Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves ellenzékiek, miért...

Kedves ellenzékiek, miért nincs megegyezés még az Összefogás listájáról?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésnél azt mertem leírni, hogy komoly pénzekről, hatalomról van szó és ezért nem tudnak megállapodni az érintett pártok, de szépen lepontoztak. Aztán szeretném tudni, hogy az Összefogás mégis miért nem képes megegyezni a közös listáról azok szerint akik nem olyan elfogult Fidesz bérencek mint én.

2022. febr. 13. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9 De az a te egyéni képviselőd, aki a te dolgaiddal is foglalkozik. Nektek ennyire totál mindegy, hogy ki képviseli az érdekeiteket? Ha van egy jelölt aki figyel az emberekre meg van egy, aki leszarja a választókat, akkor nyilván azt akarom a saját képviselőmnek, aki foglalkozik velem, nem? Így ha valami problémám van, tudom, hogy fordulhatok hozzá, mert segíteni fog. De ha a párt jelöli ki, akkor lehet, hogy a segítőkész bejut listáról és nem tud az én ügyeimmel foglalkozni, nekem meg a másikkal kell hónapokig leveleznem, akit nem is érdekel az egész. Most előválasztáson kiválaszthattuk azt, akit szeretnénk egyéni képviselőnknek, nem értem hogy neked ez miért baj. Nem listáról szavaztunk, ez két teljesen különálló dolog.
2022. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

ma 21:35

Bejuttatod a saját képviselődet egyéniben, de listán bent lesz az is aki leszarja. Szóval összességében csak a DK/Jobbik/Momentum/... leginkább mérvadó politikusai fognak a parlamentben ülni, attól függetlenül hogy épp melyik mennyire lenne kompetens vagy elfogadott a választók által. Te csak azt "döntötted" el, hogy ki legyen listán és ki egyéniben.


De ezt én el is engedem, mert ez szerintem részletkérdés. Engem az érdekel, hogy vajon ha nem csak a pénz és hatalom motiválja őket akkor miért nem sikerült még megegyezni a listáról?

Hogy szolgálja a közjót, a Fidesz leváltását, hogy posztokon vitatkoznak?

2022. febr. 13. 21:45
 13/13 anonim ***** válasza:

"Te csak azt "döntötted" el, hogy ki legyen listán és ki egyéniben."

Pontosan így van, örülök hogy végre sikerült megérteni :)

2022. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!