Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves ellenzékiek, miért...

Kedves ellenzékiek, miért nincs megegyezés még az Összefogás listájáról?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésnél azt mertem leírni, hogy komoly pénzekről, hatalomról van szó és ezért nem tudnak megállapodni az érintett pártok, de szépen lepontoztak. Aztán szeretném tudni, hogy az Összefogás mégis miért nem képes megegyezni a közös listáról azok szerint akik nem olyan elfogult Fidesz bérencek mint én.

2022. febr. 13. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem népszavazást kellene tartani a listáról!
2022. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Tudod, minket nem igazán érdekel a hasfájásod. Szavazunk arra, aki a helyi jelöltje lesz az összefogsnak. És közben pontosan tudjuk, hogy a csüngőhasúnál bárki jobb választás lesz.
2022. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Ott kezdődik a dolog, hogy olyan emberek szerepelnek majd a lista elején, akik be sem ülnek a Parlamentbe. Dobrev és Karácsony tuti kiesik, és mivel bukni fogják a választást, Márki-Zay is Hódmezővásárhelyen marad. Szóval a listájuk elején Jakab és Fekete-Győr lesz, a két legnagyobb bohóc jut be elsőként, utánuk meg jön majd Gyurcsány.

(Ezt is le fogják pontozni, mert maguk is félnek az igazságtól.)

2022. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Listán Kétfarkú Kutya párt, egyéniben az ellenzéki jelölt, nem izgat már a lista, meguntam a várakozást, meg ha ki is derül napokon belül, mert ugye utolsó határidő február 26-a lesz, úgy is azt fogják csinálni, hogy a tavalyi előválasztás veszteseit felpakolják a listára...szerintem ezzel az előválasztás intézményét köpik szembe, mint ahogy a Momentum csinálta, hogy a listájukon a 15 emberből 14 vesztes jelöltet felpakolták, mélyen kiábrándultam a Momentumból, érdekes a Párbeszéd 15-ből 14 olyan embert képes volt felpakolni, akik nem indították és nem vesztettek az előválasztáson, erről ennyit, úgy hogy listán nálam a Kutyák lesznek.
2022. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
#3: Amúgy tényleg szégyen ilyen listával előállni, gondolom ezért nem sürgetik. 😆
2022. febr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát már a Pegazussal sem ismertétek meg a listát? :-) béna....
2022. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4 Az előválasztáson az EGYÉNI körzetek jelöltjeiről szavaztunk, nem a listáról. Tegyük fel, indul az előválasztáson 3 jelölt, és nekem mind a 3 szimpatikus, de mondjuk az egyik nem helyben lakik, nem helyi lakos, a másik abban a városban mást szeretne csinálni mint ami nekem tetszene, a harmadikkal meg meg vagyok elégedve. Ezért a harmadikra szavazok, és tegyük fel ő is nyeri az előválasztást. Ez nem jelenti azt, hogy én a másik két jelöltet ne látnám szívesen az országgyűlésben, nem jelenti azt hogy nem bízom bennük, sem azt, hogy rossz képviselőnek tartanám őket. Semmilyen összefüggés nincs a lista, meg az egyéni győztes jelöltek között. Simán lehet jó képviselő valaki akkor is, ha az előválasztást elvesztette.

A probléma akkor van, ha valamilyen botrány miatt vesztett, őt valóban nem szabad listára sem feltenni. De nem a vesztes választás, hanem maga a botrány miatt.

2022. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 20:27

Akkor most tegyük fel, hogy van x számú vezető, tisztességes politikusa az ellenzéknek, akiket be akarnak juttatni a parlamentbe. Neked nem mindegy, hogy Gipsz Jakab listáról vagy egyéniből jut be? Mert ha tényleg kötődik ahhoz a településhez ahol laksz akkor listás képviselőként is próbálna tenni a településért. Meg aki egyéniből jut be az se csak annyival foglalkozik, hogy a saját körzetének jó legyen, mert remélhetőleg nem csak a saját újraválasztása hanem az ország sorsa is izgatja.


Mert így nézve akkor kb. csak parasztvakítás volt az előválasztás ha az összes neves politikusuk bent lesz csak épp arról döntöttetek, hogy listán vagy egyéniben jusson be.

2022. febr. 13. 21:19
 9/13 anonim ***** válasza:
7-es Értem amit mondasz, de így semmi értelme nincs az előválasztásnak, ha teszem fel 2 jelölt indul az előválasztáson az egyik megnyeri egyéniben indul a másik elveszti és listára kerül...ennyi erővel az egész előválasztás kidobott pénz és idő, mert lehetett volna azt is csinálni, hogy ez a politikus fog egyéniben indulni, ez meg listán fog bekerülni a parlamentbe...Másik, a Párbeszéd megtudta csinálni, hogy a 15 listás jelöltjéből 14 full olyan politikus, aki nem mérette meg magát az előválasztáson és nem is veszített...a momentum ezt miért nem tudta megcsinálni? ennyire kevés politikusai vannak a pártnak, hogy nincs új ember?
2022. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 "Neked nem mindegy, hogy Gipsz Jakab listáról vagy egyéniből jut be?"

De nekem mindegy, csak listára nem biztos hogy felteszik. Viszont ha egyéniben indul, akkor biztos hogy indul. Nyilván ha van két jelölt és az egyikről biztosra mondanák hogy befutó helyen lesz a listán, akkor rá már nem szavazok, hanem helyette lehetőséghez juttatom azt, akinek nincs ilyen helye. Viszont az előválasztáson még nem tudtuk, hogy ki milyen helyet fog majd kapni a listán, így én is arra szavaztam, aki nekem a legszimpatikusabb, bár nem volt semmi bajom a többi jelölttel sem.

2022. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!