebár most is dolgoznak, az egy könnyebb feladat.
2010. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmü,hogy nem, mivel alacsony jövedelemből már nem lehet magasabb járulékot fizetni, a feketemunkából és a minimálbérre bejelentett dolgozótól ás munkaadótól sem lehet többet levenni, mivel a zsebekbe nem lát bele az állam bácsi.Egyre több az olyan eltartott ,aki nem sokat tett be a közösbe mégis nyujtja a markát.Itt megy el nagyon sok pénz és nem beszhéltünk a vélt rokkantakról és a több százezer forintos nyugdijasokról.Amig ezt nem teszik rendben csodákat ne várjunk.
2010. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"szerencsére a kormány új családi adórendszere arra ösztönzi a családokat, hogy vállaljanak több gyereket"


- Érdekes a gondoalt, hogy valakit a pénz motivál arra, hogy gyereket vállaljon. Van esetleg példa arra, hogy ez valahol bejött?

2010. dec. 16. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyerekeket bizony el is kell tartani ,felnevelni és "munkába állítani"; miből??? ha nincs munkahely???

Igérni mindenki tud ,számonkérni már nem lehet csak

4!!év múlva!Ezeken kell változtatnunk!

2010. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"- Érdekes a gondoalt, hogy valakit a pénz motivál arra, hogy gyereket vállaljon. Van esetleg példa arra, hogy ez valahol bejött?"


Vannak olyan családok, akik több gyereket akartak, csak nem kerestek annyit, hogy betudjanak vállalni még1et. Így viszont több marad náluk, úgyhogy ha akarnak akkor megtehetik, hogy felneveljenek még1 gyereket.

2010. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!